Inzerce

Inzerce

Znáte je? Tihle lidé vydělali miliony ještě před prahem dospělosti!

Jmenujeme se MladýPodnikatel.cz, takže bychom měli dát prostor i těm skutečně mladým podnikatelům. Na světě je několik exotů (v dobrém slova smyslu), kterým se povedlo vydělat miliony ještě před prahem dospělosti. Jejich příběhy jsou velmi zajímavé a některé si povíme v tomto článku.

Farrah Gray

Koupit zlevněné tělové mléko a prodávat ho za plnou cenu nenapadne každého šestiletého kluka. Farrah byl výjimkou. Prodával lidem i ozdobené kameny a zajímal se o vaření. Ve třinácti letech založil svou společnost Farr-Out Foods, která se zaměřovala na mladé americké konzumenty, a o rok později už byl milionářem. Zajímavé na něm je i to, že už v patnácti letech mohl přispívat na charitu v takovém měřítku, že založil charitu vlastní – Farrah Gray Foundation.

Rovněž se věnuje psaní motivačních knih a knih na téma „jak rychle zbohatnout“. Je nejmladším afroamerickým milionářem a stal se i motivačním řečníkem. Často říká: „Ptejte se sami sebe na tři podstatné otázky. Co je pro mne snazší než pro ostatní? Jakou práci bych vydržel dělat celý život i bez mzdy? A čím mohu být světu užitečný?“

Tyler Dikman

Tylerův příběh je poměrně známý, svého času obletěl celý svět. Možná jej zná i někdo z vás. Pětiletý Tyler prodával limonádu a jeho hodinová taxa se vyšplhala až na 22 dolarů. Postupně toto číslo rostlo, ale skutečný byznys založil „až“ v patnácti letech, kdy začal důchodcům vysvětlovat, jak surfovat po internetu. Dlouho u toho nevydržel (kdo by vydržel?), a tak přišel s vlastním IT řešením, jež začal nabízet firmám. V roce 2007 vydělal 3.25 milionu dolarů. Tehdy mu bylo 15 let.

Jeho profesní životopis si můžete z části prohlédnout na LinkedInu.

John Magennis

Internetovým podnikatelům se stal i John, který ve svém dětském pokojíčku začal vytvářet webové stránky. Když mu bylo 14 let, bral už 15 dolarů na hodinu. O tři roky později se velmi proslavil. Se svou společností začal slavit milionové obraty a nebál se do týmu verbovat i mladší spolupracovníky.

Díky své práci se stal ukázkou toho, že na internetu může uspět i velmi mladý člověk a že podnikání lze rozjet i bez počátečního kapitálu. V roce 1990 ho Ernst & Young ocenila jako Podnikatele roku. Dnes se věnuje zábavnímu průmyslu.

Leanna Archer

Už v jedenácti letech se malá Leanna rozhodla podnikat. Začala lidem radit, jak správně pečovat o své vlasy. Samozřejmě si za to nechala zaplatit. Doma si vytvářela svoje vlastní přípravky a brzy založila společnost. Její roční zisk brzy přesáhl 300 tisíc dolarů, dnes už vydělává miliony.

Některé z vás možná pobaví vzhled jejích webových stránek, nicméně pamatujte, že i přes značnou dávku humoru si na nich dokázala „slušně“ vydělat. Má 8 zaměstnanců a ve svém byznyse stále pokračuje.

Kelly Reinhart

Kdo zná příběh malé, stydlivé Kelly, určitě si vzpomene na jednu zábavnou historku. Měla celkem šest sourozenců a velmi snaživé rodiče. Ti chtěli, aby jejich děti byly tvořivé a snaživé, proto s nimi hráli hru, při níž měly nakreslit nějaký vlastní vynález. Její otec dokonce slíbil, že nejlepší nápad nechá skutečně vytvořit. Kelly nakreslila boční kapsu, do níž si děti mohly dávat různé hračky, videohry a další. Když jí bylo devět, o její vynález mělo zájem přes milion lidí. Sešla se dokonce i s tehdejším prezidentem USA Georgem W. Bushem.

Ashley Qualls

Ve svých čtrnácti letech založila Ashley svoje první webové stránky. Existují dodnes. Začala skrze ně nabízet vlastní grafické úpravy MySpace profilů. Vytvářela různé obrázky a další vylepšováky nudných holčičích profilů. Jelikož se na její web v roce 2007 podívalo kolem 7 milionů lidí, začala tam prodávat reklamu. Brzy se z ní stala milionářka, a dokonce odmítla i nabídku 1,5 milionu dolarů za odkoupení webu.

Jak vypadá její MySpace profil se ostatně můžete podívat.

Sarah Buckel

Sarah na střední škole ráda sledovala televizi, hlavně seriály z Disney Channel. V Americe jsou ve školách takové ty známé skříňky, které jste určitě viděli v mnoha filmech. Sarah si tu svou chtěla polepit samolepkami, jenomže na konci roku by ji čekalo únavné slepování, a tak společně se svým otcem uvedla na trh „magnetové nálepky“, které se daly snadno sundat a znovu použít. Během jednoho roku se jí tak povedlo vydělat přibližně 1 milion dolarů.

