Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Petr Kasa: Jak budujeme hodnotu Pilulka.cz?

Přehrát celý rozhovor

Přidejte se
mezi předplatitele

Poslouchejte
neomezeně
Rozhovory
více do hloubky
Exkluzivní
hosté
Audio podcast
na cesty
VYBRAT TARIF

Petr Kasa je jedním z nejúspěšnějších e-commerce podnikatelů v Česku. V tomto rozhovoru jsme rozebrali nejdůležitější rozhodnutí, která musel společně s vedením Pilulka.cz udělat, aby firma rostla a zvýšila svou hodnotu. Probrali jsme i možný prodej firmy.

Společně se svým bratrem Martinem založil v roce 1998 e-shop Kasa.cz, který později prodali. Netrvalo dlouho a vydali se na další společné dobrodružství – založili e-shop Pilulka.cz, který dnes už zdaleka není jen e-shopem. Po celém Česku má více než 140 lékáren, v Praze a okolí nabízí doručení vlastními obrandovanými vozy a celá firma je obchodovaná na burze.

V roce 2020 dosáhla tržeb okolo 1,8 miliardy korun. Její růst se ale neděje náhodou. Naopak je výsledkem důležitých strategických rozhodnutí, která muselo vedení firmy udělat, aby Pilulka.cz rostla a nabývala na hodnotě.

Článek je pro předplatitele

Ten nejlepší obsah si necháváme pro naše předplatitele. Přidejte se mezi ně a získejte přístup ke speciálním videím a podcastů o podnikání a marketingu. Vybíráme do nich praktická témata, jdeme pořádně do hloubky a zveme si nejzkušenější hosty z Česka a Slovenska.

Získat přístup

nebo se přihlašte

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už více než 1 300. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

Premium
miroslav-udan-web

Vybudoval Shoptet. Díky čemu firma utekla konkurenci? | Miroslav Uďan

Premium
senta-cermakova-web

Senta Čermáková (Deloitte): Jak se tvoří strategie firmy?

Premium
eduard-mika-web

Jak růst a budovat hodnotnou firmu? | Eduard Míka (Reflex Capital)

jaroslav-pokorny-web

Jak zdesetinásobit firmu? A co všechno musíte změnit? | Jaroslav Pokorný (ÚČTO.TEAM)

Premium
petr-palas-web

Jak Kentico škáluje svůj byznys a vybudovalo úplně novou firmu? | Petr Palas

babinec-huba-web

SaaS jako budoucnost firem? Příklady Shoptetu a Skladonu | Samuel Huba a Patrik Babinec

Premium
adam-kolesa-web

Jak hledat prostor pro další růst? Takhle to dělá Dáme jídlo | Adam Kolesa

Premium
jan-chovanec-web

Tvorba firemní strategie a vhodné metodiky | Jan Chovanec (Malfini)