Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

Registrace do katalogů: Má to vůbec smysl? A do jakých katalogů registrovat?

Inzerce

Inzerce

Registrace do katalogů je rozšířená a hlavně velmi jednoduchá forma získávání zpětných odkazů na vaši webovou stránku. Registraci můžete provést sami nebo si na to můžete zaplatit, což nestojí mnoho.

Inzerce

Katalog stránek je taková webová stránka, která se specializuje shromažďováním odkazů na jiné stránky. Tyto odkazy jsou rozděleny podle kategorií, do kterých patří. Katalogy mohou být všeobecné nebo oborové. Díky registraci do katalogů získáte zpětné odkazy na vaši stránku, což má vliv na zlepšení pozic ve vyhledávačích. Pokud je katalog kvalitní, může vaší stránce přenechat i část svého PageRanku nebo získáte návštěvníky přímo z katalogu.

Do kterých katalogů se neregistrujte

Neregistrujte se však do každého katalogu, který najdete. Vyplatí se raději registrovat do menšího počtu katalogů, které budou kvalitní, než do mnoha, které jsou nové, pro vyhledávače nevýznamné nebo zastaralé. Také se nevyplatí registrovat do katalogů, které mají některé z těchto vlastností:

  • mají zakázanou indexaci – tedy odkazy obsahují atribut nofollow, což znamená, že takový odkaz nemá pro vyhledávač žádný význam, a tak ani pro vás,
  • odkaz neodkazuje přímo na vaši stránku – odkazy jsou přesměrovány. To, zda je odkaz přímý si zkontrolujete ve stavovém řádku vašeho prohlížeče, když na odkazu podržíte myšítko,
  • registrace do katalogu je placená – existuje mnoho kvalitních katalogů, kde není potřebný poplatek za registraci, proto využijte raději ty bez poplatku,
  • některé katalogy požadují zpětný odkaz – tím pádem se jedná o klasickou výměnu odkazů, a tu si raději promyslete, jestli se vám to vyplatí, protože katalog má v jednotlivých kategoriích již velké množství externích odkazů. Taková výměna odkazů by měla větší užitek spíše pro katalog než pro vás.

Smysl registrace

Registrace do katalogů měla dříve určitě větší význam než v současnosti. Nyní se vyhledávače, hlavně Google, snaží, aby vznikaly odkazy přirozeně, což by mělo přinést větší užitek ve výsledcích vyhledávání. Přesto vám registrace do katalogů určitě pomůže při získání zpětných odkazů a posunete se na vyšší pozice ve vyhledávání, ale to nemusí trvat věčně. Vyhledávač může vaši stránku ohodnotit jako nedůvěryhodnou a váš web se propadne ve výsledcích vyhledávání.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Tip 1:
Pokud se rozhodnete pro registraci do katalogů, vybírejte si kvalitní katalogy, které mají už nějaký PageRank. Neregistrujte stránky do nových, nespravovaných katalogů, které se nezobrazují ve vyhledávačích. Ušetříte spoustu času.

Tip 2:
Registraci do katalogů kombinujte i s jinými formami linkbuildingu, jako je například výměna odkazů, psaní PR článků, nákup odkazů nebo jinou formou linkbuildingu a vyhnete se případné penalizaci, která nemusí nastat, ale může.

Kde se nezapomeňte registrovat

Určitě se nezapomeňte registrovat do velkých katalogů, jako je Dmoz.org nebo katalogy Seznamu (firmy.cz a odkazy.seznam.cz), Dmoz.org je významný katalog pro vyhledávač Google. Dnes se už však o Dmoz.org tak dobře nestará a někdy je problém tam vůbec váš odkaz dostat.

Seznam katalogů, kde je možné se registrovat, najdete například na stránce seznamkatalogu.cz. Můžete si katalogy seřadit podle Pagerank nebo S-ranku a registrovat se jen do kvalitních katalogů.

Tip 3: Nezapomeňte na tato pravidla při registraci:

  1. jasný, stručný titulek, který bude obsahovat klíčové slovo nebo výraz,
  2. popis v rozmezí do 250 znaků, který bude obsahovat také klíčová slova nebo výrazy,
  3. registrujte web do kategorií, do kterých opravdu patří.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Vladimír Macko

Student oboru Finance, bankovnictví a investování na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Košicích. Mladý podnikatel, který rozjíždí svou činnost.

Nenechte si ujít

Premium
patrik-burian-web

Předání firmy managementu je náročný proces na několik let | Patrik Burian (SvětKaravanů.cz)

marian-kamenistak-web

Mentoring IT manažerů: Jak probíhá v praxi a komu se vyplatí? | Marián Kamenišťák

Premium
jan-prochazka-web

Jak firmu připravit na příchod finančního ředitele? | Jan Procházka (4camping)

dan-nytra-web

E-mail marketing a AI. Co už dnes funguje v praxi? | Dan Nytra

jiri-jemelka-web

Firemní hodnoty: Jak si je určit a jak s nimi pracovat? | Jiří Jemelka

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

Komentáře

Radek

Před 11 roky

Prej myšítko – na tenhle název jste přišli prosím kde? Sem se aspoň dobře pobavil.
DMOZ – podle odborníků mrtvý web, který sice ještě generuje nějaké výhody pro člověka s odkazem, ale už nemá takovou sílu jako to bývalo. Google jej nepotřebuje. Už samo osobě věta o problému se tam dostat něco značí

Odpovědět »

Jiří Rostecký

Před 11 roky

Dovolím se kolegy zastat. Slovo „myšítko“ není nic nenormálního. Stačí si jej hodit do Googlu a najdete, že se používá. Ne tak často, ale přeci. Byla by chyba, kdybychom se drželi jen otřelých frází a nevyužili rozmanitosti našeho jazyka. :)

Odpovědět »

Patrik

Před 11 roky

No registrace do katalogů už neplní takový význam jako kdysi, ale pořád dokáže řádně pomoc Vašemu webu ve vyhledávačích. Vyzkoušel jsem některé weby vytvořit pouze s odkazy z katalogů a dostaly se na první stránky. Je pravda velká konkurence moc nebyla, ale zde je poznal, že registrace do katalogů není tak marná jak každý tvrdí. Vyhledávače milují zpětné odkazy a seznam dokonce skoro jakýkoliv zpětný odkaz. Takže já jsem stále pro registraci do katalogů je to doposud nejlevnější forma reklamy. Já osobně preferuji službu od registrujdokatalogu.cz kde vše za mě udělají kvalitně.

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

TOP header

Premium
daniel-hejl-web

Úspěch Productboardu: Jak vytvořit produkt s miliardovou hodnotou? | Daniel Hejl

Premium
pavel-voparil-web

Zvládání krize v e-commerce. Co pomohlo Bonami? | Pavel Vopařil

Premium
martin-fuks-web

V představenstvu Seznamu byl pár dní, pak se pozvracel na schodech a změnil svůj život | Martin Fuks

Premium
petr-janosik-web

Takhle se za víc jak miliardu prodal Smartlook | Petr Janošík

Inzerce