Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Jak získat zdarma hromadu nových fanoušků na Facebooku?

Honza Bartoš
Před 8 roky

Počet fanoušků už v poslední době není tou nejdůležitější metrikou, ale stránka zející prázdnotou přílišnou důvěru nevyvolá. Zapínáme facebook reklamu na získání fanoušků, vymýšlíme různé mechanismy a finty, snažíme se vytvářet co nejlepší obsah a doufáme, že uživatele zaujmeme natolik, že se stane naším fanouškem.

Ale co kdyby tady byl ještě jeden způsob a ZDARMA. Můžete pozvat lidi, aby se stali fanouškem vašich facebook stránek pouze na základě toho, že se jim líbí některý z vašich příspěvků.

Jak na to?

U příspěvku na vaší facebook stránce klikněte pod příspěvkem na číslo, které ukazuje počet lidí, kterým se příspěvek líbí.

likePo kliknutí se vám zobrazí vyskakovací okno, kde vidíte všechny uživatele, kteří vašemu příspěvku dali like.

Inzerce

pozvanka

Pokud uživatel není vašim fanouškem, máte u něj tlačítko Pozvat, díky kterému mu přijde notifikace (upozornění), aby se stal fanouškem vaší stránky.

notifikace

U některých lidí se nezobrazuje žádné tlačítko. Je to tím, že tito lidé mají svůj profil nastavený tak, aby jim žádosti o přátelství mohli poslat jen přátelé přátel. Díky tomuto nastavení jim nelze poslat žádost.

V některých případech se stává, že lidé, kteří už jsou vašimi fanoušky, mohou mít pořád status Pozvat. Je to způsobeno tím, že mají na svém profilu nastaveno skrytí stránek, které se  jim líbí.

První otázka, na kterou se lidé ptají, je jestli jim přijde pozvánka z osobního profilu, nebo jménem stránky, kterou spravujete. Pozvánka se pod vašim jménem zobrazí jen vašim přátelům. Ostatním se zobrazí pozvánka od facebook stránky, kterou spravujete.

pozvánka

Kdy ano a kdy ne?

První, nad čím je potřeba se zamyslet, je u jakého příspěvku využijete tuto možnost. Je-li příspěvek úspěšný a spojený s vaší značkou, produktem či službou, určitě to udělejte. Je zde velká pravděpodobnost, že lidé, kteří dali příspěvku To se mi líbí, se o vás budou zajímat.

Na druhou stranu, pokud je to příspěvek, který je totálně mimo váš obor a není s vámi nijak spojen, tuto možnost nevyužívejte. Možná získáte pár nových fanoušků, ale tito nerelevantní fanoušci vám kromě vyššího čísla pravděpodobně nic nepřinesou.

A hlavně: všeho s mírou. Denně je možné pozvat jen určitý počet fanoušků. Facebook pak tuto funkci na jeden den zablokuje.

denní limit

Vychytávka na konec

Představte si, že máte u příspěvků stovky To se mi líbí. Klikání z jednoho uživatele na druhého bude velmi zdlouhavé a nudné. Existuje však velmi jednoduchá možnost, jak pomocí pár kliknutí pozvete všechny uživatele najednou.

Návod

  • Klikněte na číslo s počtem fanoušků
  • V prohlížeči Chrome otevřete nástroj pro vývojáře Ctrl+Shift+J
  • Vložte tento kód dolů do příkazové řádky

function clickAllButtons() {
    var buttons = document.querySelectorAll( 'a._42ft._4jy0._4jy3._517h._51sy' );
    for( var i=1; i<buttons.length; i++ ) { 
        buttons[i].click(); 
    }
}
clickAllButtons();

  • Stiskněte ENTER

Pokud dalo více uživatelů To se mi líbí, je potřeba srolovat až na konec okna a postupně načíst všechny skryté uživatele. Koukněte na další tipy pro váš marketing.

Podívejte se na další videa s Honzou:

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: Honza Bartoš

Honza pracuje jako specialista na Facebook marketing na volné noze. Klientům pomáhá na Facebooku s tvorbou strategie, správou reklamních kampaní a školí jednotlivce i firmy, jak naplno využít Facebook pro své podnikání.

