Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Proč a kdy (ne)investovat do outdoorové reklamy?

Získat premium obsah

Přidejte se
mezi předplatitele

Poslouchejte
neomezeně
Rozhovory
více do hloubky
Exkluzivní
hosté
Audio podcast
na cesty
VYBRAT TARIF

V dnešním světě on-line reklamy existuje řada pohodlných marketingových nástrojů, díky kterým mohou firmy svoje reklamní sdělení snadno cílit, měřit, vyhodnocovat a průběžně měnit. Může něco takového nabídnout i venkovní reklama, nebo v porovnání s tou internetovou značně zaostává?

Dnešní rozhovor s Martinem Chytrým je druhým videem ze série o venkovní reklamě, kterou pro vás připravujeme. V prvním díle jsme si povídali o tom, zda je outdoorová reklama mrtvá, nebo zda ještě funguje. Dnešním tématem je, kdy se do ní vyplatí investovat a s jakými cíli se taková investice vyplatí.

Martin Chytrý je zakladatelem portálu mojeBillboardy.cz, na kterém si lze snadno venkovní reklamu vyzkoušet. „O venkovní reklamě bychom měli uvažovat především při cílení na širokou skupinu lidí žijících na jednom místě,“ radí našim posluchačům a dodává, že do ní nejčastěji investují místní „off-line firmy“ jako např. autosalony, restaurace, pneuservisy, aquaparky, realitní kanceláře a další. „Stále častěji ale dělají outdoorové kampaně i internetové firmy,“ dodává.

Kdy venkovní reklama funguje nejlépe?

Venkovní reklama funguje nejlépe pokud:

Inzerce

  • pracuje s emocemi – vytváří náladu, ukazuje předmět touhy, provokuje
  • propaguje fotogenický produkt nebo službu – skvělá fotka prodává – dobrým příkladem jsou fotky azurového moře na reklamách cestovních kanceláří

Venkovní reklama naopak není vhodná k cílení na úzkou skupinu – například, když chceme oslovit ředitele velkých firem. Nefunguje také, pokud máme nekvalitní produkt nebo službu. Sebevětší množství billboardů totiž zákazníka nepřesvědčí, aby se opakovaně vracel do restaurace, kde nebyl spokojený.

Více o informací o tom, proč a jak efektivně investovat do outdooru najdete v Průvodci venkovní reklamy.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už více než 1 300. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Komentáře

Omlouváme se, ale z technických důvodů nejde na celém webu momentálně přidávat nové komentáře. Na chybě pracujeme a brzy ji opravíme. Děkujeme za trpělivost.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

petr-macek-web

Okurková sezóna: Jak si zauditovat vlastní firmu? | Petr Macek (Caflou)

marek-odehnal-web

První pololetí 2024 pohledem investora: Co se dělo na burzách? | Marek Odehnal

kovar-bazala-web

Umělá inteligence: Jak mění logistiku? | Max Kovář a Jaroslav Bazala

daniel-musil-web

Revenue operations: Co to je a proč by to vaše firma měla řešit? | Daniel Musil (AITOM)

jiri-jemelka-web

Roste vám konkurence? Jak to na to reagovat? | Jiří Jemelka (JPF)

jaroslav-pokorny-web

Růst malé firmy na miliardu. Co je potřeba změnit? | Jaroslav Pokorný (ÚČTO.TEAM)

radek-klein-web

Prodává trdelníky za 1,5 miliardy korun. Kromě Česka i v dalších 12 zemích | Radek Klein (Trdlokafé)

marek-odehnal-web

Dědictví: Co se stane s vaším majetkem, pokud nečekaně zemřete? | Marek Odehnal