Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

eVisions.cz Novinky z onlajnu #40 – Vánoční speciál

Přidejte se
mezi předplatitele

Poslouchejte
neomezeně
Rozhovory
více do hloubky
Exkluzivní
hosté
Audio podcast
na cesty
VYBRAT TARIF

Vánoce se kvapem blíží a zejména pak pro e-shopy nastává nejvyšší čas začít s přípravami. Kromě dalších novinek z vod online marketingu si pro vás agentura eVisions připravila rozhovory na téma vánočních kampaní, v rámci nichž vyzpovídala majitele eVisions Jaroslava Vidima i PPC manažera Adama Dvořáka. Dozvíte se také, jak se na Vánoce připravují například v ZOOTU, a to od jeho samotného ředitele, Martina Komory. O přípravě e-shopu na Vánoce se rozpovídá i Luděk Pulicar z CZC.CZ.

Novinky z oblasti Social

Zakladatelé Instagramu odchází z vedení

Spoluzakladatelé sociální sítě Instagram odcházejí z vedení společnosti. Přesný důvod není známý, nicméně Kevin Systrom na svém blogu uvedl, že si chtějí odpočinout a poté se věnovat novému projektu.

Doporučené příspěvky ve feedu

Instagram testuje novou funkci, kterou je zobrazování doporučených příspěvků přímo ve feedu. V praxi to znamená, že po shlédnutí všech příspěvků od lidí, které sledujete, by se vám zobrazily tzv. „Doporučené příspěvky”, tedy obsah podobný profilům, které sledujete. Pokud Instagram funkci zavede, značky zvýší své šance dostat se nepřímo do feedu uživatelů.

Přejmenování reklamy na Facebooku

Facebook přejmenovává reklamy Canvas na Instant Experience Ads. Tento typ reklamy je optimalizovaný pro mobilní telefony a po rozkliknutí se obsah zobrazuje přes celou obrazovku. Kromě toho se dočkáme i rychlejšího načítání tohoto typu reklamy nebo zjednodušení sledování jejího výkonu.

Inzerce

Vyzbrojte se na Vánoce novými reklamními nástroji

Modrý gigant mimo jiné přináší inzerentům nové zbraně a funkcionality, které umožní vizuálně nalákat zákazníky na jejich produkty. Jedná se o šablony a samolepky nebo možnost přidat video k nákupním šablonám.

Jak docílit toho, aby zákazníci na Vánoce nakoupili zrovna ve vašem e-shopu? O tom jsme se rozepsali v samostatném článku, který najdete na adrese evisions.cz/blog.

Vertikální reklama na YouTube

YouTube spouští vertikální reklamy. Jedná se o logický krok, neboť více než dvě třetiny klipů na YouTube je přehráváno na mobilním zařízení. Spousta lidí svými telefony zároveň vertikálně natáčí, takže se vertikální videa čím dál častěji objevují i na YouTube.

Novinky z oblasti PPC

Sklik ruší dva šířkové formáty reklamy

Sklik aktualizoval formáty grafických bannerů. V Seznamu se rozhodli od 17. září ukončit provoz dvou šířkových formátů, konkrétně formátu 468 x 60 a 930 x 180. Tyto formáty dlouhodobě přinášejí v porovnání s ostatními minimální podíl prokliků a pro Seznam tak nedávalo jejich další zobrazování smysl.

Seznam vloni navýšil své tržby

V loňském roce se podařilo Seznamu navýšit tržby o 11 %, a to na více než 4 miliardy korun. V čistém zisku po zdanění se jedná navýšení o 21 % na 1,3 miliardy. Všem je asi jasné, že vyhledávání není pro Seznam dlouhodobě to nejzajímavější. Cestou, která se zdá být pro Seznam dle výsledků tou správnou, je rozšiřování působení v dalších mediích. O této cestě svědčí například i akvizice rádiových stanic Expres FM a Classic.

PPC restart

Na konci září se v Praze uskutečnila jedna z nejznámějších PPC konferencí, PPC Restart, kde proběhlo několik prezentací na témata jako Facebook Ads, analytika, atribuční modely nebo třeba automatizace.

A které prezentace stály za to?

  • prezentace o reklamách na YouTube od Evy Nyklesové z H1.cz
  • prezentace o tom, jak souvisí řízení značek s marketingem v onlinu, od Josefa Havelky
  • prezentace o zajímavém využití interních dat pro vyhodnocování kampaní od Reného Trana a Ondry Švarce z Alzy

Většinu prezentací si můžete zdarma stáhnout na webových stránkách PPC Restartu.

Novinky z oblasti SEO

Platební služba Apple Pay

Apple Pay je mobilní platební a digitální peněženka, která umožňuje platby pomocí telefonu, ovšem v ČR si na ní ještě chvíli počkáme. Služba bude nově dostupná v Německu i Francii a k nám by se měla dostat až v roce 2019.

Google Maps

Je pátek večer a vy nevíte, kam zajít s partou na drink? Použijte k plánování Google Maps. Stačí najít místa, kam chcete vyrazit, dát je do seznamu a sdílet třeba pomocí Messengeru.

Google Data Studio

Google Data Studio je bezplatný nástroj pro vizualizaci dat, který byl minulý měsíc oficiálně spuštěn. Pokud vás zajímá, jak vypadá SEO report agentury eVisions zhotovený v Data Studiu, podívejte se na článek od specialisty Petra Hlaváče, který naleznete na následující adrese.

Speciální rozhovory

  • Zajímá vás, kdy začínají s přípravami na Vánoce v ZOOTU? Právě na to jsme se v rámci rozhovorů zeptali samotného ředitele obchodu, Martina Komory.
  • Od Luďka Pulicara jsme vyzvěděli, jak se připravují na Vánoce v CZC.cz a jaké jsou pro ně v tomto období největší změny.
  • Od majitele eVisions Jaroslava Vidima se dozvíme, jaké jsou nejdůležitější věci, které by e-shopy v souvislosti s přípravu neměly opomenout.
  • A nakonec… Jakdůležité jsou pro české e-shopy Vánoce? To nám odtajní PPC manažer eVisions Adam Dvořák.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: eVisions Advertising

eVisions Advertising je marketingová agentura poskytující kompletní služby v oblasti internetové reklamy.

Komentáře

Vybraná témata

Nenechte si ujít

novinky_41_mp

eVisions Novinky z onlajnu: Social novinky 2018, německé SEO a proč být na LinkedInu

novinky37_mp

eVisions Novinky z onlajnu: Jak na Google Lens, vychytávky Instagramu a rozšíření v Skliku

eshop-summit-expo-evisions-web

Videoreportáž: Jaký byl E-shop summit & expo + 5 rozhovorů s profíky na marketing

evisions-328×225

eVisions.cz Novinky z Onlajnu: Nový algoritmus Seznamu, instagramová reklama a přechod na HTTPS

MP_33

eVisions.cz Novinky z onlajnu: Na co se zaměřit v e-commerce, na sociálních sítích i v Německu v roce 2018

MP_N29

eVisions.cz Novinky z onlajnu: Inzerenti Facebooku ušetří, zákazníky zajímají služby a 6sekundová videa jsou nejlepší

novinky_mp_28

eVisions.cz Novinky z onlajnu: Nové reklamy na Facebooku, bannery na Zboží.cz a změny v Google Analytics

MP_novinky27

eVisions Novinky z onlajnu: Změny v Skliku, na Facebooku i Instagramu. A bonusový rozhovor k tomu