Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

Inzerce

Inzerce

Investování pro podnikatele a manažery

Články, rozhovory, videa a podcasty o investování. Vítejte na webu, na kterém pro vás zpovídáme zkušené investory, úspěšné podnikatele, manažery a další odborníky. Dozvíte se tu, jak začít investovatkam peníze investovat a jak nad investováním přemýšlet.

Řada lidí na internetu hledá návody, do čeho investovat přebytečné peníze a jak zbohatnout. To jsou ovšem poměrně špatně položené otázky, které mohou vést k velmi prodělečným rozhodnutím.

Nad investováním doporučujeme přemýšlet strategicky, racionálně a bez emocí. Podobně jako nad budováním byznysu nebo kariéry.

Úspěšný investor potřebuje dlouhodobý plán s jasně definovanými cíli, kterých chce dosáhnout. Právě proto je pro něj velmi důležité sebevzdělávání, které mu umožňuje dělat informovanější a promyšlenější rozhodnutí a minimalizovat tak riziko případné ztráty.

Partner rubriky

marek-odehnal
marek-odehnal

Marek Odehnal

privátní investiční poradce

Marek je nezávislý investiční poradce, který pomáhá zejména podnikatelům a manažerům budovat vlastní investiční portfolio.

Investování pro podnikatele a manažery

Strategické investování je klíčové zejména pro živnostníky a manažery, kteří nemohou prodat vlastní firmu. Naopak majitelé firem zase musí chápat, že vsadit veškerou budoucnost jen na úspěch vlastní společnosti může být nebezpečné. Vlastní byznys má sice lepší návratnost, ale soukromé investiční portfolio pomáhá diverzifikovat rizika.

Pokud s investováním začínáte, doporučujeme jako první investovat částky, které si můžete dovolit ztratit. I velmi zkušení investoři přiznávají, že jejich první investice nevyšly a že se museli investování lépe naučit.

Vybíráme to nejlepší

1
marek-odehnal-web

Jak v podnikání vytvořit skutečné jmění? | Marek Odehnal

Zjistěte, jak přemýšlet nad svým majetkem tak, aby se rozrůstal a vy jste vytvořili skutečné jmění. Příklady z praxe a praktická doporučení pro vaše nakládání s penězi.

Před 3 roky

2
vit-endler-web

Livestream: Vít Endler: Jak začít budovat vlastní finanční nezávislost?

Vše o investování. Poslechněte si know-how zkušených investorů. Zlepšete své vzdělání v oblasti investic. Naučte se dělat lepší investorská rozhodnutí.

Před 3 roky

3
marek-odehnal-web

Do čeho investovat peníze? | Marek Odehnal

Vytvořte si efektivní investiční strategii a zjistěte, podle čeho poznat bublinu, do které rozhodně nechcete investovat peníze. Podrobný návod vám nabídne Marek Odehnal.

Před 3 roky

4
Premium
jan-bednar-web

Jan Bednář: Život miliardáře a řízení firmy ShipMonk

Ve 30 letech už patří mezi nejbohatší Čechy. Vybudoval globální logistickou společnost a v rozhovoru sdílí, jak přistupuje k jejímu řízení a výběru kolegů.

Před 2 roky

5
adam-neuberger-web

Nejčastější chyby při investování do kryptoměn | Adam Neuberger (Probinex)

Jakých nejčastějších chyb se lidé dopouští při nákupu a investování do kryptoměn? Proč často o své kryptoměny přijdou a jak mohou zvýšit jejich zabezpečení?

Před 2 roky

Doporučujeme

Špičky byznysu v exkluzivních rozhovorech

Poslechněte si 219 premium rozhovorů, ve kterých své zkušenosti sdílí TOP podnikatelé a manažeři.

Zjistit více

Nejnovější články a videa o investování:

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

Jedna z TOP manažerek Česka Senta Čermáková se ptala Jirky Rosteckého, jak vybudoval svoje podnikání, nastartoval kariéru a co doporučuje ostatním.

Před 4 dny

marek-odehnal-web

Pro rodiče: Jak přemýšlet nad finanční budoucností vašich děti? | Marek Odehnal

Úspěšná finanční budoucnost dětí je snem snad většiny rodičů. Jak nad ní ale přemýšlet a jak jim ji připravit? O tom je rozhovor s Markem Odehnalem.

