Inspirace pro vaše podnikání a marketing
🔴 Aktuálně: Připravujeme pro vás praktické informace, jak ve vašem podnikání zvládnout aktuální situaci. Speciální rozhovory najdete v této rubrice.

Jakub Unger (Seznam Zprávy): Tvoříme médium budoucnosti. Sleduje nás 3,5 milionu lidí měsíčně

Nenech si ujít další videa:

Jejich smyslem je předat ti inspiraci a know-how od zkušených lidí a podpořit tě tak v podnikání či kariéře. Využij toho a dej lajk:

RozhovorVideo

„Snažíme se dát videu ve zprávách smysl,“ říká v unikátním rozhovoru šéfredaktor Seznam Zpráv Jakub Unger. Jak vytvořit video, které budete chtít dokoukat? Mají být dnešní novináři tak trochu herci? A jak bude vypadat médium budoucnosti?

Seznam Zprávy těží z uživatelské základny jedničky českého internetu Seznam.cz. Měsíčně se na ně podívá 3,5 milionu lidí. Jejich práce ale jednoduchá není – snaží se přinést nový přístup ke tvorbě obsahu a spojit svět technologií a vývojářů se světem médií a novinářů.

Rozhoduje přitom 10 až 15 vteřin. Podle nich se člověk rozhoduje, zda video dokouká, nebo zda odejde. Jak v praxi vypadá tvorba obsahu v Seznam Zprávách a co je to „selfie novinář“? A jsou vůbec novináři připraveni na budoucnost?

Jakub Unger je šéfredaktorem Seznam Zpráv od jejich vzniku. Byl to právě on, kdo v Seznamu skládal celý tým novinářů a dalších lidí, kteří se na zpravodajství podílí. V minulosti založil vydavatelství DeadLineMedia, které provozuje například web Neovlivní.cz. Pracoval i ve vedení Mafry, slovenského Ecopressu či jako šéfredaktor Aktuálně.cz nebo obsahový ředitel Centrum Holdings.

Co se ve videu dozvíte?

 • Jak se dnes Seznam Zprávám daří a jaké mají zatím výsledky?
 • Jak vypadá vize budoucnost redakce a co budou Seznam Zprávy za pár let?
 • V čem se liší přístup Seznam Zpráv od jiných médií?
 • Jak se prolíná technologické, datové a obchodní myšlení s tím novinářským?
 • Co rozhoduje o tom, zda si uživatel pustí vaše video?
 • Kde se Seznam Zprávy inspirují a jak Jakub Unger hodnotí žurnalistiku v Čechách?
 • Je pro něj zklamání, že Andrej Babiš vyhrál volby? A jsou jejich výsledky příležitostí pro sebereflexi?
 • Jaké má seznam plány s TV vysíláním a proč to pro něj není krok zpátky?


Další rozhovory o médiích:

Okomentovat článek

Sdílejte článek přátelům:

Autor: Jiří Rostecký

Jirkovi je 27 let. Hned po střední škole založil svoji první firmu, kterou o několik let později prodal. Dnes se naplno věnuje MladýPodnikatel.cz, který založil ještě při studiích. Provozuje stejnojmenný podcast, který byl v roce 2019 YouRadiem vyhlášen nejlepším podcastem o podnikání. V tomtéž roce ho časopis Forbes zařadil do žebříčku 30pod30. Píše blog o podnikání na internetu.

Komentáře čtenářů: 1

 1. Smrt Pražské kavárně

  -

  Budoucnost je zřejmě v totalitní propagandě.

  Reply

Přidejte vlastní komentářSkrýt reklamu