Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

10 filmů, které vás budou motivovat a dodají vám elán do další práce

Jiří Rostecký
Před 11 roky

Není to tak dlouho, co jsme publikovali článek 10 filmů, které by měl vidět každý podnikatel. Od porna a drog až k internetu a doménám, který se u vás setkal s úspěchem. Vybírali jsme filmy, které alespoň z části odkrývali nějaký podnikatelský projekt se šťastným či méně šťastným koncem. Dnes se podíváme na filmy, které by vás měly motivovat k lepším výsledkům.

Motivace je totiž velice důležitá. Ne každý dokáže pracovat s nekončícím nadšením a elánem. Občas prostě všichni potřebujeme popíchnout a zároveň zarelaxovat. Motivační filmy sice nemají vlastní specifický žánr, ale o to více mohou nabídnout. Nejčastěji se skrývají pod životopisnými příběhy a jinými autentickými snímky. Na některé z nich se můžeme podívat.

Invictus: Neporažený

Tento film odráží životní dílo Nelsona Mandely, bývalého prezidenta Jihoafrické republiky. Svůj život zasvětil boji proti apartheidu a byl dohromady 27 let vězněn. Mandela obdržel i Nobelovu cenu za mír a není to tak dlouho, co byl propuštěn z nemocnice, kde se léčil s plicní infekcí. Ve filmu Clintona Eastwooda si zahrál s Mattem Damonem a svůj přínos jihoafrické společnosti demonstroval na populárním ragby, s nímž nechce jen vyhrát mistrovství světa, ale zároveň i spojit celý národ, vrátit mu hrdost a vlastní hodnoty.

Film je proslulý i překrásnou básní od Williama Ernesta Henleyho, podle níž je film pojmenován. Samotného mne natolik zaujala, že jsem si ji vytiskl a přišpendlil nad pracovní stůl.

Inzerce

Pokojný bojovník

Dodnes si pamatuji na zajímavou větu, kterou pronesl Nick Nolte: „Neuspokojuje nás cíl, ale cesta.“ Je na tom určitě něco pravdy. Film vypráví příběh talentovaného sportovce, který utrpí vážné zranění a jeho plány se drasticky změní. Potká však zvláštního staříka a jeho život se rázem změní. Jako poselství filmu lze chápat nekončící snahu postupu a boje za to, po čem opravdu toužíme. Shlédnutím určitě neprohloupíte!

Nedotknutelní

Filmy nesoucí nějaké poselství dost často odrážejí tragické příběhy lidí, převrácené v dobré konce a šťastné momenty. Film Nedoknutelní byl v Čechách poměrně hodně očekáván, neboť už brzy po svém natočení sliboval nezapomenutelný divácký zážitek. Je natočen podle skutečné události, kdy bohatého vozíčkáře začne opečovávat černošský budižkničemu s cílem si jen rychle vydělat. Všechno se ale brzy změní a příběh dostane zcela jiný spád. Mohu vřele doporučit.

Než si pro nás přijde

Na jeden nemocniční pokoj se dostanou hloupý boháč a chytrý chudák. Oběma zbývá už jen pár dní do konce života, což je motivuje k prožití něčeho nezapomenutelného. Sepíší si tedy přání, která by si ještě chtěli splnit. A učiní tak. Příběh je plný dojemných momentů, ale i legračních scének. Nechybí ani hvězdné obsazení, hlavních rolí se totiž chopili Morgan Freeman a Jack Nicholson.

12 podmínek k dědictví

Drew Fuller se ocitne v roli mládence, který očekává zisk obrovského bohatství. Bohužel na něj čeká nemilé překvapení ve formě úkolů, které musí splnit. Těchto úkolů je dohromady dvanáct a otec jim říká dárky. Právě ony jsou totiž tím hlavním, co chtěl, aby po něm synáček zdědil. Bude se tedy muset vydat na cestu poznání, jaký je vlastně rozdíl mezi bohatstvím a chudobou.

Vyměřený čas

Tento film v sobě nese něco, co nás donutí k zamyšlení. Nabízejí se dokonce dvě podstatné otázky. První se nás ptá, zdali využíváme každou minutu našeho života tak, jak bychom skutečně měli. Ve druhé se zase zamyslíme nad bohatými lidmi, kteří žijí životy, o nichž se nám ani nezdá, a mají nad námi navrch. Alespoň do takové pozice je tento film staví, stejně jako porovnává možnosti rychlé smrti proto, že nemáme to, co právě ti bohatí mají. Jak budete s časem hospodařit vy, až tento snímek shlédnete?

