Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Inspirujte se a vytvořte úspěšnou strategii pro Váš byznys
Získejte ihned použitelné praktické tipy, jak zefektivnit Vaše podnikání
Učte se od Vašich nových mentorů- TOP byznysmenů
Zjistit více

Inzerce

eVisions Novinky z onlajnu: Social novinky 2018, německé SEO a proč být na LinkedInu

Vezmi si to s sebou. Rozhovor najdeš i jako podcast: Spotify iTunes Google Podcasty
Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Poslechněte si 144 rozhovorů s exkluzivními hosty. Ještě více do hloubky a plné know-how pro vaše podnikání.

Zjistit více

Agentura eVisions se nedávno vydala do Berlína, kde pro vás mimo jiné natočila i další díl Novinek z Onlajnu. V rámci sociálních sítí se těšte na velké ohlédnutí za rokem 2018, v PPC na odhalení nových metrik a aktualizací a pozadu nezůstane ani SEO, které tentokrát potěší hlavně vývojáře a cestovatele. To vše doplní zajímavé německé studie a Braniborská brána v pozadí.

Inzerce

Novinky z oblasti sociálních sítí

Social ohlédnutí za rokem 2018

Sociální sítě za sebou mají výživný rok. Facebook přišel s novým algoritmem, Instagram spustil vlastní kanál IGTV, ephemeral content trhal rekordy, Twitter se vrátil k chronologickému feedu… a to zdaleka nejsme u konce. Je ale nejvyšší čas myslet na to, co nás na sociálních sítích čeká a nemine v příštím roce. Detailní článek o trendech na sociálních sítích v roce 2019 od Diany Zadákové si můžete přečíst našem blogu. Získáte v něm spoustu praktických tipů a odkazů na užitečné zdroje, takže určitě doporučujeme se čtením neotálet.

Propagace příspěvků ve Stories

Instagram testuje nové možnosti, jak propagovat příspěvky ve Stories, a to v rámci reklamy Promote for Stories. Ta umožní propagovat Stories napřímo, aniž byste museli vytvářet reklamu se stejným obsahem. V praxi se vám v nabídce Stories zobrazí další možnost “Promote”. Následně si vyberete, jestli budete směrovat uživatele na web, nebo na instagramový profil.

Pinterest přichází s Carousel reklamou

Nový reklamní formát Pinterestu Carousel umožní inzerentům zahrnout až 5 obrázků do jedné reklamy. Nové Carousel piny budou vypadat podobně jako piny standardní, s rozdílem, že pod nimi budou vyobrazené šedé puntíky. Každý obrázek v Carouselu přitom bude moci být jiný, obsahovat jiný titulek, popisek a vést na různé landing pages.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

LinkedIn sílí

Na přelomu podzimu zaznamenala profesní a údajně nejpodceňovanější síť LinkedIn více než 575 milionů uživatelů a současně také rekordní nárůst v engagementu. Ten se dle informací z Microsoftu zvýšil o 34 %. Jen v ČR je na této síti registrováno více jak 1 milion členů. Tak na co čekáte, už jste na LinkedInu?

Facebook testuje video ankety v reklamách

Facebook testuje ve svých reklamách video ankety, díky nimž dokážete do reklam přidat video hlasování. Funkce má za cíl zvýšit atraktivitu reklam a podpořit reakce uživatelů.

Novinky z oblasti SEO

Google spouští nástroj pro vývojáře

Google spustil nový nástroj, který pomůže všem vývojářům s tvorbou webu. Nástroj funguje tak, že po zadání URL vašeho webu vám Google řekne, jak si váš web vede v SEO a co je potřeba vylepšit.

Vyhledávání hotelů na Googlu

Nová verze vyhledávání hotelů na Googlu se týká už i desktopů. Vyhledávání nyní probíhá podobně jako na Bookingu nebo Trivagu.

Google Lens

Služba Google Lens, o které jsme vás už párkrát informovali, bude nově přístupná i ve vyhledávači, zatím však jen na mobilních zařízeních. A jak služba funguje? Když například na obrázku obývacího pokoje označíte křeslo, Google vám najde všechny obrázky tomuto křeslu podobné.

Novinky z Německa

4 z 5 Němců hledají dárky na Amazonu

Studie agentury Digital Value Excellence prokázala, že 4 z 5 Němců hledají vánoční dárky na Amazonu. Když totiž Němec hledá vánoční dárky online, z 82 % začne hledat na Amazonu a ze 72 % na Amazonu nakonec nakoupí. Zajímavý je i fakt, že dnes nakupuje offline jen 6 % německé populace.

