Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

10 filmů, které by měl vidět každý podnikatel. Od porna a drog až k internetu a doménám…

Inzerce

Inzerce

Každý z nás potřebuje někdy relaxovat. Stejně tak se čas od času hodí nabýt novou energii a motivaci. K obojímu nám může pomoci zhlédnutí zajímavého filmu, jehož téma nějakým způsobem souvisí s podnikáním, případně s cestou za úspěchem obecně. V tomto článku jsme pro vás udělali seznam deseti nejlepších filmů, jež by každý podnikatel měl vidět. Vyberete si?

Inzerce

Prostředníci / Middle Men

Začneme trochu zostra, a to rovnou u porna. Film z režie George Galla odhaluje počátky pornoprůmyslu v souvislosti s internetem. Kromě příběhu, jak se krásné ženy dostaly až do počítačů mužů po celém světě, se dočkáte i skvělého hereckého výkonu hlavní hvězdy Luka Wilsona, který coby manžel a otec pracuje mezi prostitutkami, mafiány a FBI. Galantní i infantilní chování lidí, kteří vydělávají miliardy a položily základ nejen obchodování s pornem, ale i s platbami na internetu.

Po krk v extázi / Layer Cake

Podnikání na hraně zákona, a nebo už daleko za ní, je zajímavým předmětem mnoha filmů. Po pornu se dostaneme rovnou k obchodu s drogami, kde hlavní roli ztvárnil Daniel Craig. A nemá se za co stydět! Film sice pojednává o kokainu a extázi, ale je doprovázen profesionálním a hlavně nenápadným chováním hlavního herce, který se opět pohybuje mezi mafiány, kde je každý spojenec zároveň nepřítelem. Jak příběh dopadne a zdali Craig neskončí s kulkou v hlavě se dozvíte ve snímku režiséra Matthewa Vaughna.

Sociální síť / The Social Network

Sice i na něm se objevují snímky krásných žen, ale stále nemůžeme Facebook s pornem spojovat. Od nelegálního byznysu se tedy dostaneme do něčeho velmi aktuálního. Příběh Marka Zuckerberga je po světě již proslulý, ve filmu Davida Finchera můžeme sledovat vychytralost, ba přímo geniálnost zakladatele největší sociální sítě na světě. Film nám odtajní začátky Facebooku, soudní spory a nahlédne i do života jeho tvůrců.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Wall Street / Wall Street

Film, který je možná ještě známější, vypráví příběh mladíka, jehož cílem bylo uspět na burze. Celý příběh z režie Olivera Stonea se odehrává na Wall Streetu, kde se setkávají ostřílení byznysmani se začínajícími snílky, z nichž jen někdo dokáže proměnit sny v realitu…

Czech Made Man

Pojďme na něco z českého prostředí. Film, jehož zápletka sice není příliš divácky napínavá, ale zato velmi poučná, se v Česku stal už takřka kultovním. Jeho výroba byla bedlivě sledována a za sebe mohu říci, že film o podnikatelské kariéře Jakuba Vrány (ve skutečnosti Zdeněk Kubík) se vskutku povedl. Obchod s doménami, které vlastně vůbec nechceme navštívit, ale přesto to děláme, vydělal skutečnému Czech Made Manovi miliony. Jak to ale udělal?

Chyť mě, když to dokážeš / Catch Me If You Can

Napínavý příběh o klukovi, po němž pátrala FBI ještě před tím, než dosáhl plnoletosti. Vyráběl si vlastní doklady, stal se pilotem bez složení jakýchkoliv zkoušek, získal právnický diplom a ošetřoval děti na klinice. To a mnoho dalšího v příběhu Stevena Spielberga.

Kmotr / The Godfather

A vracíme se zpět mezi mafiány. Fantastický příběh o newyorské mafiánské rodině Corleonů a rozmachu organizovaného zločinu po druhé světové válce. Kdo tento film neviděl, o mnoho přišel!