Komentáře

Martin Miškerík

Před 8 roky

Vôbec to nefunguje. Respektíve funguje, ale žiadosť bola odoslaná všetkým rovnako v mojom sukrnom mene (nicku).

Odpovědět »

Honza Bartoš

Před 8 roky

Ahoj Martine,
testoval jsem to (celkem se 4 profily na 3 stránkách) na klasických stránkách tak i pod Business Managerem. Pokud člověka nemáš v přátelích přijde to jako pozvánka od stránky.

Odpovědět »

Radek Vaclavik

Před 7 roky

Super tip ??

Odpovědět »

Tomáš Zahálka

Před 7 roky

Funguje skvěle – Dobrý tip :)

Odpovědět »

Aleš Lulák

Před 7 roky

Pokud by se někomu nechtělo otevírat tisíce nenačtených reakcí, trochu jsem kód obohatil. Samozřejmě bude chviličku trvat, než se to všechno načte a provede. Takže po spuštění je dobré jenom čekat – až se vše dokončí, mělo by vyskočit okno „HOTOVO“.

function clickAllButtons(){
if (document.querySelector(‚._4-i2._50f4 a.pam.uiBoxLightblue.uiMorePagerPrimary‘)) {
document.querySelector(‚._4-i2._50f4 a.pam.uiBoxLightblue.uiMorePagerPrimary‘).click();
setTimeout(function() {
clickAllButtons();
}, 0);
} else {
var buttons = document.querySelectorAll( ‚a._42ft._4jy0._4jy3._517h._51sy‘ );
for( var i=1; i<buttons.length; i++ ) {
buttons[i].click();
}
alert('HOTOVO');
}
}clickAllButtons();

Pro zjednodušení použitelnosti lze také vytvořit nová záložka v prohlížeči, kde URL bude následující (bez uvozovek): "javascript:function clickAllButtons(){if(document.querySelector('._4-i2._50f4 a.pam.uiBoxLightblue.uiMorePagerPrimary')){document.querySelector('._4-i2._50f4 a.pam.uiBoxLightblue.uiMorePagerPrimary').click();setTimeout(function(){clickAllButtons()},0)}else{var buttons=document.querySelectorAll('a._42ft._4jy0._4jy3._517h._51sy');for(var i=1;i<buttons.length;i++){buttons[i].click()}alert('HOTOVO')}}clickAllButtons();". Název si zvolte jak je libo, třeba "Fb tlačítko". Poté lze už jen otevřít reakce a jednou kliknout.

Odpovědět »

Iveta

Před 7 roky

Mně se to nedaří, udělám-li to podle uvedeného postupu , otevře se mi okénko, kde jsou dotyční lidé uvedeni jako buď přátelé, nebo přidat do přátel…..s pozváním na jakoukoliv stránku to nemá nic společného

Odpovědět »

Míša Doubravová

Před 7 roky

Dobrý den,
potřebovala bych pozvat fanoušky jedné stránky (kde jsem jedním ze správců) k označení jiné stránky (kde jsem editor). Poradíte mi někdo, prosím, zda to jde a případně postup? Děkuji.

Odpovědět »

nejhorsicz

Před 6 roky

Super!

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

pavel-fara-web

Jak vytvořit vlastní on-line kurz? | Pavel Fara (KurzyProRadost.cz)

michal-koubek-jaroslav-baier-web

Finanční potíže firmy: Jak je řešit? | Michal Koubek a Jaroslav Baier

petr-majtan-web

Návod: Jak automatizovat stahování faktur a ušetřit spoustu času každý měsíc?

marek-odehnal-web

Do čeho investovat peníze? | Marek Odehnal

petr-majtan-web

Návod: Jak automaticky stahovat skladové dostupnosti od vašich dodavatelů?

veronika-allister-web

Veronika Allister: Jak správně spát?

daniel-docekal-2-web

Daniel Dočekal: Jak vytvořit úspěšný blog?

ondrej-hajek-web

Jak měřit a vyhodnocovat affiliate marketing e-shopu?