Yes Man

Představte si, že na všechno musíte říct ano. Nelze odmítnout. Jak by váš život vypadal? Jim Carrey si přesně takovou roli vyzkouší a poté, co absolvuje jeden seminář, se mu od základu změní celý život. Film vám napoví, jak se otevřít  všem novým možnostem, které na vás doma i venku čekají.

Štěstí na dosah

Hlavní roli ztvárnil Will Smith, který se stará o malého chlapce. Je však velmi neúspěšný a jeho život jde od desíti k pěti. Opravdu se mu nedaří, dostane se i s chlapcem na ulici a vše dojde až do takového stádia, kdy s ním nemá kde spát. Je na naprostém dně a není nikdo, kdo by mu mohl pomoci. Co v takové situaci dělat? Jak se o sebe a o chlapce postarat? A jak využít každou šanci, která se jim naskytne?

127 hodin

Tento příběh obletěl celý svět. Vypráví o nadšeném cyklistovi, který se vydá do skal národního parku Canyonlands. Bohužel se dostane do velmi svízelné situace, kdy se nad ním uvolní jeden z kamenů a zavalí mu pravou ruku. Najednou se ocitne zcela sám, na kilometry daleko od všech lidí. Film podle skutečné události nám představí situaci, ve které nevíme, jak bychom se zachovali, abychom přežili.

V zajetí rychlosti

Dalším filmem podle skutečné události je ten o jednom Novozélanďanovi, jehož ztvárnil Anthony Hopkins. Jeho cílem bylo stát se nejrychlejším. Obětoval svůj život vylepšování svého motocyklu, s nímž se rozhodl pokořit rychlostní rekord. V cestě mu stálo mnoho překážek, ale on se nevzdával a tvrdě si šel za svým cílem. Povedlo se mu to?

Který film vás kdy nejvíce motivoval? A který z námi uvedených se vám líbil nejvíce?

Co místo filmu rozhovor s úspěšným byznysmenem?

Natočili jsme ho speciálně pro vás. Budoval firmu, přestalo se mu dařit, jak se z toho dostal? Ukázka:

Zkoukněte to celý zde. Stojí to za to a má to „jen“ 23 minut.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už více než 1 300. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Komentáře

Jan Šimečík

Před 11 roky

Přidal bych „Social Network“, film o vzniku Facebooku, který je také dost motivační. O penězích je dobrý „Wall Street“, o cíli je dobrý „Warrior“, potažmo „Never Back Down“. O vynalézavosti je skvělý „Catch Me If You Can“.

Odpovědět »

Jan Šimečík

Před 11 roky

Teď jsem si všiml, že většina z těch filmů už je v předchozím článku :)

Odpovědět »

Lilly

Před 11 roky

Ešte by som pridala „Thank you for the Smoking“ :)

Odpovědět »

Aleš Valenta

Před 11 roky

Já bych přidal film Dálnice 60, který je o tom, jak je dobré jít za svým cílem a jak to může dopadnout, když se budeme honit za cílem, který na nás „naložili“ jiní lidé. – http://www.youtube.com/watch?v=OL3ti9f74qo

A pak ještě film celestinské proroctví – podle knihy Celestinské proroctví – ukázka http://www.youtube.com/watch?v=haq5zBXlK_Y

Odpovědět »

Martin Kubů

Před 8 roky

Výborný film dálnice 60 děkuji za doporučení ;)

Odpovědět »

Michael Štěpnička

Před 6 roky

Absolutně vůbec jsem nepochopil co mi měl film „Dálnice 60“ poukázat. :-(

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

jaroslav-pokorny-web

Účetnictví e-shopu: Jak nad ním přemýšlet? | Jaroslav Pokorný (ÚČTO.TEAM)

Premium
josef-jelinek-web

125 let na trhu, v Česku tržby 955 milionů. Jak funguje byznys spotřebičů Miele? | Josef Jelínek

juraj-harkabuzik-web

Kde dělá vaše zákaznická podpora chyby? Odpoví mystery shopping | Juraj Harkabuzík (CustomerHero.cz)

marek-odehnal-web

DIP majitelům firem umožňuje investovat. Jak to funguje? | Marek Odehnal

vodak-huba-web

Česká e-commerce: Jak je na tom podle Heureky a Shoptetu? | Michal Vodák a Samuel Huba

Premium
dalibor-cicman-web

Dalibor Cicman (GymBeam): Jak nastavit management a strukturu firmy?

petr-macek-web

Jak vybrat firemní systém pro malou firmu?| Petr Macek (Caflou)

Premium
adela-zugarova-web

Praží a prodávají kávu za desítky milionů. Jak roste Dos Mundos? | Adéla Zugarová