Inspirace pro vaše podnikání a marketing

Jak získat zdarma hromadu nových fanoušků na Facebooku?

GuestpostNávod

Počet fanoušků už v poslední době není tou nejdůležitější metrikou, ale stránka zející prázdnotou přílišnou důvěru nevyvolá. Zapínáme facebook reklamu na získání fanoušků, vymýšlíme různé mechanismy a finty, snažíme se vytvářet co nejlepší obsah a doufáme, že uživatele zaujmeme natolik, že se stane naším fanouškem.

Ale co kdyby tady byl ještě jeden způsob a ZDARMA. Můžete pozvat lidi, aby se stali fanouškem vašich facebook stránek pouze na základě toho, že se jim líbí některý z vašich příspěvků.

Jak na to?

U příspěvku na vaší facebook stránce klikněte pod příspěvkem na číslo, které ukazuje počet lidí, kterým se příspěvek líbí.

likePo kliknutí se vám zobrazí vyskakovací okno, kde vidíte všechny uživatele, kteří vašemu příspěvku dali like.

pozvanka

Pokud uživatel není vašim fanouškem, máte u něj tlačítko Pozvat, díky kterému mu přijde notifikace (upozornění), aby se stal fanouškem vaší stránky.

notifikace

U některých lidí se nezobrazuje žádné tlačítko. Je to tím, že tito lidé mají svůj profil nastavený tak, aby jim žádosti o přátelství mohli poslat jen přátelé přátel. Díky tomuto nastavení jim nelze poslat žádost.

V některých případech se stává, že lidé, kteří už jsou vašimi fanoušky, mohou mít pořád status Pozvat. Je to způsobeno tím, že mají na svém profilu nastaveno skrytí stránek, které se  jim líbí.

První otázka, na kterou se lidé ptají, je jestli jim přijde pozvánka z osobního profilu, nebo jménem stránky, kterou spravujete. Pozvánka se pod vašim jménem zobrazí jen vašim přátelům. Ostatním se zobrazí pozvánka od facebook stránky, kterou spravujete.

pozvánka

Kdy ano a kdy ne?

První, nad čím je potřeba se zamyslet, je u jakého příspěvku využijete tuto možnost. Je-li příspěvek úspěšný a spojený s vaší značkou, produktem či službou, určitě to udělejte. Je zde velká pravděpodobnost, že lidé, kteří dali příspěvku To se mi líbí, se o vás budou zajímat.

Na druhou stranu, pokud je to příspěvek, který je totálně mimo váš obor a není s vámi nijak spojen, tuto možnost nevyužívejte. Možná získáte pár nových fanoušků, ale tito nerelevantní fanoušci vám kromě vyššího čísla pravděpodobně nic nepřinesou.

A hlavně: všeho s mírou. Denně je možné pozvat jen určitý počet fanoušků. Facebook pak tuto funkci na jeden den zablokuje.

denní limit

Vychytávka na konec

Představte si, že máte u příspěvků stovky To se mi líbí. Klikání z jednoho uživatele na druhého bude velmi zdlouhavé a nudné. Existuje však velmi jednoduchá možnost, jak pomocí pár kliknutí pozvete všechny uživatele najednou.

Návod

 • Klikněte na číslo s počtem fanoušků
 • V prohlížeči Chrome otevřete nástroj pro vývojáře Ctrl+Shift+J
 • Vložte tento kód dolů do příkazové řádky

function clickAllButtons() {
    var buttons = document.querySelectorAll( 'a._42ft._4jy0._4jy3._517h._51sy' );
    for( var i=1; i<buttons.length; i++ ) { 
        buttons[i].click(); 
    }
}
clickAllButtons();

 • Stiskněte ENTER

Pokud dalo více uživatelů To se mi líbí, je potřeba srolovat až na konec okna a postupně načíst všechny skryté uživatele. Koukněte na další tipy pro váš marketing.

Podívejte se na další videa s Honzou:

Okomentovat článek

Sdílejte článek přátelům:

Autor: Honza Bartoš

Honza pracuje jako specialista na Facebook marketing na volné noze. Klientům pomáhá na Facebooku s tvorbou strategie, správou reklamních kampaní a školí jednotlivce i firmy, jak naplno využít Facebook pro své podnikání.

Komentáře čtenářů: 8

 1. Martin Miškerík

  -

  Vôbec to nefunguje. Respektíve funguje, ale žiadosť bola odoslaná všetkým rovnako v mojom sukrnom mene (nicku).

  Reply
  • Honza Bartoš

   -

   Ahoj Martine,
   testoval jsem to (celkem se 4 profily na 3 stránkách) na klasických stránkách tak i pod Business Managerem. Pokud člověka nemáš v přátelích přijde to jako pozvánka od stránky.

   Reply
 2. Radek Vaclavik

  -

  Super tip 👍🏻

  Reply
 3. Tomáš Zahálka

  -

  Funguje skvěle – Dobrý tip :)

  Reply
 4. Aleš Lulák

  -

  Pokud by se někomu nechtělo otevírat tisíce nenačtených reakcí, trochu jsem kód obohatil. Samozřejmě bude chviličku trvat, než se to všechno načte a provede. Takže po spuštění je dobré jenom čekat – až se vše dokončí, mělo by vyskočit okno “HOTOVO”.

  function clickAllButtons(){
  if (document.querySelector(‘._4-i2._50f4 a.pam.uiBoxLightblue.uiMorePagerPrimary’)) {
  document.querySelector(‘._4-i2._50f4 a.pam.uiBoxLightblue.uiMorePagerPrimary’).click();
  setTimeout(function() {
  clickAllButtons();
  }, 0);
  } else {
  var buttons = document.querySelectorAll( ‘a._42ft._4jy0._4jy3._517h._51sy’ );
  for( var i=1; i<buttons.length; i++ ) {
  buttons[i].click();
  }
  alert('HOTOVO');
  }
  }clickAllButtons();

  Pro zjednodušení použitelnosti lze také vytvořit nová záložka v prohlížeči, kde URL bude následující (bez uvozovek): "javascript:function clickAllButtons(){if(document.querySelector('._4-i2._50f4 a.pam.uiBoxLightblue.uiMorePagerPrimary')){document.querySelector('._4-i2._50f4 a.pam.uiBoxLightblue.uiMorePagerPrimary').click();setTimeout(function(){clickAllButtons()},0)}else{var buttons=document.querySelectorAll('a._42ft._4jy0._4jy3._517h._51sy');for(var i=1;i<buttons.length;i++){buttons[i].click()}alert('HOTOVO')}}clickAllButtons();". Název si zvolte jak je libo, třeba "Fb tlačítko". Poté lze už jen otevřít reakce a jednou kliknout.

  Reply
 5. Iveta

  -

  Mně se to nedaří, udělám-li to podle uvedeného postupu , otevře se mi okénko, kde jsou dotyční lidé uvedeni jako buď přátelé, nebo přidat do přátel…..s pozváním na jakoukoliv stránku to nemá nic společného

  Reply
 6. Míša Doubravová

  -

  Dobrý den,
  potřebovala bych pozvat fanoušky jedné stránky (kde jsem jedním ze správců) k označení jiné stránky (kde jsem editor). Poradíte mi někdo, prosím, zda to jde a případně postup? Děkuji.

  Reply
 7. nejhorsicz

  -

  Super!

  Reply

Přidejte vlastní komentářSkrýt reklamu