Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Inspirujte se a vytvořte úspěšnou strategii pro Váš byznys
Získejte ihned použitelné praktické tipy, jak zefektivnit Vaše podnikání
Učte se od Vašich nových mentorů- TOP byznysmenů
Zjistit více

Inzerce

Petr Svoboda (Shopsys): Řízení agentury v krizi, ochrana cashflow, vývoj trhu

Vezmi si to s sebou. Rozhovor najdeš i jako podcast: Spotify iTunes Google Podcasty MP3
Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Poslechněte si 144 rozhovorů s exkluzivními hosty. Ještě více do hloubky a plné know-how pro vaše podnikání.

Zjistit více

Více než 17 let buduje Petr Svoboda společnost Shopsys, která vyvíjí B2B a B2C e-shopy. Velká hospodářská krize ho před 12 lety dostala do kolen a jak dnes sám přiznává, velmi ji podcenil. V současné situaci nenechává nic náhodě a svou firmu připravuje na nejhorší.

Petr dal dohromady seznam opatření, které už Shopsys uskutečnil. Je mezi nimi i propouštění zaměstnanců, snižování mezd a změna přístupu k některým klientům. V rozhovoru jsme se dostali i k tomu, jak řídít cashflow firmy, jak se podle něj bude vyvíjet celý trh a co nás vlastně čeká.

Rozhovor najdete i jako podcast.

Další rozhovory nejen pro agentury o koronavirové krizi:

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirkovi je 29 let a je zakladatelem MladýPodnikatel.cz. Podnikat začal ještě na střední škole, ale jeho první firma mu vůbec nevyšla. Po ní se začal naplno věnovat natáčení rozhovorů a podcastů, kterých má za sebou už bezmála 8 stovek. Ročně pořádá desítky akcí pro podnikatele a často přednáší na vysokých školách. Časopis Forbes ho umístil do českého výběru 30pod30, několikrát byl nominován na Osobnost digitálního marketingu WebTOP100 a opakovaně se umísťuje i v Křišťálové Lupě. Nabízí konzultace a sledovat ho můžete třeba na Facebooku nebo na LinkedIn.

Nenechte si ujít

petr-macek-web

Řízení cashflow firmy v době krize | Petr Macek (Caflou.cz)

petr-macek-web

Petr Macek (Caflou.cz): Návrat firem do normálu a realita práce z domova

petr-majtan-web

Petr Majtán (Innovatee.com): Kdo zastane práci propuštěných zaměstnanců?

Právě vyšlo

Premium
vilem-minarik-web

Školil tisíce lidí na 5 kontinentech. Co se naučil? | Vilém Minařík

lukas-chadraba-web

Budoucnost internetu: Co Immersive tech, Metaverse a web3 znamenají pro firmy? | Lukáš Chadraba (DesignDev)

vit-endler-web

Investice přes crowdfunding pohledem investora. Jak nad nimi přemýšlet? | Vít Endler (finGOOD)

Nejoblíbenější

Premium
pavel-voparil-web

Zvládání krize v e-commerce. Co pomohlo Bonami? | Pavel Vopařil

Premium
miroslav-udan-web

Vybudoval Shoptet. Díky čemu firma utekla konkurenci? | Miroslav Uďan

Premium
vydrzel-budnik-web

Microsoft, PPF, O2. Duel dvou TOP manažerů o řízení firmy | Michal Vydržel a Tomáš Budník

Komentáře

Eda

Před 3 roky

Poslouchám tady ty rozhovory a nestačím se divit co z lidí leze. Mě už to připadá jako hysterie, 3 měsíce stojí podniky a firmy již propouštějí zaměstnance i mezitím co vláda pro ně připravuje finanční a i jinou pomoc. Je evidentní jakou cenu mají ti zaměstnanci pro tyto úžasné futuristické firmy. Nulovou. To je samej vizionář, futurista, mentor, kouč, filantrop a kulové naleštěné h….o, ale měsíc firma nepřežije na trhu. Směšné, tak ať tedy radši zbankrotuje a zavře bránu. Jsem rád že tady ten virus je, aspoň to pročistí vzduch od různých naleštěných startupů, které za roky existence nevydělaly reálně ani korunu, potápí neuvěřitelné prachy každý rok a také se pročistí vzduch od různých koučů, psychologů a školitelů, jejich hodnota je dosti pochybná a jejich kurzy předražené a blbí lidé jim za to ještě platí. Dnes jsme v době kdy téměř každý se pomocí internetu naučí řadu věcí, ale na to nepotřebuju žádného školitele natož nějakého online kouče! Očekávám že se svět vrátí k jakémusi normálu a práce bude mít hodnotu a bude řádně oceněna a všichni ti školitelé a příživníci dnešní zmatené doby skončí v kanále.

