Poslechněte si 175 rozhovorů s exkluzivními hosty. Ještě více do hloubky a plné know-how pro vaše podnikání.
KomentářKomerční sděleníVideo Víte, jak se EET dotýká internetových podnikatelů – tvůrců webových projektů, e-shopařů, freelancerů, agentur a dalších? Společně s Ondřejem Preussem z Dostupného advokáta jsme pro vás tuto otázku zodpověděli.
Elektronická evidence tržeb (zkráceně EET) je systém evidence přímých plateb, které probíhají mezí zákazníkem a obchodníkem.
Týká se prakticky všech podnikatelů, včetně provozovatelů e-shopů. I když v posledním okamžiku začíná Ministerstvo financí otáčet a možná se dočkáme vyjmutí e-shopů z evidence komplet. Definitivní rozhodnutí doplníme.
Již dnes je jasné, že jsou vyjmuty platby příkazem z účtu či platby na dobírku. Naopak platby hotově či platební kartou mají být předmětem evidence. Dokonce podle metodiky ministerstva podléhají evidenci i platby přes platební brány či PayPal.
Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.
K EET je potřeba stálé připojení k internetu (kromě mimořádných odůvodněných výjimek) a tiskárna na účtenky. Není však potřeba zvláštní pokladna, vše zvládne i smartphone.
První vlna začíná od prosince (týká se ubytovacích a stravovacích služeb). Další fáze bude následovat v březnu roku 2017. Ta zahrnuje maloobchod a velkoobchod. Většina freelancerů by pak měla zbystřit k 1.3.2018, kdy se EET dotkne služeb.
Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.
Před 2 týdny
Před 2 týdny
Před 1 měsíc
Před 1 měsíc
Před 2 měsíce
Před 2 měsíce
Před 1 rokem
Před 1 rokem
Před 8 měsíců
Před 8 měsíců
Před 3 měsíce
Před 3 měsíce
Stanislav Puffler Sledovat @OpenMageCz
Před 6 roky
Super video, jen vyšlo bohužel už v době, kdy je hodně věcí jinak. Jednak to vypadá na výjimku EET pro eshopy a dnes už i na výjimku pro malé živnostníky s obratem do 250 milionů. Zároveň je podání Ondřeje velmi právnické, ale už méně praktické pro online podnikatele. Třeba dobírka je mimo EET v případě, že je řešena třetí stranou (pošta, ppl, dhl, …). Pokud však rozváží eshop vlastní přepravou a nechá si platit dobírku sobě, tak do EET spadá – resp. měla spadnout do chvíle (včera), kdy Babiš připustil, že pro eshopy bude EET pasé.
Odpovědět »