Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

Petr Svoboda (Shopsys): Řízení agentury v krizi, ochrana cashflow, vývoj trhu

Přehrát celý rozhovor

Inzerce

Inzerce

Více než 17 let buduje Petr Svoboda společnost Shopsys, která vyvíjí B2B a B2C e-shopy. Velká hospodářská krize ho před 12 lety dostala do kolen a jak dnes sám přiznává, velmi ji podcenil. V současné situaci nenechává nic náhodě a svou firmu připravuje na nejhorší.

Inzerce

Petr dal dohromady seznam opatření, které už Shopsys uskutečnil. Je mezi nimi i propouštění zaměstnanců, snižování mezd a změna přístupu k některým klientům. V rozhovoru jsme se dostali i k tomu, jak řídít cashflow firmy, jak se podle něj bude vyvíjet celý trh a co nás vlastně čeká.

Rozhovor najdete i jako podcast.

Další rozhovory nejen pro agentury o koronavirové krizi:

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už bezmála 1 200. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Nenechte si ujít

petr-macek-web

Vracíme se z home-officu do kanceláří? | Petr Macek (Caflou.cz)

michal-koubek-web

Aktuální stav české ekonomiky a výhled do budoucna | Michal Koubek

petr-macek-web

Řízení cashflow firmy v době krize | Petr Macek (Caflou.cz)

petr-macek-web

Petr Macek (Caflou.cz): Návrat firem do normálu a realita práce z domova

petr-majtan-web

Petr Majtán (Innovatee.com): Kdo zastane práci propuštěných zaměstnanců?

roman-hrebecky-web

Roman Hřebecký (Pábení.cz): Řízení agentury v době krize, nastavení home-office, změna společnosti

jarda-vidim-web

Jaroslav Vidim (eVisions.cz): Co teď řešit s klienty v jejich marketingu?

katerina-fiserova-web

Kateřina Fišerová (SmartEmailing.cz): Strach zaměstnanců, přístup lídra, realita krize

Komentáře

Eda

Před 3 roky

Poslouchám tady ty rozhovory a nestačím se divit co z lidí leze. Mě už to připadá jako hysterie, 3 měsíce stojí podniky a firmy již propouštějí zaměstnance i mezitím co vláda pro ně připravuje finanční a i jinou pomoc. Je evidentní jakou cenu mají ti zaměstnanci pro tyto úžasné futuristické firmy. Nulovou. To je samej vizionář, futurista, mentor, kouč, filantrop a kulové naleštěné h….o, ale měsíc firma nepřežije na trhu. Směšné, tak ať tedy radši zbankrotuje a zavře bránu. Jsem rád že tady ten virus je, aspoň to pročistí vzduch od různých naleštěných startupů, které za roky existence nevydělaly reálně ani korunu, potápí neuvěřitelné prachy každý rok a také se pročistí vzduch od různých koučů, psychologů a školitelů, jejich hodnota je dosti pochybná a jejich kurzy předražené a blbí lidé jim za to ještě platí. Dnes jsme v době kdy téměř každý se pomocí internetu naučí řadu věcí, ale na to nepotřebuju žádného školitele natož nějakého online kouče! Očekávám že se svět vrátí k jakémusi normálu a práce bude mít hodnotu a bude řádně oceněna a všichni ti školitelé a příživníci dnešní zmatené doby skončí v kanále.

Odpovědět »

eda

Před 3 roky

Oprava jinak chtěl jsem napsat „3 týdny stojí podniky…“

Odpovědět »

Petr Svoboda Sledovat @petrsvob

Před 3 roky

Dobrý den, Edo. Mou zprávu se mi nejspíše nepodařilo sdělit správně. 3 týdenní výpadek příjmů by podle mne drtivá většina firem ustála. Problémy přijdou v příštích měsících vlivem recese a platební morálky v dodavatelsko-odběratelském řetězci. Stát je zatím pouze u slibů. Snad se to rychle změní.

