Inzerce

Financování firmy

Jak získat finance pro váš podnik a jaké zdroje využít?

Financování firmy je obrovským tématem, který řeší mnoho podnikatelů. Na našem webu najdete bezplatné tipy od zkušených byznysmenů a manažerů, jak financování získat co nejvýhodněji a kdykoliv, kdy budete potřebovat. Vše jsme pro vás rozdělili do několika sekcí, abyste si snadno mohli vybrat to, co v rámci financování podniku hledáte.

Bankovní financování

Nejčastějším zdrojem financování podnikání jsou banky. Ty dnes nabízí nepřeberné množství možností, které mohou firmy a podnikatelé využít.

Získat od banky peníze ale nemusí být samozřejmé. Banky totiž po firmách vyžadují spoustu důležitých informací a podkladů, jejichž kvalita a přesnost výrazně ovlivňuje šanci na získání úvěru a jeho podmínky.

Poslechněte si proto, jak se na jednání s bankami připravit a co udělat, aby vás neodmítly nebo vám nenabídly nevýhodné podmínky.

Nebankovní financování

Pokud vám banky peníze nepůjčí, nebo chcete zkusit i jiné možnosti, nabízí se hned několik cest. V Česku se pomalu rozvíjí trend služeb, které s financováním podniků pomáhají a které můžete využít.

Jejich výhodou často je detailnější znalost oboru klienta (například e-commerce), osobnější přístup, ale třeba i technologická vyspělost. Nevýhodou může být velikost kapitálu, kterou jsou schopny firmám půjčit, a tudíž i výše vaší možné půjčky.

Inzerce

Crowdfundigové financování

Crowdfundigové financování je oblíbeným zdrojem peněz pro podnikání zejména v zahraničí. Funguje na principu hromadného investování do vašeho úvěru více lidmi nebo firmami. Zapojit se do něj tak mohou třeba i vaši zákazníci, klienti nebo fanoušci. Řada firem takto financuje nové projekty nebo svůj rozvoj.

Financování investorem

Investoři jsou dalším zdrojem financování pro malé i velké firmy. Nejčastěji je vyhledávají zakladatelé startupů, ale investoři mají běžně zájem i o zavedené firmy, kterým jejich peníze mohou pomoci růst.

V Česku máme spoustu investorů jednotlivců i skupin a fondů. Investory navíc rozdělujeme do mnoha typů podle toho, do čeho své peníze investují a kdy se pro ně firmy stávají zajímavými. Doporučujeme si proto prostudovat rubriku Hledám investora.

jan-lastuvka-web

Provozní financování e-shopu: Jak ho zlepšit? | Jan Laštůvka (Lemonero)

Pro předplatitele
michal-koubek-web

Jak získat bankovní úvěr pro váš e-shop? | Michal Koubek

lastuvka-endler-web

Nebankovní financování firem: Jaké vznikají možnosti? | Jan Laštůvka a Vít Endler

jan-lastuvka-web

Financování firem: Jak ho změnila pandemie? | Jan Laštůvka (Lemonero)

michal-koubek-jaroslav-baier-web

Finanční potíže firmy: Jak je řešit? | Michal Koubek a Jaroslav Baier

michal-koubek-web

Aktuální stav české ekonomiky a výhled do budoucna | Michal Koubek

jan-lastuvka-web

Financování e-shopů: Průzkum mezi 150 firmami | Jan Laštůvka (Lemonero)

vit-endler-web

Jsou e-shopy zajímavé pro investory? | Vít Endler (finGOOD.cz)

jan-lastuvka-web

Financování e-shopu, získání investora a vznik služby Lemonero | Jan Laštůvka

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

TOP obsah

miroslav-udan-web

Miroslav Uďan: Budování Shoptetu, z korporátu do firmy, přístup k podnikání

tomas-cupr-web

Tomáš Čupr: Rozjíždění nových projektů, výběr lidí do firmy, osobní brandbuilding

zdenek-jahoda-web

30 let v byznysu, budování značky Emco, řízení lidí | Zdeněk Jahoda

Pro předplatitele
rene-nekuda-web

Jak se naučit (dlouhodobě a konzistentně) psát? | René Nekuda