Inspirace pro vaše podnikání a marketing
🔴 Aktuálně: Připravujeme pro vás praktické informace, jak ve vašem podnikání zvládnout aktuální situaci. Speciální rozhovory najdete v této rubrice.

VIDEO: Mário Roženský: Jak uspět v podnikání na internetu?

„Kvalitnější rozhovor se mnou nenajdete,“ řekl Mário po natáčení. Čerpejte z jeho zkušeností s podnikáním na internetu.

Nenech si ujít další videa:

Jejich smyslem je předat ti inspiraci a know-how od zkušených lidí a podpořit tě tak v podnikání či kariéře. Využij toho a dej lajk:

VideoZačátky

Hodinu a 47 minut dlouhé video? Zbláznili jste se? Nezbláznili! Jenom jsem nevěděl, kdy Mária v jeho inspirativním povídání useknout, kterou část z rozhovoru odstranit a o jaký obsah vás tak připravit. Nakonec jsem se na to vykašlal a vy se teď můžete podívat na celý rozhovor bez jediného střihu. Proč?

Protože moje pozvání přijal právě Mário Roženský. Jeden z nejpopulárnějších českých internetových podnikatelů. Když jsem na Twitteru oznámil, že se chystám s Máriem natáčet, podnikatel a investor Martin Kysela reagoval slovy, že právě Mário je jedním z nejkvalitnějších českých zdrojů o podnikání.

Mário aktivně píše svůj blog, kde se otevřeně dělí o svoje úspěchy i neúspěchy při budování projektů. Mezi ty patří zejména AffilBox, nástroj, díky kterému můžete otevřít vlastní affiliate program. Druhým nástrojem je SupportBox, prostřednictvím kterého zase můžete zefektivnit svou zákaznickou podporu.

Co se ve videu dozvíte?

 • Kdy je ideální věk na začátek podnikání?
 • Proč Affilbox na začátku nikdo nechtěl a co to změnilo?
 • V jaký moment začalo jeho podnikání růst?
 • Proč Mário nikdy neoslovil investora a jak svoje podnikání financoval?
 • Co přivádí až třetinu zákazníků AffilBoxu?
 • Po jak dlouhé době se z AffilBox vyklubal skutečný byznys?
 • Co by se měl každý začínající podnikatel naučit?
 • Jak přijít na nápad na podnikání?
 • Jaké si dávat v podnikání cíle?
 • Jak neměnit svůj čas za peníze?
 • Proč vás lidé na jednu stranu zdržují, na druhou stranu je potřebujete?
 • Co dělat, když váš produkt nikdo nehledá?

A mnoho dalšího. Podrobně jsme probrali několik témat. Poslech rozhovoru doporučuji zejména začínajícím podnikatelům a těm, kteří chtějí svoje podnikání posunout na vyšší úroveň. Věřím, že vám naše povídání pomůže trochu lépe nastavit váš mindset a třeba i změnit váš přístup.

Podcast najdete zde: iTunes | MP3

Doplňující informace od Mária:

Mário RoženskýMário Roženský: Držím palce každému, kdo chce začít podnikat. Nikdy to nebylo jednodušší a dostupnější. Současně ale ani složitější a náročnější. Když jsem začínal podnikat já, připojoval jsem se na internet přes modem a na českém internetu se velmi těžko hledaly užitečné informace. Dnes je jich dostatek, stačí jen vyfiltrovat ty relevantní.

Před 10 lety jsem měl PC s Windows, musel jsem koupit MS office asi za 7.000 Kč a spoustu dalšího krabicového software. Dnes jsou tyto aplikace dostupné zdarma, a to i na cestách v tabletu. Stejně tak jde řídit podnikání z mobilního zařízení. Kdekoliv na světě. Na dvě kliknutí se člověk připojí do svého účetnictví, do e-mailu, do kanceláře a je jedno, kde se nachází. Zda doma v posteli, nebo na pláži v Karibiku. A vše je zdarma, nebo maximálně stojí pár stovek za měsíc. Žádné obrovské investice nejsou potřeba.

