Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Konkrétní a praktické tipy pro řízení malé i velké firmy.
TOP podnikatelé, manažeři a další specialisté na byznys.
Témata, o kterých se jinde nemluví. Důležité pro každého podnikatele.
Zjistit více

Inzerce

David Kirš: Nejsložitější část podnikání pro mě bylo a stále je poznání sebe sama

david-kirs-velkyDavid Kirš je nejznámější info-podnikatel v ČR a jeho programy se těší stále větší oblibě. Je jedničkou na českém trhu v oblasti email marketingu a provozuje vlastní nástroj smartemailing.cz. Svou vizi podnikání transformoval do nástrojů a aplikací, které pojmenoval Firma 2.0.

Jsem moc rád, že si David našel čas během své dovolené v Thajsku a odpověděl mi na mé otázky.

Ahoj Davide, možná už někteří ví, že si právě užíváš zaslouženou dovolenou v Thajsku. Mohl bys nám říci, jak tvá dovolená probíhá a co tě na této zemi zaujalo nejvíce?
Nic není problém, minimální spěch, vše za polovinu, teplo, dobré jídlo. To se mi na Thajsku líbí. Dovolená probíhá tak, že si koupíme letenku, přiletíme do Bangkoku, pár dní předem si přes booking.com rezervujeme hotel a pak se přemisťujeme, kam nás to táhne. Takto se dá strávit několik týdnů a je to moc fajn. :)

Samotného mě zajímá, jak se daří tvému podnikání během dovolené a zda opravdu není nutný tvůj zásah?
Pokud cestuji, mému podnikání, tedy firmám a projektům, se daří dobře, protože je mají na starost mí skvělí kolegové. A protože máme fungující online platformu Firmy 2.0, která prostě přitahuje pozornost, láká návštěvníky a z nich pak dělá zákazníky. Takže to, co učím druhé, sám používám, protože to jednoduše funguje.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Jak dlouho ti trvalo vybudovat podnikání takové, abys mohl s klidným svědomím odjet na dovolenou?
Po 3 letech jsem jednou odjel na celý měsíc a věděl jsem, že se to povedlo, že mě už není třeba. Byl to jeden z nejúžasnějších pocitů, jaké jsem v roli podnikatele za poslední dobu zažil. Asi lepší než vydělat milion :) A skvělé na tom je, že teď už vím, že k tomu nejsou ty tři roky ani třeba, jde to mnohem rychleji.

Nedávno jsi spustil projekt Online Academy Club, jak jsi spokojen s jeho účastí?
Nadmíru. Naprosto překonal mé očekávání. Je úžasné, kolik lidí se chce vzdělávat a zjednodušit si život tím, že do svého podnikání zapojí správné techniky email marketingu, online marketingu a info marketingu. Je to úžasná komunita lidí a mám z toho velkou radost.

Na kterou část OAC se těšíš nejvíce?
Každá je jiná. Každý měsíc nové video. A vše se vyvíjí a je to živé. Ale to první „Jak se stát géniem video marketingu“ jsem si užil náramně.

OAC je již tvým čtvrtým infoproduktem, počítáme-li EA a EA2 zvlášť. Chystáš něco dalšího? Na tvém webu je také informace o projektu Online Summit 2013. Můžeš nám k tomu říci více?
Online Summit se nejspíš nakonec letos konat nebude, nechávám ho zrát. Ale v březnu otevírám již potřetí EmailAcademy, tentokrát s názvem Premium. A bude to velké :)

Možná už někteří ví, že budeš v létě pořádat speciální setkání. Odtajnil bys pro naše čtenáře více informací o této akci?
Největší setkání info-podnikatelů a fanoušků info marketingu se uskuteční 11.-12. května. Lístky budou brzy v prodeji a už teď přislíbili účast parádní hosté a pár info milionářů, kteří se podělí o své příběhy.

Je o tobě známo, že se hodně a rád vzděláváš. Je tomu tak i nadále, nebo ti to pracovní povinnosti nedovolují?
Pracovní povinnosti je třeba změnit na pracovní radosti. To si hlídám. A pak jsou těmi radostmi i učení se novým věcem. Takže ano, kupuju programy a cestuji za vzděláním pořád. A je to super.

