Inzerce

10 filmů, které by měl vidět každý podnikatel. Od porna a drog až k internetu a doménám…

Každý z nás potřebuje někdy relaxovat. Stejně tak se čas od času hodí nabýt novou energii a motivaci. K obojímu nám může pomoci zhlédnutí zajímavého filmu, jehož téma nějakým způsobem souvisí s podnikáním, případně s cestou za úspěchem obecně. V tomto článku jsme pro vás udělali seznam deseti nejlepších filmů, jež by každý podnikatel měl vidět. Vyberete si?

Inzerce

Prostředníci / Middle Men

Začneme trochu zostra, a to rovnou u porna. Film z režie George Galla odhaluje počátky pornoprůmyslu v souvislosti s internetem. Kromě příběhu, jak se krásné ženy dostaly až do počítačů mužů po celém světě, se dočkáte i skvělého hereckého výkonu hlavní hvězdy Luka Wilsona, který coby manžel a otec pracuje mezi prostitutkami, mafiány a FBI. Galantní i infantilní chování lidí, kteří vydělávají miliardy a položily základ nejen obchodování s pornem, ale i s platbami na internetu.

Po krk v extázi / Layer Cake

Podnikání na hraně zákona, a nebo už daleko za ní, je zajímavým předmětem mnoha filmů. Po pornu se dostaneme rovnou k obchodu s drogami, kde hlavní roli ztvárnil Daniel Craig. A nemá se za co stydět! Film sice pojednává o kokainu a extázi, ale je doprovázen profesionálním a hlavně nenápadným chováním hlavního herce, který se opět pohybuje mezi mafiány, kde je každý spojenec zároveň nepřítelem. Jak příběh dopadne a zdali Craig neskončí s kulkou v hlavě se dozvíte ve snímku režiséra Matthewa Vaughna.

Sociální síť / The Social Network

Sice i na něm se objevují snímky krásných žen, ale stále nemůžeme Facebook s pornem spojovat. Od nelegálního byznysu se tedy dostaneme do něčeho velmi aktuálního. Příběh Marka Zuckerberga je po světě již proslulý, ve filmu Davida Finchera můžeme sledovat vychytralost, ba přímo geniálnost zakladatele největší sociální sítě na světě. Film nám odtajní začátky Facebooku, soudní spory a nahlédne i do života jeho tvůrců.

Wall Street / Wall Street

Film, který je možná ještě známější, vypráví příběh mladíka, jehož cílem bylo uspět na burze. Celý příběh z režie Olivera Stonea se odehrává na Wall Streetu, kde se setkávají ostřílení byznysmani se začínajícími snílky, z nichž jen někdo dokáže proměnit sny v realitu…

Czech Made Man

Pojďme na něco z českého prostředí. Film, jehož zápletka sice není příliš divácky napínavá, ale zato velmi poučná, se v Česku stal už takřka kultovním. Jeho výroba byla bedlivě sledována a za sebe mohu říci, že film o podnikatelské kariéře Jakuba Vrány (ve skutečnosti Zdeněk Kubík) se vskutku povedl. Obchod s doménami, které vlastně vůbec nechceme navštívit, ale přesto to děláme, vydělal skutečnému Czech Made Manovi miliony. Jak to ale udělal?

Chyť mě, když to dokážeš / Catch Me If You Can

Napínavý příběh o klukovi, po němž pátrala FBI ještě před tím, než dosáhl plnoletosti. Vyráběl si vlastní doklady, stal se pilotem bez složení jakýchkoliv zkoušek, získal právnický diplom a ošetřoval děti na klinice. To a mnoho dalšího v příběhu Stevena Spielberga.

Kmotr / The Godfather

A vracíme se zpět mezi mafiány. Fantastický příběh o newyorské mafiánské rodině Corleonů a rozmachu organizovaného zločinu po druhé světové válce. Kdo tento film neviděl, o mnoho přišel!

Než si pro nás přijde / The Bucket List

Film z trochu jiného soudku. Vypráví o jednom chudém, velmi chytrém člověku a o jednom vlivném boháči. Oba se dostanou do nemocnice, kde se dozví o tom, že brzy zemřou. Společně se rozhodnout splnit si své sny a uspořádají cestu plnou dobrodružství napříč celým světem. Film pojednává o neomezenosti, plnění i těch nejtajnějších přání a žití života na plno.

