Inspirace pro vaše podnikání a marketing
🔴 Aktuálně: Připravujeme pro vás praktické informace, jak ve vašem podnikání zvládnout aktuální situaci. Speciální rozhovory najdete v této rubrice.

Erik Tabery: O strachu, Respektu a sebevzdělávání

Nenech si ujít další videa:

Jejich smyslem je předat ti inspiraci a know-how od zkušených lidí a podpořit tě tak v podnikání či kariéře. Využij toho a dej lajk:

RozhovorVideo

Stále častější útočení na novináře ze stran politických špiček, snaha o ovlivnění soukromých i veřejnoprávních médií, fake news či smrt Jána Kuciaka a jeho přítelkyně na Slovensku. Jak tohle všechno ovlivňuje náladu novinářů a bojí se o sebe či o své svěřence v redakci šéfredaktor Respektu Erik Tabery? O tom je dnešní rozhovor.

S Erikem Taberym jsme si povídali o několika tématech. Prvním byl strach. V posledních letech výrazně zesílil tlak na novináře nejen v Česku, ale i v jiných zemích. V čem tato změna pramení a jak práci novinářů ovlivňuje?

Probírali jsme i práci novináře v praxi. Podle čeho se Respekt rozhoduje, jakým tématům se bude věnovat, co dá na titulní stránku nových vydání a která témata jsou podle něj důležitá? A jak vnímá svou zodpovědnost za ovlivňování nálady ve společnosti?

A kromě mnoha dalšího jsme rozebrali i pracovní historii Erika Tabery a jeho přístup k sebevzdělávání. Jak se učí? Co mu pomáhá získávat nové informace a jak se vzdělává? Poslechněte si náš rozhovor a nahlédněte do života a uvažování jednoho z nejpopulárnějších českých novinářů.

Co se ve videu dozvíte?

 • Jak se dnes novinářům pracuje a jak zvládají tlak nejen ze strany politiků?
 • Bojí se Erik Tabery po tom všem, co se v poslední době děje? A bojí se o kolegy ve své redakci?
 • Jak Respekt přistupuje ke zpracování témat, která mohou být velmi kontroverzní a mohou vyústit v potenciální konflikt s někým mocným?
 • Kde se bere všechna ta nenávist a snaha poškodit novináře v posledních letech?
 • Jak se bude naše společnost vyvíjet a kde to všechno skončí?
 • Kdo jsou lídři budoucího Česka a komu ze současné politiky dává Erik Tabery své naděje?
 • Jak se Erik Tabery vzdělává a jak na sobě jako novinář pracuje?
 • Jak si organizuje práci a co mu pomáhá zvládat mnoho aktivit současně?
 • Kde vidí svoji budoucnost a čeho by chtěl ještě dosáhnout?

Další videa (nejen) s novináři:

Okomentovat článek

Sdílejte článek přátelům:

Autor: Jiří Rostecký

Jirkovi je 27 let. Hned po střední škole založil svoji první firmu, kterou o několik let později prodal. Dnes se naplno věnuje MladýPodnikatel.cz, který založil ještě při studiích. Provozuje stejnojmenný podcast, který byl v roce 2019 YouRadiem vyhlášen nejlepším podcastem o podnikání. V tomtéž roce ho časopis Forbes zařadil do žebříčku 30pod30. Píše blog o podnikání na internetu.

Komentáře čtenářů: 1

 1. Jan

  -

  Dobrý den,
  děkuji velice za spoustu inspirativních a velice dobře udělaných rozhovorů! Pouštím si je v každé volné chvíli a vždy se těším na další.
  Hodně štěstí a radosti, Jan

  Reply

Přidejte vlastní komentářSkrýt reklamu