Měl jsem možnost přečíst si tvou knihu Miliónový email. Plánuješ nějakou další knihu nebo ebook?
Ano. Tento rok chystám novou knížku, Firma 2.0. Trochu jiný pohled na to, jak podnikat a provozovat firmu v dnešní době.

Máš ještě nějaké plány nebo sny v rámci podnikání, které by sis chtěl splnit?
Poslední dobou méně plánuji a více jdu do akce. Ale své sny mám. O projektech na tento rok mám víceméně jasnou představu a co bude dále, se uvidí.

Která část podnikání pro tebe byla nejsložitější?
Část jedna. Poznat sám sebe. Pořád je :)

Co bys vzkázal všem začínajícím podnikatelům?
Ať se podívají na strach a obavy jako na něco, co má každý. Milionáři i prezident USA. Rozdíl je v tom, že i přes tento strach se ráno oblečou a jdou do světa. Jdou do akce. A baví je to.

Moc děkuji za rozhovor a doufám, že se ti bude i nadále dařit.
Také děkuji a přeji všem jednodušší život. Třeba i díky internetu.

TIP: Přečtěte se o „milionových impériích“, která následovala to Davidovo.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Ing. Jan Kvasnička

Svou pracovní činnost soustředí na UX, použitelnost, zvyšování konverzních poměrů, návrh, tvorbu a testování webových aplikací. Spolupracuje s předními společnostmi především v oblasti ecommerce. Je zastánce a propagátor myšlenky „Nenuťte uživatele přemýšlet“. Aktivní blogger, blázen do sportu a stálého vzdělávání.

Nenechte si ujít

jiri-jemelka-web

Firma neroste. Co s tím? | Jiří Jemelka (JPF)

jiri-rostecky-web

Mladí podnikatelé. Tvoří vlastní svět a dávají šanci nápadům

Premium
ondrej-fryc-web

Ondřej Fryc: Budování managementu firmy (Mall, Reflex Capital)

Právě vyšlo

adam-neuberger-web

Začátek recese kryptoměn? | Adam Neuberger (Probinex)

jiri-peslar-web

Podnikatel na cestách. Proč myslet na pojištění? | Jiří Peslar

Premium
jan-karel-web

Výkon obchodníků: Jak ho zvýšit? | Jan Karel

Nejoblíbenější

Premium
dalibor-dedek-web

Dalibor Dědek: Jak vybudoval Jablotron?

Premium
karol-gulas-web

Marketing Astratexu | Karol Guláš

Premium
vojtech-boril-web

SaaS byznys: Jak s ním růst? | Vojtěch Bořil (Kentico)

Komentáře

Josef P.

Před 9 roky

No asi by se to mělo přesunout do kategorie Inzerce, protože to nic jiného není. Dozvěděl jsem se akorát kde si David rezervuje hotel a na co všechno láká ovečky. Nic víc, působí to na mě, jako by víc neměl co říct, ale tomu nevěřím. Smartemailing bych tu snad ani nezmiňoval, další nástroj spamovacích firem u nás si to prostě nezaslouží. Ani se mi nechtělo věřit že to dělal Honza Kvasnička, když srovnám s ostatními rozhovory, nepoznávám to. Ale to může být tím s kým se rozhovor dělá.

Odpovědět »

honza

Před 9 roky

No to je hnus! Jiří by to tu měl protáhnout cenzurou, pokud se nejednalo o zaplacený článek. Jinak dříve nebo později začne být s DK spojován a to je nepěkný cejch! Mnozí se o tom už přesvědčili na vlastní kůži.

Odpovědět »

Jiří Rostecký

Před 9 roky

Honzo, můžete být prosím konkrétnější?

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

Premium
diana-radl-rogerova-web

Jak vybírat nejlepší zaměstnance do firmy? | Diana Rádl Rogerová (Deloitte)

Premium
tomas-raska-web

Krize ve firmách: Jak vznikají a jak jim předejít? | Tomáš Raška (Natland)

jaroslav-kaucky-web

Úspěchy a pády e-shopů s módou | Jaroslav Kaucký (Bibloo, UrbanStore.cz)

pavel-minar-web

Procesní řízení, systém práce a růst v podnikání na volné noze | Pavel Minář

Inzerce