Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Lenka Kučerová (StarLift.org): Potenciál mladých lidí, profesní rozvoj vývojářů, stáže v Americe

Získat premium obsah

Přidejte se
mezi předplatitele

Poslouchejte
neomezeně
Rozhovory
více do hloubky
Exkluzivní
hosté
Audio podcast
na cesty
VYBRAT TARIF

Lenka Kučerová věří v podporu podnikání. Založila neziskovou organizaci StarLift.org, prostřednictvím které pomáhá českým vývojářům prosadit se v zahraničí a získat stáž třeba v Americe. Tvrdě ale narazila – na neschopnost mladých lidí, nezájem zahraničních firem i na politiku Donalda Trumpa.

Domluvit si stáž v Česku nemusí být zas tak náročné. Před pár dny jsme si o tom povídali s Dianou Zadákovou. Zejména na vývojáře čeká na každém rohu deset zajímavých nabídek, a to je jedním z důvodů, proč podle Lenky mnoho z nich podlehne finančním podmínkách už v nízkém věku a dál se příliš nerozvíjí.

Zahraniční firmy s Čechy podle ní nemají skoro žádné zkušenosti. Navíc často naráží na jejich nespolehlivost, neschopnost se domluvit cizími jazyky nebo na znalost pouze zastaralých technologií, o které je možná zájem na tuzemském trhu, už ale ne tolik na tom globálním.

V čem dělají mladí lidé chybu? Jsou miléniálové línou generaci? A jak nastartovat osobní i profesní rozvoj těch, kterým ještě nebylo ani 30? O tom je toto povídání s Lenkou Kučerovou.

Inzerce

Co se ve videu dozvíte?

  • Proč se z desítek lidí povedlo získat stáž jen pro několik málo jedinců?
  • Co Čechům nejčastěji brání v jejich osobním a profesním rozvoji?
  • Jak zahraniční firmy hodnotí české vývojáře a proč je nejčastěji nezaměstnají?
  • Jak se prosadit v zahraničí a získat si dostatek informací o tom, co je zrovna trendy?
  • Proč mladé lidi brzdí v rozvoji české školství a jak na sobě makat i po škole?
  • Které české firmy dobře pracují se stážovým programem a v čem se od nich inspirovat?
  • Jak Lenku ovlivnila politika Donalda Trumpa a proč se sama vydává náročnější, ale zato smysluplnější cestou?

Vzdělávat se můžete teď hned. Začněte třeba tady:

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už více než 1 300. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Komentáře

Martin

Před 6 roky

Je zvláštní, že se slečna diví tomu, že vývojáři chtějí taky mít nějaký soukromý život, a preferují dobře placenou práci v bance, kde si po šichtě můžou zajít do hospody či zahrát florball před malým pokojíčkem v multikulturním Sillicon Valley, kde si budou muset rozmýšlet, jestli si večer dají tři pivka :-)

Znám teda pár vývojářů, a naprostá většina lidí to dělá kvůli prachům, kdyby v tom byly prachy stejné jak co si vydělá barman, tak vývojáři radši půjdou rozlívat Martini, protože je to zajímavější práce, kde si i člověk pokecá, a není se čemu divit. Ono dělat vývoj pro firmu není žádný med, a s nějakou seberealizací to má společného málo, člověk dneska pracuje dost v týmu, a prostě se musí podřídit ostatním, firmě, trhu, nemůže si programovat to co chce sám takže to rozhodně nelze nějak brát jako nějakou tvůrčí práci typu „kreslení obrazu“, ale spíše je to „kreslení obrazu toho co chce zákazník, a stylem jakým to chce zákazník“ a není divu, že k tomu většina lidí přistupuje jak k obyčejné práci.

A ti mladí nadšenci? Znám nějaké vývojáře už od 20ti let, ti mladí nadšenci k tomuto dříve nebo později sami dojdou úplně stejně a ztratí iluze o světě.

Odpovědět »

Ondřej

Před 6 roky

Tomu říkám majstrštik, provozovat personální agenturu jako neziskovku. Zní to krásně, americké start-upy dostanou talentované programátory ze Střední (Východní) Evropy a vývojáři získají zase praxi. Ale ti opravdu talentovaní a motivovaní se tam dostanou i bez pomoci takovéto NPO. A JavaScript frameworky jsou jako ty top technologie? No, v ČR je firmy také používají a dokonce na startupjobs je JS programátor nejvíce poptávanou pozicí. No, ale proč bychom pomáhali lokálním projektům opravdu zadarmo, že?

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

Premium
adela-zugarova-web

Praží a prodávají kávu za desítky milionů. Jak roste Dos Mundos? | Adéla Zugarová

Premium
martin-nedved-web

Obchod je základní kompetence každého podnikatele. Jak se ho naučit? | Martin Nedvěd

petra-kotalova-web

Z juniorky manažerkou. Jak rozjet kariéru? | Petra Kotalová

Premium
eliska-dobiasova-turkova-web

Rozjela e-shop s výrobou dětských plenek. Teď chce předat řízení firmy nástupci | Eliška Dobiášová Turková

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

jiri-peslar-web

Kariéra ve financích: Jak ji vybudovat? | Jiří Peslar (Allrisk)

Premium
matej-razga-web

Podnikání v módě. Jak rozjet zakázkové krejčovství? | Matěj Rázga (The Owners)

Premium
kiska-horky-web

Vyplatí se ještě zakládat nové startupy? Duel Andreje Kisky a Vítka Horkého