Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Financování firmy

Jak získat finance pro váš podnik a jaké zdroje využít?

Financování firmy je obrovským tématem, který řeší mnoho podnikatelů. Na našem webu najdete bezplatné tipy od zkušených byznysmenů a manažerů, jak financování získat co nejvýhodněji a kdykoliv, kdy budete potřebovat. Vše jsme pro vás rozdělili do několika sekcí, abyste si snadno mohli vybrat to, co v rámci financování podniku hledáte.

Bankovní financování

Nejčastějším zdrojem financování podnikání jsou banky. Ty dnes nabízí nepřeberné množství možností, které mohou firmy a podnikatelé využít.

Získat od banky peníze ale nemusí být samozřejmé. Banky totiž po firmách vyžadují spoustu důležitých informací a podkladů, jejichž kvalita a přesnost výrazně ovlivňuje šanci na získání úvěru a jeho podmínky.

Poslechněte si proto, jak se na jednání s bankami připravit a co udělat, aby vás neodmítly nebo vám nenabídly nevýhodné podmínky.

Nebankovní financování

Pokud vám banky peníze nepůjčí, nebo chcete zkusit i jiné možnosti, nabízí se hned několik cest. V Česku se pomalu rozvíjí trend služeb, které s financováním podniků pomáhají a které můžete využít.

Jejich výhodou často je detailnější znalost oboru klienta (například e-commerce), osobnější přístup, ale třeba i technologická vyspělost. Nevýhodou může být velikost kapitálu, kterou jsou schopny firmám půjčit, a tudíž i výše vaší možné půjčky.

Inzerce

Crowdfundigové financování

Crowdfundigové financování je oblíbeným zdrojem peněz pro podnikání zejména v zahraničí. Funguje na principu hromadného investování do vašeho úvěru více lidmi nebo firmami. Zapojit se do něj tak mohou třeba i vaši zákazníci, klienti nebo fanoušci. Řada firem takto financuje nové projekty nebo svůj rozvoj.

Financování investorem

Investoři jsou dalším zdrojem financování pro malé i velké firmy. Nejčastěji je vyhledávají zakladatelé startupů, ale investoři mají běžně zájem i o zavedené firmy, kterým jejich peníze mohou pomoci růst.

V Česku máme spoustu investorů jednotlivců i skupin a fondů. Investory navíc rozdělujeme do mnoha typů podle toho, do čeho své peníze investují a kdy se pro ně firmy stávají zajímavými. Doporučujeme si proto prostudovat rubriku Hledám investora.

Premium
ruslan-skopal-web

Finanční řízení e-shopu: To nejdůležitější a jak s tím začít | Ruslan Skopal (Trenýrkárna)

Premium
martin-kus-web

Vuch: Strategie firmy, riskování, finance i vstup investora | Martin Kůs

Premium
dominik-pichal-web

Grizly.cz: Finanční řízení, vedení firmy, nábor lidí a úspěch v e-commerce | Dominik Píchal

Premium
ondrej-klega

Hledáte investora pro váš e-shop? Takhle získáte eRockets | Ondřej Klega

Premium
rozhon-bernatek-web

Oba prodali firmu. Oba úplně jinak. Příběhy Vivantisu a Ovečkárny | Martin Rozhoň a Martin Bernátek

ruslan-skopal-web

Jak zvýšit ziskovost e-shopu? | Ruslan Skopal (Trenýrkárna.cz)

vit-endler-web

Financování byznysu. Odkud ho brát? | Vít Endler

gopay-financing-web

Spojení 2 značek, které má pomoci až 18 tisícům e-shopů | Michal Babouček a Jan Laštůvka

milan-bohatec-web

České e-shopy: Jak se jim teď daří a co mohou zlepšit? | Milan Bohatec (Lemonero)

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.