Německé firmy Facebook upozaďují

Další nová studie ukazuje, že pro B2B odvětví není Facebook v Německu zcela vhodným kanálem. V Německu ho používá 65 % společností, což je o 5 % méně než minulý rok, jelikož upřednostňují spíše profesní sítě typu LinkedIn nebo Xing.

Humbuk kolem About You

Kromě e-shopu Zalando do Čech letos expandoval také e-shop About You, a to za doprovodu velké mediální pozornosti. Tu na sebe strhnul jednak masivním marketingem a jednak stížnostmi na opožděné dodání objednávek a neprofesionální jednání. Jak se expanze německého e-shopu plánuje a co obnáší? To vám prozradíme v exkluzivním rozhovoru s About You, na který se můžete v brzké době těšit.

SEO pro německé klienty

Pokud děláte SEO pro německé klienty, používejte raději výhradně německé nástroje, ideálně Sistrix a Ryte. Sistrix je skvělý zejména v tom, že v rámci visibility indexu vám na základě počtu klíčových slov ukáže vaše největší konkurenty. Nástroj Ryte je více zaměřený na technické on page SEO a kromě toho, že odhalí chyby, vám je i odůvodní. Oba nástroje doporučujeme používat zároveň.

Novinky z oblasti PPC

Contest na přejmenování volné shody

Google v září oznámil, že opět rozšiřuje dosah přesné shody o slova, která mají stejný význam. Těžko ji ale můžeme nazývat přesnou. Pokud máte nápad na přejmenování přesné shody, podělte se o něj v rámci contestového formuláře Search Engine Landu.

Google přidává 4 nové metriky

Na Googlu jsme se dočkali 4 nových metrik týkajících se pozic, na nichž se zobrazují reklamy. Pokud se skupina reklam zobrazí až pod organickými výsledky, můžete na svém účtu vidět 1. pozici, i když na celé stránce jste třeba až na 11. pozici. Nové metriky slibují lepší rozklíčování pozic nad a pod organickými výsledky.

Diakritika už v Skliku nehraje roli

Stejně tak Sklik přišel s aktualizací, tentokrát týkající se fungování frázové shody. Pokud jste doposud zadali klíčové slovo s diakritikou, nezobrazili jste se na dotaz bez diakritiky. To se nyní ale změnilo a háčky a čárky už nehrají roli.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

eVisions Advertising

eVisions Advertising je marketingová agentura poskytující kompletní služby v oblasti internetové reklamy.

Nenechte si ujít

novinky_40_mp

eVisions.cz Novinky z onlajnu #40 – Vánoční speciál

novinky37_mp

eVisions Novinky z onlajnu: Jak na Google Lens, vychytávky Instagramu a rozšíření v Skliku

MP_33

eVisions.cz Novinky z onlajnu: Na co se zaměřit v e-commerce, na sociálních sítích i v Německu v roce 2018

Právě vyšlo

Premium
martin-mates-web

Rozpad managementu firmy a špatný výběr manažerů | Martin Mates (Econea)

jan-kodytek-web

Jak zanalyzovat stav jakékoliv firmy? Zkuste metodu 3S | Jan Kodytek (JPF)

Premium
vilem-minarik-web

Školil tisíce lidí na 5 kontinentech. Co se naučil? | Vilém Minařík

Nejoblíbenější

Premium
pavel-voparil-web

Zvládání krize v e-commerce. Co pomohlo Bonami? | Pavel Vopařil

Premium
miroslav-udan-web

Vybudoval Shoptet. Díky čemu firma utekla konkurenci? | Miroslav Uďan

Premium
vydrzel-budnik-web

Microsoft, PPF, O2. Duel dvou TOP manažerů o řízení firmy | Michal Vydržel a Tomáš Budník

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

Premium
jan-bednar-web

Jan Bednář: Život miliardáře a řízení firmy ShipMonk

margareta-krizova-web

Margareta Křížová: Rozjezd podnikání, ženy a kariéra, podnikání ve vyšším věku

Premium
rene-nekuda-web

Jak se naučit (dlouhodobě a konzistentně) psát? | René Nekuda

oliver-dlouhy-web

Oliver Dlouhý (Kiwi.com): Rychlý růst firmy, budování managementu, spolupráce s investory

Inzerce