Odpovědět »

Ondra

Před 3 roky

Při poslechu tohoto rozhovoru jsem měl pocit, že jsem byl před 10 lety asi v komatu.
Nepamatuji si, že by se v období 2007-2011 řešila nějaká krize způsobena globální ekonomickou krizí, firma rostla, prosperovala, lidé se nabírali, projekty rostly, nové pozice se otevírali – tak krize nevypadá.
Ono zmíněné propouštění nebylo v roce 2008, ale až v roce 2011. Ale chápu, že mluvit o krizi a zmiňovat ji zvyšuje kredit, ale bohužel ne v tomto případě.
Na druhou stranu pravdou je, že Netdevelo bylo plné krizí, bohužel ale způsobenou managementem. Kdyby se neutopily finance do 2 let slibů s vývojem SS4 v Brně, později na Slovensku (kdy to byl zřejmě jeden velký mejdan), tak by byla situace jiná, na následujících X let. Kdyby parta zaměstnanců za zády šéfa nevytvořilo partizánským způsobem upgrade staré verze na novou verzi, která uměla vše co nedokončená verze z Brna (za cca 2 týdny), tak by tu už ani Netdevelo nebylo. Min. do roku 2011 80% zaměstnanců muselo nosit do práce svůj laptop (když se někomu pokazil, tak byla sranda a řešilo se, kdy si koupí nový – Zdravím Jirku a Petra).
Opakující se řešení nemožnosti vyplatit mzdu, vyplácení mzdy na několikrát a nakonec i nátlak na zaměstnance a snaha podstrčit jim dohodu o rozvázání PP namísto výpovědi.
Děkuji ale už nechci.
Chápu, pro studenty a mladé lidi, možná dobré, ale pak už lidé zažijou v oboru jen lepší časy a jednání.
Nikdy nezapomenu na velmi sugestivní metody jejich (jakkoli to nazvete) poradkyně a psycholožky amatérky (X-krát rozvedené), která do dnes manipuluje managementem.

Ale abych se vrátil i k rozhovoru, pro mě to je zpráva, co má způsobit leda paniku. Zdravá firma má samozřejmě i jisté rezervy – nikdo nechce rezervy na rok dopředu, ale již po 3 týdnech, říkat připravte se na krizi, když to potřebujete – vyhazujte? To není vizionářství.

A příklad s drogerii? Osobně si to nemyslím, prodeje kammenných prodejen se vrátí zpět, lidi stále rádi nakupují a chybí jim to. Ale já nejsem vizionář.

Persona non grata – Ondra

Odpovědět »

nevim

Před 3 roky

Fakt, zajimave.

Odpovědět »

Petr Svoboda Sledovat @petrsvob

Před 3 roky

Ahoj Ondro,
omlouvám se Ti, že jsme ti při rozloučení ublížili. Je to skoro dekáda, a stále to v tobě leží. Ještě jednou: Promiň.
Naše cesty se musely rozejít. Upřímně ti přeji vše dobré.

Odpovědět »

Petr Svoboda Sledovat @petrsvob

Před 3 roky

Divákům/posluchačům z řad agentur doporučuji seznam 11 tipů, které jsem zhruba po týdnu od rozhovoru sepsal s dalšími představiteli agentur: https://www.shopsys.cz/11-tipu-pro-e-commerce-agentury-v-dobe-covid-19/

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

TOP header

Premium
miroslav-udan-web

Vybudoval Shoptet. Díky čemu firma utekla konkurenci? | Miroslav Uďan

Premium
jan-hajek-web

Firma je vaším odrazem. Ta moje málem zkrachovala | Jan Hájek (Zážitky.cz)

jakub-oska-web

Jirka Rostecký o rozjezdu podnikání: Pokud opravdu chcete, cestu si najdete | Jakub Oška (BYMFIT.cz)

Premium
filip-drimalka-web

AI mění řízení firem. Co můžete vyzkoušet už nyní? | Filip Dřímalka

Inzerce