Poslechněte si 175 rozhovorů s exkluzivními hosty. Ještě více do hloubky a plné know-how pro vaše podnikání.
Finanční nezávislost je takový buzzword, o kterém často mluví lidé, kteří jí vůbec nedosáhli. Já ji v tomto rozhovoru probral se zkušeným byznysmenem Vítem Endlerem a společně s ním tak pro vás připravil konkrétní praktické tipy, jak vlastní finanční nezávislosti můžete dosáhnout i vy.
Vít Endler v minulosti pracoval v několika výrazných firmách, přičemž asi nejvíce se proslavil jako bývalý generální manažer Mallu. Dnes se věnuje primárně platformě pro crowdfundingové financování finGOOD. Je také autorem blogu FinančníSamuraj.cz.
Náš rozhovor najdete i v podcastu o podnikání.
Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.
Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.
Před 2 týdny
Před 2 týdny
Před 1 měsíc
Před 1 měsíc
Před 2 měsíce
Před 2 měsíce
Roman
Před 3 roky
Doporučuji nacvičit správnou výslovnost „crowdfunding“, když už pracuje v tom businessu. Stačí nechat si to přečíst Google Translatorem nebo zadat to slovo do YouTube. Dále zmiňuje, že nemovitosti rostou na hodnotē v čase – ano, dokud ale nepřijde nemovitostní krize. Uvidíme, co s nemovitostním trhem udělá koronavirus. Kryptoměny se docela propadly. S akciemi lze obchodovat i „na krátko“. Nemusíte spoléhat na nějaké správce fondů. Jistota v investicích není nikde, tak je potřeba rozkládat rizika do vícero typů investic strategií. Nahrazením kafe za 50 Kč termoskou nezískáte dostatečný kapitál k investování, ale znát své výdaje a mít je pod kontrolou je důležité, to ano. Prodej firem občas dost ublíží produktům firmy – nový majitel zavede třeba šetření, zhoršení kvality, např. Opavia. Spoustu dobrých firem Češi prodali a mají dnes zahraniční majitele, docela smutné. Dnes už není potřeba chodit do práce od 6 do 14? Vážně? Jak se dostane rohlík do regálů supermárketů? Auta vám vyrábí kdo? Maso se bere odkud? Železo se vyrábí jak? U člověka z Ostravského regionu bych čekal trochu větší úctu k manuální práci a uvědomění si, že rohlík nevyrobím v Excelu a že jsou práce, které nejde vykonávat hodinu denně přes Skype.
Odpovědět »