Inspirace pro vaše podnikání a marketing
🔴 Aktuálně: Připravujeme pro vás praktické informace, jak ve vašem podnikání zvládnout aktuální situaci. Speciální rozhovory najdete v této rubrice.

VIDEO: Vojtěch Tuček: V čem tkví (ne)úspěch webu VideaČesky.cz?

Web má denně mezi 25 a 40 tisíci návštěv a sledují ho převážně mladí lidé. Dokáže to i zpeněžit?

Nenech si ujít další videa:

Jejich smyslem je předat ti inspiraci a know-how od zkušených lidí a podpořit tě tak v podnikání či kariéře. Využij toho a dej lajk:

Velké webyVideo

Dneska pro vás mám unikátní příběh českého internetu. Mým hostem totiž byl Vojtěch Tuček, zakladatel jednoho z nejznámnějších webů mladé generace VideaČesky.cz. Ten příběh ale není úplně růžový.

VideaČesky.cz svým uživatelům nabízí cizojazyčná videa s českými titulky. Ty vytváří tým kolem Vojtěcha Tučka. Web má denně mezi 25 a 40 tisíci návštěv, sledují ho převážně mladí lidé a díky němu možná poznali známé zahraniční celebrity či pořady.

V čem je Vojtěchův příběh zajímavý?

 • Web má obrovskou návštěvnost. To ale neznamená, že se mu dařilo i vydělávat.
 • Cílová skupina jsou mladí lidé s různými zájmy, což ovlivnilo i úspěšnost prodeje inzerce.
 • Tým překladatelů práci odváděl v podstatě zadarmo. Přesto web každý den publikuje nová videa.
 • Vojtěch dokáže zhodnotit, jaký obsah uživatelé mají nejraději, jaké společné znaky mají nejsledovanější videa a v čem se můžete inspirovat i vy v rámci content marketingu.

Vojtěch projekt zakládal v roce 2010. Tvořil jej při škole, ale po čase z něj raději odešel. Na webu to komentoval takto: „Vzhledem k finanční situaci bude rozumnější sehnat si normální práci a webu se věnovat po večerech. Práci jsem si nakonec opravdu sehnal […] a jak už to tak bývá, nakonec jsem měl na web času míň a míň.“ Dnes má web nový majitel, Vojtěch občas přispívá novými videi, ale místo webu už buduje nový byznys, o kterém se rovněž pobavíme.

Příběh VideaČesky.cz mě zaujal v tom, že ne vždy přináší vysoká návštěvnost i vysoké zisky a ne každému úspěšnému projektu se skutečně daří. Vojtěch mluvil velmi otevřeně a nebál se odpovědět i na otázky, zda se považuje za podnikatele, zda pro monetizace webu udělal maximum a zda někde neudělal zásadní chybu.

Rozhovor najdete i na iTunes. MP3 je ke stažení zde.

Návštěvnost VideaČesky.cz:

videacesky-analytics-1

Takhle se vyvíjela návštěvnost po spuštění projektu, tedy v roce 2010.

videacesky-analytics-2

Zde je vidět vývoj návštěvnosti od 1. 1. 2010 do 30. 9. 2015.

videacesky-analytics-3

Taky byste chtěli, aby na prvním místě zdrojů vaší návštěvnosti byl direct? :-) Statistika je opět z období od 1. 1. 2010 do 30. 9. 2015.

Nejoblíbenější videa na VideaČesky.cz:

Co dalšího se vám bude líbit?

Použitá melodie: Steve Combs – Zero (CC BY 4.0)
Okomentovat článek

Sdílejte článek přátelům:

Autor: Jiří Rostecký

Jirkovi je 27 let. Hned po střední škole založil svoji první firmu, kterou o několik let později prodal. Dnes se naplno věnuje MladýPodnikatel.cz, který založil ještě při studiích. Provozuje stejnojmenný podcast, který byl v roce 2019 YouRadiem vyhlášen nejlepším podcastem o podnikání. V tomtéž roce ho časopis Forbes zařadil do žebříčku 30pod30. Píše blog o podnikání na internetu.

