Inspirace pro vaše podnikání a marketing
🔴 Aktuálně: Připravujeme pro vás praktické informace, jak ve vašem podnikání zvládnout aktuální situaci. Speciální rozhovory najdete v této rubrice.

Robert Čásenský (Reportér): Jak se zakládá nový časopis?

„Nejtěžší byla noc před prvním vydáním. Byl jsem strašně nervózní z toho, co na to lidi řeknou, protože to byl časopis, který neměl žádný předobraz, a to ani v cizině jako třeba Forbes.“

Nenech si ujít další videa:

Jejich smyslem je předat ti inspiraci a know-how od zkušených lidí a podpořit tě tak v podnikání či kariéře. Využij toho a dej lajk:

InspiraceRozhovorVideo

Robert Čásenský patří mezi novináře, kterých si vážím ze všech nejvíce. Novinařině se začal věnovat v roce 1993, psal do Českého deníku, Denního Telegrafu a Lidových novin. Poté nastoupil do MF DNES, kterou od roku 2006 vedl jako šéfredaktor.

Z MF DNES odešel poté, co ji v roce 2013 koupil Andrej Babiš, a založil úplně nový projekt, který pojmenoval Reportér. Ten vychází jako tištěný magazín, ale je dostupný i ve své webové a elektronické verzi. Věnuje se společenským, politickým a byznysovým tématům a přináší exkluzivní reportáže, rozhovory a odborné analýzy. Najdete na něm ale i originální povídky a eseje.

První číslo Reportéra vyšlo 15. září 2014 a už obsahovalo reklamu prvních inzerentů. Robert v rozhovoru vysvětluje, co pomohlo začátky časopisu zafinancovat, jak získal první inzerenty a co mu dnes po čtenářské, ale i byznysové stránce funguje nejvíce.

Co se v rozhovoru dozvíte?

 • Jak Reportér vznikal a proč se Robert nepřidal k něčemu již existujícímu?
 • Kolik založení takového magazínu stojí a jak se financuje?
 • Kdo magazín čte a jak redakce se svými čtenáři pracuje?
 • Jak se aktivně zvyšuje náklad tištěného magazínu?
 • Co všechno dokáže nabídnout inzerentům a jak jim do jejich reklamy fušuje?
 • Jak v marketingu Reportéra figurují trafiky a letadla?
 • Proč má tištěný časopis vlastní web a funguje jako akviziční nástroj na nové předplatitelé?
 • Jaká budoucnost čeká printové magazíny a jak je ovlivňují sociální sítě?
 • Jaký byl pro Roberta skok z pozice šéfredaktora MF Dnes do úplně nového malého magazínu?
 • Jak se v Česku cítí jako novinář a jak reaguje na verbální útoky na novináře, oligarchizaci apod.?

robert-casensky-jiri-rostecky

Robert Čásenský:

Magazín Reportér:

Nepřehlédněte:

Okomentovat článek

Sdílejte článek přátelům:

Autor: Jiří Rostecký

Jirkovi je 27 let. Hned po střední škole založil svoji první firmu, kterou o několik let později prodal. Dnes se naplno věnuje MladýPodnikatel.cz, který založil ještě při studiích. Provozuje stejnojmenný podcast, který byl v roce 2019 YouRadiem vyhlášen nejlepším podcastem o podnikání. V tomtéž roce ho časopis Forbes zařadil do žebříčku 30pod30. Píše blog o podnikání na internetu.

Komentáře čtenářů: 1

 1. Pavel T

  -

  Jirko, jen takový poznatek, v článku, pod videem linkujete např. na Reportéra (web časáku) – já si pustil video, mezi tím čtu, co píšete, chci se kouknout na web – a ejhle, neskočilo mi to do nového okna (což sem tak trošku čekal) a tedy se mi video vyplo a musel jsem znovu zpět a hledat, kde jsem vlastně skončil.

  Dole např. hážete linky do nového okna, tak to zkuste dělat i výše :-)
  Děkuju.

  Reply

Přidejte vlastní komentářSkrýt reklamu