Inspirace pro vaše podnikání a marketing
🔴 Aktuálně: Připravujeme pro vás praktické informace, jak ve vašem podnikání zvládnout aktuální situaci. Speciální rozhovory najdete v této rubrice.

Jakub Pacanda: Ego marketing budí závist. Všechno je to fake

Nenech si ujít další videa:

Jejich smyslem je předat ti inspiraci a know-how od zkušených lidí a podpořit tě tak v podnikání či kariéře. Využij toho a dej lajk:

RozhovorVideo

Když se dneska podíváte na svoji timeline na Facebooku nebo do Instagram Stories, nejspíš tam narazíte na krásné fotografie vašich přátel z jejich extrémně zajímavých životů. Jenomže, co z toho je pravda a co jenom fixe? Otázkou ego marketingu se na vlastní kůži zabýval Jakub Pacanda.

V srpnu vydal na Facebooku status, ve které popisoval svoje dřívější chování. Zmínil třeba to, že dřív veřejně sdílel dost povýšené příspěvky.

„Každý můj post byl takový povýšený, jako že jsem někdo víc než ostatní. Každý příspěvek končil slůvkem TOP nebo BEST a tleskajícími smajlíky,“ napsal s tím, že nesměla chybět ani miliarda hashtagů a fotky z luxusních barů, luxusních restaurací, drahé produkty, fotky z konferencí.

Tento přístup mu ale kromě jakési popularity v jeho sociální bublině přinesl i řadu nepříjemných věcí. Proč s tím přestal a proč to nedoporučuje ostatním? O tom je toto video.

Co se ve videu dozvíte?

 • Co je to ego marketing a jak ho poznat?
 • Proč se Jakubovy nevyplatil a proč s ním přestal?
 • Jaké plodí vedlejší negativní efekty?
 • Proč budovat komunity a ne jen publikum?
 • Jak vnímat obsah, který se na nás šíří ze sociálních sítí?

Další videa, která vás zaujmou:

Okomentovat článek

Sdílejte článek přátelům:

Autor: Jiří Rostecký

Jirkovi je 27 let. Hned po střední škole založil svoji první firmu, kterou o několik let později prodal. Dnes se naplno věnuje MladýPodnikatel.cz, který založil ještě při studiích. Provozuje stejnojmenný podcast, který byl v roce 2019 YouRadiem vyhlášen nejlepším podcastem o podnikání. V tomtéž roce ho časopis Forbes zařadil do žebříčku 30pod30. Píše blog o podnikání na internetu.

Komentáře čtenářů: 4

 1. Ivan potančok

  -

  Pocuvam pravidelne vase podcasty ale toto je co za debila. Mate lepsich hostov. Pozdravujem zo slovenska. Ivan

  Reply
  • Michal

   -

   Bůh nás ochraňuj! Za celých 40 min. jsem vůbec nerozluštil co ten člověk dělá a o čem mluví.

   Reply
 2. Michal

  -

  Fixe = > Fikce

  Reply
 3. Andy

  -

  Kdo to sakra je?

  Reply

Přidejte vlastní komentářSkrýt reklamu