Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Inspirujte se a vytvořte úspěšnou strategii pro Váš byznys
Získejte ihned použitelné praktické tipy, jak zefektivnit Vaše podnikání
Učte se od Vašich nových mentorů- TOP byznysmenů
Zjistit více

Inzerce

Peníze na podnikání

Jak získat peníze na vaše podnikání?

Peníze na podnikání lze získat mnoha způsoby. V tomto článku se dozvíte, jak nad jednotlivými zdroji peněz přemýšlet a jak finance na podnikání získat správně. Začátky podnikání totiž nelze podcenit, jelikož chybná rozhodnutí na začátku se mohou projevit v nedaleké budoucnosti. Představme si tedy jednotlivé možnosti.

Jak získat peníze na podnikání?

Získat peníze na podnikání můžete několika cestami. Jako první si ale doporučujeme rozmyslet, zda je skutečně potřebujete. Mnoho začínajících podnikatelů hledá peníze na projekty, které jiní rozjeli zcela zadarmo.

Další začátečnickou chybou je i shánění velkého množství peněz, aniž by si podnikatel ověřil, že jeho nápad má skutečný potenciál a peníze se do něj vyplatí investovat.

Pokud tedy zakládáte něco nového, doporučujeme si první vytvořit tzv. prototyp nebo MVP (minimum viable product). To nemusí stát skoro žádné peníze, nebo jen velmi málo. Mnoho podnikatelů díky jednoduchému prototypu (často klidně z papíru) zjistilo, že o jejich nápad nemají lidé zájem, nebo si jej představují jinak. Dříve, než tedy začali investovat velké peníze do realizace nápadu, ušetřili spoustu financí i času a energie a svou myšlenku přehodnotili.

Stejným způsobem začínalo mnoho projektů, které dnes používáte nejspíš i vy. I Facebook začínal s nulovou investicí a v podobě, která byla mnohem skromnější, než jaká je nyní. Doporučujeme se tedy jako první zaměřit na ověření smyslu vašeho nápadu a podoby, kterou mu chcete dát. Ušetříte peníze, čas i energii.

Finance na podnikání

Peníze na podnikání můžete získat z mnoha zdrojů. Jako první podnikatelé nejčastěji sahají do vlastních prostředků, případně si půjčují peníze od své rodiny. To je nejjednodušším a možná i nejjistějším zdrojem, ze kterého můžete čerpat. Přesto vám doporučujeme být opatrní, jelikož o peníze můžete v podnikání snadno přijít a nikdo vám je nevrátí.

Inzerce

Dalším častým zdrojem jsou peníze od investorů. Jak získat investora, vysvětlujeme v nespočtu našich rozhovorů. Každý investor se zaměřuje na něco jiného, má jiné nároky a jiná očekávání. Proto si doporučujeme nastudovat rubriku Hledám investora, kde najdete nespočet zkušeností investorů i zakladatelů firem.

Banky jsou také možností. Půjčka na rozjezd podnikání může být dobrým způsobem, jak získat peníze do začátku. Banky pro začínající podnikatele připravují různé produkty. Doporučujeme si důsledně prostudovat jejich podmínky a být velmi opatrní, jelikož peníze budete muset bance samozřejmě vrátit. A to i s úrokem.

Zajímavou možností může být crowdfunding, tedy získání peněz od lidí. V Česku jej využila už řada projektů, které měly potenciál zaujmout větší množství lidí natolik, aby jim poslali své peníze.

V našich rozhovorech se dozvíte řadu dalších tipů, jak o financování firmy přemýšlet. Tady jsou:

vit-endler-web

Financování byznysu. Odkud ho brát? | Vít Endler

gopay-financing-web

Spojení 2 značek, které má pomoci až 18 tisícům e-shopů | Michal Babouček a Jan Laštůvka

milan-bohatec-web

České e-shopy: Jak se jim teď daří a co mohou zlepšit? | Milan Bohatec (Lemonero)

Premium
lenka-oneill-web

Pietro Filipi: Příčiny pádu módní značky | Lenka O’Neill

jiri-jemelka-web

Financování: Najděte ve firmě svatý grál | Jiří Jemelka

Premium
david-manych-web

Finanční problémy a financování firem | David Manych (Natland)

jan-lastuvka-web

Jak zajistit financování e-shopu před Vánoci? | Jan Laštůvka (Lemonero)

jan-lastuvka-web

Provozní financování e-shopu: Jak ho zlepšit? | Jan Laštůvka (Lemonero)

Premium
michal-koubek-web

Jak získat bankovní úvěr pro váš e-shop? | Michal Koubek

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

TOP obsah

adam-neuberger-web

Kryptoměny: Jak fungují, jak probíhá těžba a kdy do nich investovat? | Adam Neuberger

marian-jelinek-web

Marian Jelínek: Úspěšný člověk je pro mě ten, kdo extrémně miluje, co dělá, a chce za to extrémně hodně

Premium
jitka-dvorakova-web

Jitka Dvořáková: Co brzdí růst firem v e-commerce?

michal-koubek-jaroslav-baier-web

Finanční potíže firmy: Jak je řešit? | Michal Koubek a Jaroslav Baier

Inzerce