Komentáře čtenářů: 4

 1. Red

  -

  Nejhorsi video siroko daleko, strasny problem se vubec dokoukat.. Neco tak smutnyho a promarnenyho sem nevidel. Uplne vyhorenej clovek, kterej udelal vpodstate vsechno spatne. Dve jediny veci udelal dobre, 1. ze to vymyslel, 2. ze to prodal. Nic mezi tim. Vsechny vymluvy, ze to nejde, ze sme si mysleli atd, vsechno spatne …

  V dobe, kdy adsense cili na uzivatele se tezko vymluvi clovek, ze ma sirkou zajmovou skupinu a ruzne zajmy. A tech spatnych rozhodnuti tam bylo mraky.
  Nejlepsi citat “nevedel jsem, jak je motivovat” … PENIZE, proboha, … reklamka, prvni vec co pri smlouve udelat, at nedavaji smlouvu na 12 mesicu (ja jsem podepisoval podobnou, vymohl jsem si 3 mesice a hned ten rok jsem toho i vyuzil), reklamka oproti adsense nema naprosto sanci, na to ale nepotrebuje clovek cekat roky, na to staci zalozit adsense ucet a na druhej den vidi vysledek (tady clovek odpovi “ani jsem si nezakladal ucet na adsense”) .. skoda mluvit, tohle potrebovalo nekoho, kdo aspon trochu vidi a zije v realnym svete..
  Tohle fakt bylo nejdelsi video tady, vydrze to do konce me stalo poradny usili a nicmene prave proto doporucuju kazdymu se podivat, presna ukazka, kdo nema delat takovej projekt. Musite si aspon trochu verit proboha, tohle je k uzoufani :(

  Proti Vojtovy nic nemam, verim, ze soucasnou praci dela dobre a ze je urcite dobrej prekladatel, ale zaver je vylozene k placi (ne trapnej, ale smutnej).

  Reply
  • Karel Ulman

   -

   Je snadné někoho hodnotit, odsuzovat atd., ale je pravděpodobné, že za stejných podmínek byste se choval podobně jako Vojta. Ač ten rozhovor vyznívá smutně, je úspěch, že:
   * Vojta zrealizoval vlastní nápad
   * Nezruinovalo ho to, pravděpodobně nakonec prodejem vydělal
   * Nápad získal Křišťálovou lupu
   * Získal zkušenosti a uvědomil si, že nemusel vše dělat “správně”
   * Upřímně vypráví svůj příběh, čímž inspiruje a zároveň varuje podobné lidi
   * U konání zohledňuje prospěch lidem
   Podle mě super výsledek. Nikdo není během vysoké expertem na všechno, co ho reálně potká jak v podnikání, tak v životě. Proto nejdou věci ideálně a rozhodnutí jsou obtížná. A Vojta není vyhořelý člověk, Vojta má koule a můj obdiv!

   Reply
  • Vojtěch Tuček

   -

   Dobrý den,
   vyhořele si rozhodně nepřipadám, i když souhlasím s tím, že jsem udělal spoustu věcí špatně. Zásadní problém vidím v tom, že jsem web zakládal jako fanouškovskou stránku se službou pro lidi a od začátku jsem v něm neviděl nějaký výrazný finanční potenciál…

   Jinak z rozhovoru to možná tak úplně nevyznělo, ale překladatelé dostávali za překlady samozřejmě zaplaceno, takže peníze motivací byly. Odměny se zavedly hned v prvním roce existence portálu a překladatel byl odměněn za každé přeložené video. Bohužel, vzhledem k výdělečnosti webu nebylo možné lidem platit za překlady adekvátně (třeba tak, aby dostávali podobné částky jako za překlad pro dabing), takže to bylo stejně jen ve formě přivýdělku (nejaktivnější si vydělali třeba 1500 měsíčně) a zároveň nebylo možné ty odměny navyšovat, když portálu ve výsledku tržby spíš klesaly a neměl jsem žádnou velkou rezervu.

   Web jsem zakládal jako student, který neměl nic našetřeno a nemohl web dotovat. Ale jinak souhlasím, že jsem jako podnikatel v mnoha ohledech zklamal a jak říkáte, video může spíš sloužit ostatním jako návod, jak to nedělat, pokud si chcete svůj projekt udržet a nechcete ho za pár let někomu prodat.

   Reply
 2. Lucka Koberová

  -

  Tak Vojtěchu, jak to tenkrát bylo? Co? Není ti z toho zle když se posloucháš?

  Reply

Přidejte vlastní komentářSkrýt reklamu