Odpovědět »

eda

Před 3 roky

Oprava jinak chtěl jsem napsat „3 týdny stojí podniky…“

Odpovědět »

Petr Svoboda Sledovat @petrsvob

Před 3 roky

Dobrý den, Edo. Mou zprávu se mi nejspíše nepodařilo sdělit správně. 3 týdenní výpadek příjmů by podle mne drtivá většina firem ustála. Problémy přijdou v příštích měsících vlivem recese a platební morálky v dodavatelsko-odběratelském řetězci. Stát je zatím pouze u slibů. Snad se to rychle změní.

Odpovědět »

Ondra

Před 3 roky

Při poslechu tohoto rozhovoru jsem měl pocit, že jsem byl před 10 lety asi v komatu.
Nepamatuji si, že by se v období 2007-2011 řešila nějaká krize způsobena globální ekonomickou krizí, firma rostla, prosperovala, lidé se nabírali, projekty rostly, nové pozice se otevírali – tak krize nevypadá.
Ono zmíněné propouštění nebylo v roce 2008, ale až v roce 2011. Ale chápu, že mluvit o krizi a zmiňovat ji zvyšuje kredit, ale bohužel ne v tomto případě.
Na druhou stranu pravdou je, že Netdevelo bylo plné krizí, bohužel ale způsobenou managementem. Kdyby se neutopily finance do 2 let slibů s vývojem SS4 v Brně, později na Slovensku (kdy to byl zřejmě jeden velký mejdan), tak by byla situace jiná, na následujících X let. Kdyby parta zaměstnanců za zády šéfa nevytvořilo partizánským způsobem upgrade staré verze na novou verzi, která uměla vše co nedokončená verze z Brna (za cca 2 týdny), tak by tu už ani Netdevelo nebylo. Min. do roku 2011 80% zaměstnanců muselo nosit do práce svůj laptop (když se někomu pokazil, tak byla sranda a řešilo se, kdy si koupí nový – Zdravím Jirku a Petra).
Opakující se řešení nemožnosti vyplatit mzdu, vyplácení mzdy na několikrát a nakonec i nátlak na zaměstnance a snaha podstrčit jim dohodu o rozvázání PP namísto výpovědi.
Děkuji ale už nechci.
Chápu, pro studenty a mladé lidi, možná dobré, ale pak už lidé zažijou v oboru jen lepší časy a jednání.
Nikdy nezapomenu na velmi sugestivní metody jejich (jakkoli to nazvete) poradkyně a psycholožky amatérky (X-krát rozvedené), která do dnes manipuluje managementem.

Ale abych se vrátil i k rozhovoru, pro mě to je zpráva, co má způsobit leda paniku. Zdravá firma má samozřejmě i jisté rezervy – nikdo nechce rezervy na rok dopředu, ale již po 3 týdnech, říkat připravte se na krizi, když to potřebujete – vyhazujte? To není vizionářství.

A příklad s drogerii? Osobně si to nemyslím, prodeje kammenných prodejen se vrátí zpět, lidi stále rádi nakupují a chybí jim to. Ale já nejsem vizionář.

Persona non grata – Ondra

Odpovědět »

nevim

Před 3 roky

Fakt, zajimave.

Odpovědět »

Petr Svoboda Sledovat @petrsvob

Před 3 roky

Ahoj Ondro,
omlouvám se Ti, že jsme ti při rozloučení ublížili. Je to skoro dekáda, a stále to v tobě leží. Ještě jednou: Promiň.
Naše cesty se musely rozejít. Upřímně ti přeji vše dobré.

Odpovědět »

Petr Svoboda Sledovat @petrsvob

Před 3 roky

Divákům/posluchačům z řad agentur doporučuji seznam 11 tipů, které jsem zhruba po týdnu od rozhovoru sepsal s dalšími představiteli agentur: https://www.shopsys.cz/11-tipu-pro-e-commerce-agentury-v-dobe-covid-19/

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

tom-sova-web

Tom Sova: Naprostý krach v podnikání, alkoholismus, budování nové firmy

Premium
juraj-striezenec-web

Kiwi.com: Pád na nulu. Jak dostat firmu z existenční krize? | Juraj Strieženec

marian-jelinek-web

Marian Jelínek: Úspěšný člověk je pro mě ten, kdo extrémně miluje, co dělá, a chce za to extrémně hodně

Premium
miroslav-tesar-web

Astratex: Jak dobývá Evropu? | Miroslav Tesař

Inzerce