Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

eVisions.cz Novinky z onlajnu: Na co se zaměřit v e-commerce, na sociálních sítích i v Německu v roce 2018

Inzerce

Inzerce

Nenechte si ujít první letošní díl Novinek z onlajnu, které si pro vás nachystali markeťáci z eVisions. Odhalí vám, jaké změny si pro nás přichystaly sociální sítě, na co by měli dbát majitelé e-shopů a nově zabrousí i k našim německým sousedům.

Inzerce

Inzerce na YouTube – pozor na sankce

Google oznámil, že mění pravidla pro monetizaci videí v rámci Youtube Partners programu. Doposud stačilo mít na svém kanále 10 tisíc kumulativních views, avšak nyní, chcete-li svůj kanál monetizovat, musíte mít na svých videích alespoň 4 000 hodin shlédnutého času za posledních 12 měsíců a kanál čítající minimálně 1 000 odběratelů. O peníze i o svůj kanál však můžete i snadno přijít, a to právě nahlášením za případný násilný či spamový obsah.

Sklik testuje rozšířenou volnou shodu

Jak možná víte, do poloviny roku 2017 fungovala na Skliku klasická volná shoda, která zahrnovala překlepy, přechylování a skloňování slov, avšak v současné době budou do rozšířené volné shody spadat nově i synonyma a související vyhledávání.

Zredukuje Facebook množství veřejného obsahu v našem newsfeedu?

Vypadá to, že nám Facebook brzy začne místo veřejného obsahu servírovat především příspěvky našich přátel. Co všechno bude jejich zobrazení v našem feedu ovlivňovat? Tak například náš vztah k přispívajícímu uživateli, typ sdíleného obsahu, anebo naše předešlé reakce a interakce.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Facebook také plánuje aktualizaci metrik organického dosahu, a to tak, že by měl započítávat jen imprese na základě zobrazení příspěvku uživateli, což může mít značný vliv na váš organický dosah.

Ve videu se dozvíte také pár zajímavostí spojených s využíváním Messengeru:

  • loni se uskutečnilo 7 miliard konverzací, z toho denně 250 milionů nových
  • každý měsíc jsme poslali téměř 2 miliardy zpráv
  • poslali jsme si přes 500 miliard emotikonů a 18 miliard gifů
  • uskutečnili jsme 17 miliard video chatů (2x více než v roce 2016)

Pokud vám připadá, že popularita video obsahu či samotné aplikace Messenger den ode dne roste, potom vás ujistíme, že tomu tak opravdu je.

Osobní asistent Portal bude konkurovat Amazonu Echo

Facebook se v květnu chystá přijít na trh s osobním asistentem zvaným Portal, který bude přímo konkurovat Echo asistentovi od Amazonu. Za cca 500 dolarů se tedy můžeme těšit na funkci rozpoznání obličeje a na možnost video chatu a neustálého spojení s přáteli.

Využíváte Instagram Stories Highlights?

Instagram se též dočkal řady vylepšení; díky Instagram Stories Highlights nyní můžete svůj instapříběh zvýraznit a umístit jej přímo na svůj profil s tím, že nezmizí, dokud jej sami neodstraníte. Instagram Stories zažívají neuvěřitelný boom, proto se vyplatí s nimi intenzivně pracovat.

A jaké social tipy nám odtajnila Diana Zadáková pro rok 2018?

  • Nepodceňujte obsah (a obzvlášť pak videa či livestreamy).
  • Spoléhejte se i na tzv. user generated content. Získáte obsah zdarma, a ještě navíc efektivně zapojíte publikum.
  • Při promování svých produktů nezapomínejte i na mikroinfluencery. Zaměřují se na užší segmenty a jejich vztah s followery je mnohdy bližší.