Kdybych dnes znovu začínal a nevěděl, jak na to, snažil bych se co nejrychleji naučit se přistupovat kriticky k informacím, které jsou dostupné. Učil bych se je filtrovat a uvádět do praxe. Během pár dalších let se exponenciálně zvýší množství informací, které se na nás bude valit. Ale pouze pár procent z nich je relevantních. Je důležité je rozpoznat.

K tomu mohou posloužit lidé, kteří jsou kousek před vámi. Tito lidé si již prošli tím, co nyní řešíte vy, a výrazně vám tedy urychlí váš růst. Doporučí vám pouze relevantní knihy ke čtení, články na internetu, firmy a jednotlivce, se kterými spolupracovat, apod. Je jedno, zda je nazvete mentory či kamarády. Najděte si je.

Druhým skvělým nástrojem, který mi ohromně pomáhá růst, je mastermind skupina. Je to setkání (online či offline) 4 až 5 lidí, kteří řeší obdobné věci a jsou na podobné úrovni ve svém podnikání. Během 1 až 1.5hodinového setkání (týdně) každý řekne, co řeší, co se mu podařilo, co mu nefungovalo, jakou knihu přečetl, co si z ní vzal. Případně lze sdílet také různé výukové materiály, softwarové nástroje apod. A tím si snížit náklady. Při hledání lidí do skupiny doporučuji najít si takovou skupinu, aby ostatní byli lehce před vámi a pomohli vám vyrůst.

Byť jsem nikdy nebyl zaměstnaný, tak dnes vidím, že to není až tak špatná cesta. Pokud si vyberete společnost, která dělá to, co chcete v budoucnu dělat vy, můžete se přiučit, jak to dělat či nedělat, a ještě za to budete placeni. Samozřejmě musíte být pro firmu přínosem. Je zde velmi důležité vybrat si tu správnou firmu. Pokud chcete dělat softwarový startup, tak práce na pokladně v bance vám v tom moc nepomůže.

No a jednou z nejdůležitějších věcí je výdrž. Nehledejte pasivní příjem. Budujte firmu minimálně na 3 až 5 let, spíše na 10. Uvidíte, že ta firma bude mnohem lepší a hezčí, než když chcete jen rychle vydělat nyní. Já jsem kdysi uvažoval, jak rychle dostat peníze teď hned. Když se mi nějaký miniprojekt rozjel, hned jsem ho prodával a těšil jsem se z pár tisíc na účtu. Dnes to směřuji přesně opačně. Prodávat nechci, líbí se mi, jak to celé funguje a jak se drobnými úpravami dá docílit obrovské změny. Ten pasivní příjem se dostaví právě po čase formou lidí a systémů ve firmě, které budou skvěle fungovat a rozvíjet podnikání za vás.

A myslete také na to, že nikdo není neporazitelný. Podnikání lítá nahoru a dolů. Jeden měsíc se těšíte z rekordních zisků a druhý měsíc vám odejde největší klient. Buďte na to připraveni. Já jsem takto přecenil své síly na přelomu let 2014 a 2015 a celý rok mi trvalo dát vše do pořádku. Více jsem se o tom rozepsal u mě na blogu – Jak jsem téměř zkrachoval.

Na svém blogu píšu o podnikání a o tom, co zrovna řeším:

Dost často dostávám dotazy na aplikace, které využívám pro řízení firmy. Tady jsou:

 • Slack
  Protože mám remote firmu a nemáme společné kanceláře, tato aplikace je naší kanceláří. Každý den ráno se připojíme a když něco potřebujeme vyřešit nebo se jen pobavit, máme kde. Mám zde napojené také všechny ostatní aplikace a služby, co používáme. Takže na jednom místě vidím, když mi napíše zákazník na podporu, když někdo uhradí fakturu, když kolegové nastadí novou verzi aplikace apod.
 • Trello
  Skvělá jednoduchá aplikace, kterou využíváme pro řízení projektů.
 • SupportBox
  Aplikace z naší vlastní tvorby, kterou využíváme pro e-mailovou podporu zákazníků. Denně nám přijde přes 100 e-mailů. Máme spoustu věcí automatizovaných a propojených, takže odpovídání zabere jen zlomek času.
 • Intercom
  Aplikace, kterou využíváme pro chat se zákazníky a zasílání chytrých e-mailů dle akcí uživatelů přímo v aplikaci.
 • SmartEmailing
  Používáme pro komunikaci s e-mailovou databází. Máme nastaven automatický systém, který přezdíváme Mašinka a který se stará automaticky o zákazníky, prodává jim produkty apod.

