Poslechněte si 175 rozhovorů s exkluzivními hosty. Ještě více do hloubky a plné know-how pro vaše podnikání.
Díky nim není internet jenom prázdné místo. Díky nim máme webové stránky a díky nim můžeme čerpat z jejich obsahu. Ano, řeč je o vývojářských firmách, které nápady na nové weby převádí v realitu.
Moc se o nich nemluví. Dočteme se spíše o různých startupech, marketingových agenturách a jiných společnostech, které jsou zkrátka více sexy. Jenomže právě vývojářské firmy stojí za vznikem webových projektů a právě u nich se hledají způsoby, jak zrealizovat prvotní nápady v něco skutečného.
Martin Henych jednu takovou firmu založil. Jmenuje se AW-Dev, má 10 zaměstnanců a roční obrat kolem 5,5 milionů korun. Se svým kolegou začínal jako vývojář her, postupně ale přešli k tvorbě webů. Jak se taková firma buduje, jaké největší problémy řeší a co od ni jako klienti můžeme očekávat, o tom je tento rozhovor.
Ve videu uvidíte spoustu dalších fotografií. Mimo jiné třeba fotku z vyhlášení soutěže, když byl Martin podstatně mladší a věnoval se ještě vývoji her. Jak tyto hry vypadaly a jak se z AW-Devu postupně stala fungující firma? Podívejte se na video.
DoporučujemePremium rozhovory exkluzivně pro předplatitele
Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.
Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.
Před 1 měsíc
Před 1 měsíc
Před 2 týdny
Před 2 týdny
Před 1 měsíc
Před 1 měsíc
Před 2 měsíce
Před 2 měsíce
Před 4 měsíce
Před 4 měsíce
Před 1 rokem
Před 1 rokem
MK
Před 7 roky
Nejhorsi rozhovor, ktery jsem za posledni dobu slysel z prostredi IT.
Nemam na mysli provedeni, ale pristup pana Henycha k vyvoji softwaru.
Myslenky jako „pojdme pouzit jenom open-source reseni“, „udelejme si vsechno sami, proc bychom zase nevynalezli kolo“, „kdyz nezverejnime zdrojovy kod, nikdo chyby v nasem systemu neodhali (security through obscurity)“, atd.. Myslenky male ceske firmicky, kterymi naprosto kazi dojem o oboru IT.
Existuji firmy (i v CR), ktere se specializuji uz roky na vyvoj CMS a poplatky za pouzitit nejsou tak velke. A verte mi, ze kvalita jejich produktu bude mile daleko, nez nejaky pokus o vlastni reseni. Napr: http://www.kentico.com/
A nejhorsi, ze za takovych podminek tam pracuji nejaci zamestnanci. U zmineneho obratu 5,5 milionu korun za rok a 10 zamestancu, i kdyby cely tento obrat sel na platy zamestnancu, tak je to nejakych 46K, coz je pro IT obor velky podprumer. Realne pujde pouze polovina obratu a to je naprosto smutne, tito vyvojari neznaji svoji hodnotu.
Bohuzel firma zalozena nezkusenyma studentikama, to nemuze dopadnout jinak.
Odpovědět »
Martin Henych Sledovat @martinhenych
Před 5 roky
Mrzí mě, že vás ten rozhovor tak dopálil, ale každopádně děkuji za zpětnou vazbu. Stále se učíme a rozhodně neříkám, že naše cesta byla správná a měl by ji někdo následovat. V rozhovoru popisuji, jak jsme uvažovali, co jsme zkusili a kam to vedlo. Dnes jsme zase jinde a máme na věc trochu jiný pohled. Učíme se a uvidíme kam to povede, každopádně se budeme snažit nedělat IT oboru žádnou ostudu, to ostatně myslím neděláme. K tomu komenátři, je to trochu zavádějící, zejména kalkulace platů i to, že si každý může dovolit Kentico. Kentico zevnitř neznám, nemohu srovnávat, ale to asi není podstatné. Přeji hezký den.
Odpovědět »