E-shopaři, zaměřte se na:

  • Rychlost webu – uživatelé mnohdy očekávají, že se na web dostanou během 2 vteřin, proto se ujistěte, že je web dostatečně rychlý, a také, že neukazujete jiný obsah na desktopu a jiný na mobilu. Amazon například vypočítal, že kdyby se jeho web zpomalil o 1 vteřinu, ročně by ho to stálo 1,6 miliardy amerických dolarů. K analýze rychlosti webu vám skvěle poslouží nástroj Google Speed Tool.
  • Mobilní obsah – nemáte-li responzivní web, ujistěte se, že váš primární obsah se nachází na mobilní stránce. Pokud navíc roce 2018 stále není váš web mobile friendly, mohli byste na to doplatit.

Platební služba Android Pay

Možná jste již zaregistrovali, že Google v Čechách spustil službu Android Pay, která vám umožní platit telefonem. Google chce však nyní všechny své platební aplikace jako např. Wallet nebo Android Pay sjednotit pod Google Pay a platební cesty tím zkrátit.

E-commerce 2017

Heureka a APEK zveřejnila čísla k výsledkům české e-commerce za rok 2017. Češi v internetových obchodech za minulý rok utratili 115 miliard korun, takže obrat e-commerce historicky poprvé překročil 100 miliard korun. Nejvíce se utrácelo v oblastech nápoje, móda, jídlo a kosmetika.

A co je nového v Německu?

Zákon o odstraňování nezákonného obsahu

Od 1. ledna platí v Německu tzv. zákon o odstraňování nezákonného obsahu ze sociálních sítí. Pokud velké sociální sítě nebudou ze svého obsahu mazat nenávistné komentáře nebo příspěvky podněcující k násilí, mohou dostat poměrně vysoké sankce od německé vlády a administrativy. Facebook tak od nynějška musí prověřit veškerý nahlášený obsah do 24 h. Facebooku mimo jiné hrozí i sankce kvůli sběru osobních dat uživatelů, dle německé vlády by totiž uživatel sběr údajů mohl explicitně odmítnout.

Nová aplikace WhatsApp business

WhatsApp plánuje spuštění aplikace WhatsApp business, která by měla sloužit k obchodním účelům. Prozatím je aplikace v beta verzi, nicméně její ostrý start přijde již brzy.

Změna počtu neověřených recenzí na Amazonu

Amazon se rozhodl bojovat proti uměle vytvářeným recenzím, a to tím, že nyní může být k jednomu produktu vloženo nanejvýš 10 neověřených recenzí za týden.

A na co se můžete těšit příště? Kromě reportáže, kterou vám přineseme z Ecommerce Expo Prague, konající se 30. ledna, se připravte i na pravidelný přísun novinek z německého onlajnu!

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

eVisions Advertising

eVisions Advertising je marketingová agentura poskytující kompletní služby v oblasti internetové reklamy.

Nenechte si ujít

marian-kamenistak-web

Mentoring IT manažerů: Jak probíhá v praxi a komu se vyplatí? | Marián Kamenišťák

dan-nytra-web

E-mail marketing a AI. Co už dnes funguje v praxi? | Dan Nytra

jiri-jemelka-web

Firemní hodnoty: Jak si je určit a jak s nimi pracovat? | Jiří Jemelka

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

jindra-dohnal-web

Bez strategického myšlení nemáte v byznysu šanci | Jindra Dohnal (Creatixo)

gabriela-mrkvicova-web

Jak z networkingu dostat maximum pro váš byznys? | Gabriela Mrkvicová (Smart Network)

marek-odehnal-web

Pro rodiče: Jak přemýšlet nad finanční budoucností vašich děti? | Marek Odehnal

michal-lichner-web

Expanze do zahraničí: Jak vybrat správný trh? | Michal Lichner (Dexfinity)

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

TOP header

jakub-oska-web

Jirka Rostecký o rozjezdu podnikání: Pokud opravdu chcete, cestu si najdete | Jakub Oška (BYMFIT.cz)

Premium
martin-stibor-web

Rebranding e-shopu Korálky.cz na Manumi | Martin Stibor

Premium
ondrej-fryc-web

Ondřej Fryc: Budování managementu firmy (Mall, Reflex Capital)

Premium
daniel-kmoch-web

Finanční ředitel Bonami: Na záchranu firmy jsme měli 6 měsíců | Daniel Kmoch

Inzerce