Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Kam až sahají prsty Davida Kirše? Pojďme se podívat na nejznámější milionová impéria!

Jiří Rostecký
Před 12 roky

se proslavil hlavně v posledních několika měsících, kdy s velkou slávou otevřel svým způsobem trochu revoluční projekt Milionové Impérium. To mělo v lidech objevit skrytý talent a naučit je vydělávat na internetu. Samozřejmě až po zaplacení.

David přišel s geniálním nápadem. Do svého systému umožnil vstup až po zaplacení 10.000 Kč, přičemž uživatelé, kteří jeho slovům uvěřili a rozhodli se do své budoucnosti investovat prostřednictvím Milionového impéria, se mohli dostat k zajímavým tipům a nástrojům pro podnikání na internetu. Vše mělo za následek vznik nových milionových impérií, která už sice nevyvolala takovým boom jako to Davidovo, ale svoje uživatele si některá určitě našla. Pojďme si je ukázat…

ŠvejkovskáReforma.cz

Všechna milionová impéria stojí na jednoduchém základě – nadšení a úsměv jeho protagonisty, přesvědčivá, pozitivně naladěná slova a laskavé empatie vůči divákovi. Video by ve vás mělo vzbudit nadšení z nabízené služby a chuť se zaregistrovat. Přehnaná pozitivita sice může být ke škodě, nicméně i tak nabídla prostor pro vlastní fantazii. Právě proto řadíme na první místo stránky Švejka, který nás má seznámit s penzijní reformou. Zvolil velmi zajímavý způsob prezentace, která se vskutku povedla.

DoktorKouč.cz

Kromě pozitivně naladěných lidí je ve videu důležité i to, co říkají. Jejich přesvědčivost a styl prezentace může diváky přilákat, ale i odradit. Z našeho pohledu velmi povedené video natočil Dr. Kouč, jehož cílem je v lidech „rozvíjet styl úspěchu“. Tří a půl minutové video, na němž je vidět, že si s ním autor vyhrál, vám řekne více, bohužel registrace asi nefunguje. Jelikož mě video zaujalo, chtěl jsem se dozvědět něco dalšího, nepřišel mi však žádný email poté, co jsem vyplnil registrační formulář. Rozvíjení mého úspěchu se tedy nekoná…

Inzerce

MilionováPříležitost.cz

S úplně prvním impériem, jež má pod vedením voják Švejk, souvisí i o něco starší Milionová příležitost. Tu vede Pavel Fara, který je velmi aktivní i na svém Facebooku a se svými názory se dostal až do článku na iDnes.cz. Jeho kurz má za cíl vychovat nové finanční poradce, pomoci jim v cestě za úspěchem a napravit trochu pokaženou pověst finančního poradenství v Čechách. Pavel před pár dny lákal své svěřence na Kongres finančních poradců, jehož se zúčastnil například i Ivo Toman.

ŽenyŽenám.cz

Vlastní milionové impérium můžete udělat opravdu o čemkoliv, což ve spojení se stále sílící ženskou emancipací dává podnět k vytvoření kurzu, jako je právě ten manželky Davida Kirše. Ta se rozhodla pomáhat ženám při boření zažitých mýtů, kterým ženy mylně věří. Podle statistiky se do kurzu přihlásilo již více než 15 000 uživatelů.

ŠkolaNávyků.cz

Kladné i negativní reakce se snesly na další impérium, tentokrát to v režii Pavla Říhy. Ten tvrdí, že kladné reakce převažují a jeho kurz tak vesele učí své uživatele zvládat úspěšné budování nových návyků, zbavovat se zlozvyků a „stát se architektem svého života“. Zajímavý článek o kurzu si můžete přečíst i na stránkách Honzy Kvasničky, šéfredaktora našeho magazínu.


Zdroj videa: Youtube.com, úvodní stránky ŠkolaNávyků.cz

GeniusAcademy.cz

Úspěch je nejčastějším tématem milionovým impérií a jinak tomu není ani u kurzu Michala Hanuše, který si dal za cíl ve svých svěřencích rozvíjet pravý potenciál a naučit je žít život naplno. Po absolvování kurzu mají objevit celkem sedm vlastností, jež spojují ty nejúspěšnější lidi všech dob. Které to asi budou?

SEOškola.cz

Tematicky z mého pohledu nejzajímavější je kurz o optimalizaci webových stránek pro vyhledávače. Autorem je Josef Řezníček, který má v SEO velké znalosti a rozhodl se je nabídnout svým uživatelům. Jeho kurz vás naučí, jak webové stránky optimalizovat, dlouhodobě si udržet vysoké pozice ve vyhledávačích, analyzovat klíčová slova a mnoho dalšího.

Zajímavostí je, že SEOškola vznikla dříve než Kiršovo Milionové impérium.

JazykováRevoluce.cz

Cílem Jazykové revoluce je zkrátit dobu osvojování si cizího jazyka zjednodušením učení. Webové stránky sice moc přesvědčivé nejsou, ale ve videu vám Michal Urbánek, lektor jazyků, řekne vše o tom, co se v jeho kurzu můžete naučit.


