Inzerce

Největší nešvary firemních profilů na Facebooku aneb Na co si dát pozor a čím neurazit svoje fanoušky?

O tom, že je Facebook jedním z nejmocnějších marketingových nástrojů, není třeba vést diskuze. Asi každého začínajícího podnikatele dříve či později napadne založit si profilovou stránku svého projektu na Facebooku. Jelikož si každý nemůže dovolit hned na začátku ponechat správu profesionálům, zopakuji zde nejčastější nešvary firemních profilů na FB, které se mi na monitoru objevují každý den.

Inzerce

Uživatelé nechodí na sociální sítě nakupovat

Proč chodí lidé na Facebook? Pokud si na tuto otázku odpovíte, je zcela jasný hlavní problém mnoha stránek. Majitelé e-shopů, ale i prodejci služeb, si z nějakého důvodu myslí, že pokud založí stránku obchodu, budou na ní vkládat nabídky produktů a objednávky se jen pohrnou. Představa, že uživatel z nějakého důvodu zavítá na profil firmy a pocítí nutkavou potřebu koupit jeden z mnoha produktů na zdi je velmi úsměvná.

Profilová stránka se musí jmenovat stejně jako web

Nemusí. Ačkoliv je pro projekt určitě lepší, když se profilová stránka jmenuje stejně jako webová, není to nutnost. Jsou totiž některé obory, kde je, stejně jako jinde na internetu, obrovská konkurence názvu stránek.

Jako příklad máme BMX shop, který chce založit profilovou stránku na Facebooku. Nebylo by tedy lepší pojmenovat svou stránku „Fandíme BMX“ místo „bmx shop“, kterých je již na Facebooku řada?

Z profilu si uděláte bannerovou farmu

Co obrázek, to produkt, co událost, to sleva. Takto velmi často vypadají profilové stránky mnoha projektů. Absolutně to popírá základní princip sociálních sítí. Uživatel se chce bavit, a proto je potřeba na profilu poskytnout trochu nápaditější obsah.

Každý odkaz míří na vaše webové stránky

Pokud budete ke každé fotce dávat odkaz na váš web, velmi rychle se stane, že stálá komunita fanoušků vašeho projektu přestane na tyto odkazy klikat. Pokud již uživatel dopředu ví, co ho za odkazem čeká, nemá absolutně žádný důvod na odkaz kliknout.

Zájem o koupi vašeho produktu má výrazná menšina, zkuste na to myslet a nedávejte svůj odkaz ke všemu. Někdy nedejte žádný, jindy zkuste přidat odkaz na zajímavý článek nebo kamarádův profil. Platí zde zlaté pravidlo: Méně je někdy více.

Profilový obrázek není rozhodující

S tímto názorem se setkávám často. Klient se rozhodne zaplatit si správu facebookového profilu, ale již nechce investovat pár stovek na jeho grafickou úpravu. Často si myslí, že obrázek v profilu není nutný upravit a že postačí nějaká pěkná fotografie. Přitom má tato fotka přesně vystihnout projekt. O významu grafické úpravy profilů se zde již psalo v článku SocialDesign.cz vytváří grafiku, která klientům pomůže na sociálních sítích.

Texty a popisky jsou stejné jako na webu

Přesně okopírovaný obsah webových stránek na Facebooku. Je to velmi jednoduché a rychlé řešení. Zkopírujete fotky a k nim pak přidáte popis z webových stránek a odkaz na váš web. Jaký má pak ale uživatel zájem vstoupit na vaše stránky? Vše jste již uvedli na profilu. Rozhodně je to tedy krátkozraké řešení a je lepší vytvořit popisek originální, který naláká zákazníka, aby chtěl více informací.

RSS kanál

Instantní rychlé řešení. Jestliže nemáte na projekt tolik času a potřebujete snadno přidávat příspěvky na profil, je jedna z možností právě váš RSS zdroj. Pokud ho napojíte na svůj profil, kontrolujte, jaké informace se na FB stáhnou. Nevzhledné zmenšeniny obrázků opravdu nevypadají na profilu dobře a ani popisek odkazu nemusí odpovídat realitě. Proto pozorně sledujte svůj profil, než si budete jistí, že vše finguje tak, jak má.

Facebook nepotřebujete

Pro někoho nepředstavitelné, pro někoho realita. Pokud prodáváte koberce, traktory nebo kancelářské židle, nemusíte pro svůj byznys stránky na Facebooku vůbec potřebovat. Můžete mít perfektní profilovou stránku o traktorech. Prodáte tak ale více traktorů?

Dobře si spočítejte, jestli se vám čas a peníze investované do správy profilů na sociálních sítích vyplatí. Možná totiž bude účelnější investovat peníze třeba do kvalitního firemního zápisu v katalogu.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

samuel-hornek

Podnikání se věnuje od roku 2006. Momentálně vede několik online projektů. Na blogu se věnuje time managementu, efektivním formám reklamy, podnikání a seberealizaci. Poskytuje marketingové a osobní poradenství.

Nenechte si ujít

max-kovar-web

Jak se staví sklad? | Max Kovář (Skladon)

pavla-arnoldova-web

Hledání nových zaměstnanců do digitální agentury | Pavla Arnoldová (Fragile)

vit-endler-web

Aktuálně v e-commerce: Na čem teď pracovat? | Vít Endler (finGOOD.cz)

Právě vyšlo

andrea-tesakova-web

Překlady a lokalizace webu. Jak to procesně zvládnout? | Andrea Tesáková (Expandeco)

adam-neuberger-web

Kryptoměny: Aktuální situace na trhu, regulace a postoj miliardářů | Adam Neuberger

jiri-mrazek-web

Finanční řízení a diverzifikace příjmů malé firmy | Jiří Mrázek (Nanovo)

Nejoblíbenější

zdenek-jahoda-web

30 let v byznysu, budování značky Emco, řízení lidí | Zdeněk Jahoda

miroslav-tesar-web

Stabilizace rozpadající se firmy | Miroslav Tesař (Astratex)

michal-koubek-web

Jak získat bankovní úvěr pro váš e-shop? | Michal Koubek

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

max-kovar-web

Skladník e-shopu: Jak se připravit na sezónu a jak řídit sklad? | Max Kovář (Skladon)

janka-chudlikova-web

Janka Chudlíková: Byznys lektorky na volné noze, tvorba on-line produktů, dva neúspěšné starty podnikání

andrej-kiska-web

Jak získat investora a vybudovat úspěšný startup? | Andrej Kiska (Credo Ventures)

radkin-honzak-web

Radkin Honzák: Vysoké pracovní nasazení, skutečné vyhoření, vnitřní napětí