Tyto aplikace jsou naprosto klíčové. Bez nich by se mé podnikání rozpadlo. Všechny ty aplikace jsou v Cloudu, takže není problém je obsluhovat z tabletu kdekoliv na cestě.

Na stejné vlně. Tohle nepřehlédněte:

<

Použitá melodie: Steve Combs – Zero (CC BY 4.0)
Okomentovat článek

Sdílejte článek přátelům:

Autor: Jiří Rostecký

Jirkovi je 27 let. Hned po střední škole založil svoji první firmu, kterou o několik let později prodal. Dnes se naplno věnuje MladýPodnikatel.cz, který založil ještě při studiích. Provozuje stejnojmenný podcast, který byl v roce 2019 YouRadiem vyhlášen nejlepším podcastem o podnikání. V tomtéž roce ho časopis Forbes zařadil do žebříčku 30pod30. Píše blog o podnikání na internetu.

Komentáře čtenářů: 8

 1. Tomáš Procházka

  -

  Super rozhovor, díky za něj!

  Reply
 2. Milan Novacek

  -

  Nechtěli byste přidat sekci o investicích? Zatoulal jsem se na jeden web a dost mě zaujali akcie. Něco jsem si na tom webu (tady http://www.investice.cz/akcie/t99/) přečetl. Každopádně se mi moc líbí vaše články a určitě bych uvítal nějaký úvod do problematiky i od vás :)

  Reply
 3. Dominik Vlach

  -

  Takhle by měl vypadat každý rozhovor :) Líbilo se mi, že to šlo vážně do hloubky, a že jsi všechno dořešil a na vše se doptal, když to nebylo jasné. Pro mě určitě nejlepší rozhovor co sem viděl, nejen na MP :) A oceňuji, že host otevřeně povídá o celé své cestě v podnikání.

  Reply
 4. milan

  -

  Nejlepší rozhovor co tu byl

  Reply
 5. Jan Zábrodský

  -

  Supr rozhovor, kvůli jeho délce jsem si na něj dělal čas několik dní a vyplatilo se :-) Jen bych se rád zeptat, jak se říká té “konferenci”, o které se mluvilo, že se pár lidí potká vždy v pondělí na Skype a řeknou si co minulý týden dělali v online? Nemůžu to už podruhé v rozhovoru najít a nechce se mě dívat 2 hodiny znovu :-) Díky moc.

  Reply
 6. Jiří Rostecký

  -

  Díky moc všem za komentáře.

  Honzo, asi myslíš mastermind skupiny, že? :-) Na toto téma připravujeme velký textový rozhovor. Pokud vše vyjde, měl by vyjít příští týden, případně přespříští.

  Reply
 7. Adam Vitovský

  -

  Úžasný obohacující rozhovor. Vidím, že jsem dobře nasměrovaný a to je často k nezaplacení, protože to ušetří spoustu času i peněz :) Díky

  Reply
 8. Edita Dostálová

  -

  Naprosto úžasné video. Hodně se zabývám webináři, on-line kurzy a sleduji videa o podnikání, ale některá jsou lepší, jiná horší, ale toto video je naprostá pecka. Video jsem doslova hltala a po jeho skončení jsem si s povzdechem řekla, že je škoda, že to nemá další části. Mário Roženský je prostě skvělý, jak jednoduše, přímočaře a zároveň skromně sděluje svoje zkušenosti. Myslím, že je škoda, aby se věnoval jenom affiliate marketingu. Měl by školit začínající a zkušenější podnikatele, má ostatním hodně co předat. Opravdu velmi děkuji za tento rozhovor….. Právě jsem se stala fanouškem Mária Roženského. :-)

  Reply

Přidejte vlastní komentářSkrýt reklamu