Zdroj videa: Youtube.com, úvodní stránky JazykováRevoluce.cz

JdiZaSvýmSnem.cz

Takřka maturitní video na stránkách dalšího impéria vás přesvědčuje, abyste se zaregistrovali do kurzu, na jehož konci máte najít svoji jedinečnost, začít žít život naplno a vykročit na cestu za splněním vlastních snů. Autorem projektu je Antonín Tomek, pracující jako zážitkový pedagog.


Zdroj videa: Youtube.com, úvodní stránky JdiZaSvýmSnem.cz

CentrumZměn.cz

To, že 90 % lidí ve špatně prožívá svůj život, se snaží vyřešit kurz kouče Vladimíra Vymětala. Kurz má do vašeho života přilákat nové štěstí, naučit vás žít šťastnější život a více si jej užívat. Ovšem pouze tehdy, kdy „uvěříte své radosti a necháte se vést“.

[poll id=“6″]

Milionových impérií je určitě ještě daleko více a další se možná ještě objeví. Nás zaujala hlavně tato, z nichž některá naleznete i na MilionováImpéria.cz, kde pomalu vzniká skvělý seznam všech lidí, co podlehli návnadám Davida Kirše a rozhodli se vybudovat vlastní milionové impérium. Pokud znáte nějaká další, neváhejte nám je do komentářů napsat!

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už více než 1 300. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Komentáře

Tom

Před 11 roky

Lze nakrásně vidět, že kdyby třeba „škola návyků“ pár tisíc zainvestovala do někoho, kdo umí mluvit a zná základy střihu koukatelného videa, měla by silný potenciál. Jenže dalším společným znakem tvůrců těchto „projektů“ je, že vůbec nevyhledávají/nepřijímají kritiku a pak to taky tak vypadá.

Odpovědět »

Šimon

Před 11 roky

Přijde mi, že na první dojem jsou poslední dva projekty o ničem. Spustím to a co nevidím musím to číst, nevidím nikde autora ve videu jak mi to pohodlně odvykládá. Šel jsem postupně jedno po druhým a zvyknul jsem si na toto pohodlí. Mám dojem, že ono aspoň mluvené slovo na úvodní stránce je základem toho co dělá tyto kurzy vyjmečnými od všech ostatních.
Naproti tomu doktor Kouč, mě naprosto nadchnul. Jde vidět, že to dělal někdo kdo tomu rozumí a hodně do toho investoval. Tom sice nepřímo píše, že škola návyků vypadá strašně (známý by toho autora označil slušně řečeno za šaška), ale spíš budu poslouchat návyky než ty dva poslední projekty. On až si vydělá, tak určitě zainvestuje do vzhledu.
Jenom chci upozornit, že nehodnotím obsah, který může být vskutku pro někoho užitečný, ale formu podání.

Odpovědět »

Vašek

Před 11 roky

Článek lehce vyznívá v tom smyslu, že David Kirš je šarlatán, který z lidí mámí peníze. Když někdo začne dělat věci jinak, často to nejprve vzbudí nedůvěru. Doba se mění a stejně tak se musíme měnit i my, pokud chceme v nových podmínkách uspět. Možná byl někdo z vás za socíku nejlepším soustružníkem v závodě, ale dnes už takového člověka nahradí CNC stroje.
Takže Davidovi i dalším, kdo zkouší nové věci držím palce!

Odpovědět »

Jiří Rostecký

Před 11 roky

Vašku, tak bych to neviděl. V jiném článku o mně říkají přesný opak :-) https://mladypodnikatel.cz/david-kirs-rozhovor-poznani-sebe-sama-t4427#comment-4786

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

marek-odehnal-web

Dědictví: Co se stane s vaším majetkem, pokud nečekaně zemřete? | Marek Odehnal

Premium
karel-borovicka-web

Jak podnikat na volné noze bez zbytečného stresu a ambiciózních cílů? | Karel Borovička

petr-macek-web

Jaká čísla sledovat ve firmě? Důležitá KPIs napříč oblastmi | Petr Macek (Caflou)

Premium
david-makovsky-web

Prodal e-shop s vlastními produkty. U toho studuje vysokou školu | David Makovský

Premium
pavel-ungr-web

Návštěvnost z vyhledávačů se může snížit. Uživatelům odpoví rovnou AI. Co to znamená pro SEO? | Pavel Ungr

david-krobot-web

Vybudovali vlastní značku kosmetiky. Po 3 letech dělají 125 milionů ročně | David Krobot (Lobey)

jiri-jemelka-web

Řídit e-shop jako firmu. Jak se to dělá? | Jiří Jemelka (JPF)

Premium
tomas-havryluk-web

Tomáš Havryluk: Jak dostat firmu na vyšší úroveň? Zkušenosti z Alzy a startupu Medevio