Před 3 týdny

marek-odehnal-web

Pražská burza: Jak funguje pohledem investora? | Marek Odehnal

Pražská burza. Co to je, jak funguje a co se na ní obchoduje? O tom jsem si povídal s privátním investičním poradcem Markem Odehnalem.

Před 2 měsíce

lukas-novotny-web

Technologie a investování pro začátečníky. Jak to jde dohromady? | Lukáš Novotný

Lukáš Novotný pomáhá firmám a jednotlivcům s digitalizací jejich práce a zvýšením produktivity. Specializuje se i na automatizaci procesů, a vedle toho se zajímá i o investování.

Před 3 měsíce

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

S nejzkušenějšími podnikateli a manažery z Česka a Slovenska. Mnohem víc do hloubky. Studnice plná praktického know-how.

Zjistit více

marek-odehnal-web

Co znamená přijetí Eura pro investory? | Marek Odehnal

Co se změní pro investory, pokud v Česku začneme platit eurem? A jaké by to s sebou neslo výhody a jaké nevýhody? Odpoví investiční poradce Marek Odehnal.

Před 4 měsíce

marek-odehnal

Jak pracuje investiční poradce pro zkušené manažery a podnikatele? | Marek Odehnal

Privátní investiční poradce Marek Odehnal na příkladu zkušeného manažera ukazuje, jak může vypadat práce investičních poradců a co od ní můžete očekávat.

Před 5 měsíců

jiri-peslar-web

Vyplatí se ještě investovat do nemovitostí? | Jiří Peslar

Vyplatí se v dnešní době ještě investovat do nemovitostí, jak radí mnoho specialistů z oblasti investic? Nebo jsou nemovitosti hudbou minulosti a dnes už tak výhodné nejsou?

Před 5 měsíců

frantisek-vojik-web

Jak se chirurg stane manažerem? | František Vojík

Posledních 20 let pracuje jako vrcholový manažer, ale původem je vystudovaný chirurg. Jak se dělá kariéra v korporátu a jak investovat vydělané peníze?

Před 6 měsíců

marek-odehnal-web

Důchod pohledem investora: Vytvořte si rentu na stáří | Marek Odehnal

Privátní investiční poradce Marek Odehnal radí, jak se připravit na důchod, vytvořit si co nejvyšší rentu a jak celkově nad svými příjmy ve stáří přemýšlet.

Před 7 měsíců

Premium
horeni-roz-web

Ve 30 jsou milionáři. Jak byznys mění jejich život? | Libor Hoření a Jakub Rož

Oběma je kolem 30 let a už za sebou mají roky úspěšného podnikání. Co se naučili, do čeho investují peníze a jak přemýšlí nad AI a budoucností?

Před 7 měsíců

marek-odehnal-web

Investiční poradenství není pro všechny. Jak ho dělá Marek Odehnal?

Marek Odehnal je privátní investiční poradce, který před dvěma lety změnil svůj byznys model a začal nabízet své služby za hodinovou sazbu. Co dalšího změnil?

Před 7 měsíců

vit-endler-web

Jak se hodnotí firmy pohledem investora? | Vít Endler (Fingood)

Vít Endler je zkušený byznysmen. Roky vedl polský Mall a dnes řídí investiční platformu Fingood. V rozhovoru jsme si povídali o tom, co investoři na firmách hodnotí, než jim dají své peníze.

Před 8 měsíců

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

TOP header

Premium
dominik-stroukal

Byznys pohledem ekonoma. Na co se teď zaměřit a je správný čas na prodej firmy? | Dominik Stroukal

jitka-dvorakova

Jitka Dvořáková živě na E-shop Klubu. Co prozradila o řízení CZC.cz?

Premium
vydrzel-budnik-web

Microsoft, PPF, O2. Duel dvou TOP manažerů o řízení firmy | Michal Vydržel a Tomáš Budník

john-vanhara-web

John Vanhara a Jirka Rostecký: Vzdělávejte se a nebojte si říct o pomoc

Inzerce