Jak to asi tak vypadá, se můžete podívat na stránkách MSN.com. Školu Sarah ještě nedokončila, čeká ji to až příští rok.

Richie Stachowski

Skutečně zásadní problém se povedlo vyřešit tehdy jedenáctiletému Richiemu. Přišel totiž na to, že když plave se svými kamarády a má při tom šnorchl, nemůže si s nimi zároveň povídat, takže je to nuda. Neváhal tedy a pustil se do řešení tohoto problému. Se svými 267 dolary si vytvořil prototyp a brzy si od něj jeho vylepšovák koupilo hned několik obchodních řetězců. Vydělal na tom miliony.

Dodnes Richie razí heslo: „Pokud máš nápad, udělej to!“ Svoji firmu Short Stack LLC pojmenoval po svém oblíbeném jídle – palačinkách a jedno „mluvítko“ prodával za 11.99 dolarů.

Abbey Fleck

V osmi letech se Abbey pustila do řešení manželských krizí. Když totiž její matka vynadala otci za to, že osmaženou slaninu položil na noviny, svitl jí v hlavě nápad na vytvoření speciální misky, na niž se dá slanina pověsit a strčit do mikrovlnky. Brzy to od nich koupil Wal-Mart a z Abbey byla milionářka.

Podnikání „naplno“ se začala věnovat již ve svých čtrnácti letech. Díky svému vynálezu se dostala i do show Oprah Winfreyové či do Late Night s Davidem Lettermanem. Dnes je vdaná a žije v Kalifornii.

Tak co? Je to jednoduché… vydělat ty miliony, že?

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirkovi je 27 let a je zakladatelem MladýPodnikatel.cz. Podnikat začal ještě na střední škole, ale jeho první firma mu vůbec nevyšla. Po ní se začal naplno věnovat natáčení rozhovorů a podcastů, kterých má za sebou už bezmála 7 stovek. Ročně pořádá desítky akcí pro podnikatele a často přednáší na vysokých školách. Časopis Forbes ho umístil do českého výběru 30pod30, několikrát byl nominován na Osobnost digitálního marketingu WebTOP100 a opakovaně se umísťuje i v Křišťálové Lupě. Píše blog a sledovat ho můžete třeba na Facebooku.

Nenechte si ujít

marek-lecian-web

Zvyšování odbornosti u specialistů na volné noze | Marek Lecián

margareta-krizova-web

Margareta Křížová: Rozjezd podnikání, ženy a kariéra, podnikání ve vyšším věku

martin-hausenblas-web

Livestream: Martin Hausenblas (ADLER): Strategie v podnikání, řízení firmy, zvládání krize

Právě vyšlo

cerny-prokes-web

Výroba hmotného produktu, tvorba e-shopu a práce s invalidy | Jan Prokeš a Jiří Černý

martin-mates-web

Růst firmy a budování managementu | Martin Mates (Econea.cz)

andrej-kiska-web

Jak získat investora a vybudovat úspěšný startup? | Andrej Kiska (Credo Ventures)

Nejoblíbenější

petr-bena-web

Budoucnost e-commerce a role marketplaces | Petr Bena z Alza.cz

michal-koubek-web

Jak spočítat náklady na vytvoření managementu firmy? | Michal Koubek

andrej-kiska-ml-web

Andrej Kiska ml.: Osobnost podnikatelů, získávání investora, úspěch startupů

Komentáře

Fit

Před 8 roky

Peknej clanek, fakt zajimavy pribehy tech lidi. Je videt, ze vydelat se da skoro ve vsem :-).

Odpovědět »

Jiří Rostecký

Před 8 roky

Díky, Filipe. :)

Odpovědět »

5o

Před 8 roky

Smutné na tom je, že podobné splnené americké sny sú na SR/ČR nereálnosť.

Odpovědět »

David Petr

Před 7 roky

Přesně tak, tady podle mě nejsou možnosti… nechápu, jak si tam vlastně mohli ve čtrnácti nebo patnácti založit vlastní firmu! Tady je to holt mnohem obtížnější, také je mladá generace brána jako banda spamerských, vulgárních debilů…

Odpovědět »

honzakabes

Před 7 roky

pěkný…vážně pěkný článek, Jirko!

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Doporučené články

filip-horky-web

Filip Horký (Seznam Zprávy): Proč by měl být někdo spokojený s tím, že je nejlepší v Česku?

vojtech-krapitek-web

VIDEO: Vojtěch Krapítek (Sportex.cz): Jak konkurovat velkým e-shopům?

Lukáš Hrdlička

Lukáš Hrdlička: Jak se naučit prezentovat a uhranout publikum?

daniel-piterak-web

Daniel Piterák: Jak vznikla značka Danny P.?

Inzerce