Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Newsletter #1: Něco jsem Vám uvařil

Jiří Rostecký
Před 2 roky

Do schránek předplatitelů našeho webu letí historicky první newsletter. Přečíst si ho můžete i Vy. A pokud se chcete mezi předplatitele přidat a získat přístup k mým speciálním rozhovorům o byznysu, neváhejte to udělat tady.


Přeji Vám krásné pondělní ráno.

Toto je můj první newsletter pro Vás – předplatitele MladýPodnikatel.cz, a tak z něj mám radost i trému. Otevřete ho? Budete ho číst? Kliknete na něco? A co když hned odhlásíte odběr?

Je ve mně spousta pochyb, ale jednou věcí jsem si jistý. Chci pro Vás udělat maximum.

Inzerce

Nad MladýPodnikatel.cz přemýšlím jako nad restaurací. Vařím jídla – ta nejlepší, co dokážu. A dělám maximum, abyste se u mě cítili dobře, vítáni a spokojeni. Protože pak se snad vrátíte. A třeba o tom řeknete i přátelům.

První jídla stojí za to. Máme jich na jídelním lístku už několik a další se chystají.

Dovolte mi, abych Vám jako šéfkuchař doporučil ty největší speciality, na které jsem opravdu hrdý. Tady jsou…

O strategii v byznysu a hodnotě firmy

Jeden z mých cílů – pomoct Vám, aby Vaše firma rostla a nabývala na hodnotě. Chci, abyste ji jednou mohli prodat za pořádný balík. S investorem Jiřím Hlavenkou jsem tedy rozebíral, co tvoří hodnotu firem a jak vybudovat e-shop, o který bude zájem. A ten zájem budou mít zahraniční pardálové, kteří chtějí ovládnout svět. Rozhovor je plný know-how, jak nad firmou přemýšlet a jak to dělají třeba v Astratexu.

A když jsme u toho prodeje, vyplatí se na něj myslet dopředu. Třeba jako Vítek Horký, který tu svou firmu střelil za pořádnou pálku a dneska nám může vyprávět, jaká rozhodnutí udělal, aby zvýšil její hodnotu a přilákal kupce. Protože nejlépe prodáte, když budete dělat, že vůbec prodat nechcete.

O lidech a vašem týmu

Většina podnikatelů kolem mě řeší to samé – lidi. Potřebují jich více, a to ty co nejkvalitnější a nejzkušenější. Jenomže, jak to udělat? Jak přivést seniorní manažery a koupit si tak moudrost a schopnosti, které váš byznys posunou dál? Odpoví nám Eduard Míka, který přesně tohle řešil ve své firmě a později v Mallu. Došlo i na zaměstnanecké akcie a další možnosti motivace lidí, kterým stravenky nestačí.

O freelancingu a vlastní značce

V Česku je málo freelancerů, kterým se povedlo vybudovat skutečně zajímavý byznys. Specialista na Facebook reklamu David Lörincz ten svůj řídí z Bali. Považuje se za jedničku ve svém oboru a pracuje 4 hodiny 4 dny v týdnu. Už dávno navíc nevydělává jen prací pro klienty, ale i skrze své produkty a projekty. Skvělá inspirace pro každého, kdo chce na volné noze růst.

Dezert?

A je toho mnohem víc. Všechny rozhovory pro předplatitele najdete na tomto odkazu.

Šéf Slevomatu tam třeba vypráví, jak firma hledá nové příležitosti na trhu. Spoluzakladatel Productboardu, jednoho z nejhodnotnějších startupů v Česku, zase vzpomíná, jak přišli na produkt, který má dnes miliardovou hodnotu. Je tam také super rozhovor, díky kterému se naučíte psát mnohem lepší texty nebo zjistíte, jak vedle byznysu taky trochu žít.

A co Vás čeká dál?

Nikde to neříkejte, ale v kuchyni to voní fakt hezky. Třeba ve středu vyjde za mě naprosto famózní rozhovor s Petrem Kasou, po jehož natočení jsem se musel jít samou radostí projít, abych to vydýchal. Rozebíráme v něm nejdůležitější rozhodnutí, která pomohla Pilulce.cz vyrůst a díky čemu měla loni obrat kolem 1,8 miliardy korun.

A bude toho mnohem víc.

Díky, že mě sledujete, mohu Vám psát a čtete to evidentně do konce. Další jídla už se vaří a já věřím, že tady netvoříme nějaký fastfood, ale pořádnou restauraci, ze které by si sednul na zadek i André Michelin.

Mějte fajn týden a dejte vědět, jak Vám chutná.

S pozdravem
Jirka Rostecký
zakladatel MladýPodnikatel.cz

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už více než 1 300. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

Premium
tomas-mikolov-web

Tomáš Mikolov: Jak AI změní byznys a řízení firem?

Premium
pavel-hadrbolec-web

Finanční ředitel T-Mobilu: Jak se buduje zdravá firma? | Pavel Hadrbolec

pravdik-hlisnikovska-web

Jak se zachránila firma se ztrátou 37 milionů korun? | Elena Hlisnikovská a Michal Pravdík

petr-macek-web

Průzkum: Jak vidí české firmy svou budoucnost? | Petr Macek (Caflou)

Premium
david-grudl-web

David Grudl: Umělá inteligence je v plenkách a firmy mají nereálné představy

jiri-peslar-web

Jak dosáhnout svých snů? | Jiří Peslar

petr-macek-web

Řízení firem: Jak se mění a co byste měli vědět? | Petr Macek (Caflou)

Premium
lucie-harnosova-web

Ženy v byznysu. Jak dosáhnout úspěchu a být šťastná? | Lucie Harnošová