Než si pro nás přijde / The Bucket List

Film z trochu jiného soudku. Vypráví o jednom chudém, velmi chytrém člověku a o jednom vlivném boháči. Oba se dostanou do nemocnice, kde se dozví o tom, že brzy zemřou. Společně se rozhodnout splnit si své sny a uspořádají cestu plnou dobrodružství napříč celým světem. Film pojednává o neomezenosti, plnění i těch nejtajnějších přání a žití života na plno.

Americký ganster / American Gangster

Vím, že o mafiánech padlo už mnoho, ale nemohu zmínit i tento film, který řadím mezi své nejoblíbenější. Opět je podle skutečné události a zachycuje neskutečný obchod s drogami ve Spojených státech. Původně vcelku normální člověk, který byl mezi mafiány spíše služebníček, se stal šéfem obrovské mafie a tak i jedním z nejmocnějších mužů v New Yorku. Nechybí ani propojenost s policií, krásné ženy, rodinná láska a mnoho dalšího. Film mohu vřele doporučit!

Piráti ze Silicon Valley / Pirates of Silicon Valley

Bill Gates a Steve Jobs změnily svět a já bych udělal chybu, kdybych film o příběhu ze Silicon Valley v našem seznamu neuvedl. Film o dvou vizionářích, kteří vždy byli obrovskými konkurenty, musí asi každý znát. Pokud ne, můžete to kdykoliv napravit!

Doporučte nám v komentářích další filmy, budeme za ně velice rádi!

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už bezmála 1 200. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Nenechte si ujít

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

Premium
pavel-milan-cerny-web

Vybudoval Econea.cz, ale nakonec z ní odešel. Cesta za štěstím Pavla Milana Černého

michaela-steinhauser-web

Růst firmy: Jak ho zvládá Skinners? | Michaela Steinhauser

jindra-dohnal-web

Bez strategického myšlení nemáte v byznysu šanci | Jindra Dohnal (Creatixo)

gabriela-mrkvicova-web

Jak z networkingu dostat maximum pro váš byznys? | Gabriela Mrkvicová (Smart Network)

marek-odehnal-web

Pro rodiče: Jak přemýšlet nad finanční budoucností vašich děti? | Marek Odehnal

Komentáře

Michal

Před 11 roky

Super výběr!!!

Odpovědět »

bee

Před 10 roky

Kdyby se mě někdo zeptal, které filmy by podle mě měl vidět každý podnikatel, řekl bych mu ty stejné. pravda pár z tohoto výčtu jsem neviděl (a určitě to napravím) a pár mi jich tu chybí (např. Kokain,Divoši,Scarface,Love,Legendy z Dogtownu,Všemocný,seriál Tráva a dokument Vstupenka do francouzského podsvětí. a další…) Myslím si, že nadpis článku by měl znít spíše: „Filmy, které by měl vidět každý ZAČÍNAJÍCÍ podnikatel“ .Netvrdím že ty, které jsem uvedl já jsou vyloženě o podnikatelích to vůbec ne. Obvykle ale popisují alespň pár minutami z celé stopáže, příběh člověka, který chtěl mít spoustu prachů a jakou k tomu zvolil cestu, popř jaké ho potkaly problémy apod.

Jsem hodně rád, že autor tohoto článku (a předpokládám že i více lidí) čerpá inspiraci i z filmů s drogovou tématikou, s příběhem o gangsterech/mafiánech popř výrobcích porna apod. Protože ať už člověk prodává kokain, nebo lahve na mléko pro kojence – pořád je to byznys a je potřeba mít ostré lokty…

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

TOP header

Premium
rozhon-bernatek-web

Oba prodali firmu. Oba úplně jinak. Příběhy Vivantisu a Ovečkárny | Martin Rozhoň a Martin Bernátek

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

Premium
martina-svadbikova-web

Firma nezávislá na zakladateli. Jak to udělat? | Martina Svadbíková (Bella Rose)

Premium
jitka-dvorakova-web

Jitka Dvořáková: Co brzdí růst firem v e-commerce?

Inzerce