Americký ganster / American Gangster

Vím, že o mafiánech padlo už mnoho, ale nemohu zmínit i tento film, který řadím mezi své nejoblíbenější. Opět je podle skutečné události a zachycuje neskutečný obchod s drogami ve Spojených státech. Původně vcelku normální člověk, který byl mezi mafiány spíše služebníček, se stal šéfem obrovské mafie a tak i jedním z nejmocnějších mužů v New Yorku. Nechybí ani propojenost s policií, krásné ženy, rodinná láska a mnoho dalšího. Film mohu vřele doporučit!

Piráti ze Silicon Valley / Pirates of Silicon Valley

Bill Gates a Steve Jobs změnily svět a já bych udělal chybu, kdybych film o příběhu ze Silicon Valley v našem seznamu neuvedl. Film o dvou vizionářích, kteří vždy byli obrovskými konkurenty, musí asi každý znát. Pokud ne, můžete to kdykoliv napravit!

Doporučte nám v komentářích další filmy, budeme za ně velice rádi!

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirkovi je 28 let a je zakladatelem MladýPodnikatel.cz. Podnikat začal ještě na střední škole, ale jeho první firma mu vůbec nevyšla. Po ní se začal naplno věnovat natáčení rozhovorů a podcastů, kterých má za sebou už bezmála 8 stovek. Ročně pořádá desítky akcí pro podnikatele a často přednáší na vysokých školách. Časopis Forbes ho umístil do českého výběru 30pod30, několikrát byl nominován na Osobnost digitálního marketingu WebTOP100 a opakovaně se umísťuje i v Křišťálové Lupě. Píše blog a sledovat ho můžete třeba na Facebooku nebo na LinkedIn.

Nenechte si ujít

Pro předplatitele
lenka-ondruchova-web

Jak prodat firmu? Příběh Queens | Lenka Ondruchová

max-kovar-web

Logistika: V čem se liší výrobní od té v e-commerce? | Max Kovář (Skladon)

Pro předplatitele
michal-illich-web

Michal Illich: E-shopy prodejte. Nečeká je velký růst. Mnoho oborů ztratí svou hodnotu

Právě vyšlo

Pro předplatitele
jonas-cumrik-web

Jak do firmy přivést ty nejlepší mladé talenty? | Jonáš Čumrik

Pro předplatitele
bara-novakova-web

Psychologie v copywritingu | Bára Nováková

juraj-harkabuzik-web

Outsourcing zákaznické podpory e-shopu: Jak probíhá v praxi? | Juraj Harkabuzík (CustomerHero.cz)

Nejoblíbenější

Pro předplatitele
martin-hausenblas-web

Martin Hausenblas: Jak předat firmu nástupci a posunout se do role majitele?

Pro předplatitele
radovan-vavra-web

Radovan Vávra: Jak přemýšlet nad budoucností firmy?

Pro předplatitele
martin-rozhon-web

Zkušení zaměstnanci. Jak je najít a jak s nimi pracovat? | Martin Rozhoň

Komentáře

Michal

Před 9 roky

Super výběr!!!

Odpovědět »

bee

Před 8 roky

Kdyby se mě někdo zeptal, které filmy by podle mě měl vidět každý podnikatel, řekl bych mu ty stejné. pravda pár z tohoto výčtu jsem neviděl (a určitě to napravím) a pár mi jich tu chybí (např. Kokain,Divoši,Scarface,Love,Legendy z Dogtownu,Všemocný,seriál Tráva a dokument Vstupenka do francouzského podsvětí. a další…) Myslím si, že nadpis článku by měl znít spíše: „Filmy, které by měl vidět každý ZAČÍNAJÍCÍ podnikatel“ .Netvrdím že ty, které jsem uvedl já jsou vyloženě o podnikatelích to vůbec ne. Obvykle ale popisují alespň pár minutami z celé stopáže, příběh člověka, který chtěl mít spoustu prachů a jakou k tomu zvolil cestu, popř jaké ho potkaly problémy apod.

Jsem hodně rád, že autor tohoto článku (a předpokládám že i více lidí) čerpá inspiraci i z filmů s drogovou tématikou, s příběhem o gangsterech/mafiánech popř výrobcích porna apod. Protože ať už člověk prodává kokain, nebo lahve na mléko pro kojence – pořád je to byznys a je potřeba mít ostré lokty…

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

pavel-minar-web

Procesní řízení, systém práce a růst v podnikání na volné noze | Pavel Minář

simona-kijonkova-web

Simona Kijonková: Byznys Zásilkovny, budoucnost logistiky, úspěch v podnikání

jitka-dvorakova-web

Jitka Dvořáková: Finanční řízení CZC.cz, zdroje růstu do budoucna, manažerské myšlení

tomas-malovec-web

Rozjezd nové firmy a vydělávání peněz od začátku | Tomáš Malovec (Born Digital)