Očekávané se stalo skutečným. Oblíbená internetová RSS čtečka od společnosti Google ukončuje svoji činnost. Své uživatele o tom informovala již s několikaměsíčním předstihem pomocí malého okénka, jež uvedlo i datum ukončení. S Google Readerem je tedy už ámen, čím jej tedy nahradit?
Google Reader byl spuštěn v roce 2005 a stal se oblíbeným internetovým nástrojem po celém světě. Byl využíván i online podnikateli, kteří díky němu mohli snadno sledovat blogy a magazíny s vybranou tematikou. Blogerská scéna je v Česku poměrně široká, zejména právě mezi podnikateli. Google Reader byl nejvyužívanějším nástrojem k odebírání RSS kanálů a následnému čtení nových článků.
Vždycky byl velmi užitečnou pomůckou, ale bohužel neměl tolik uživatelů, kolik si Google představoval. Výborně se dal propojit s mobilními zařízeními a jednoduché ovládání předčilo mnoho alternativních nástrojů. Sám o sobě ale postrádá jakýkoliv obchodní model, díky němuž by Google mohl na nástroji vydělávat. Pokles uživatelů a nulové zisky tak byly hlavními důvody, proč si na Google Readeru už nic nepřečteme.
Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.
Jeho konec znamená možná životní obrat konkurenčních nástrojů. Mohl by přinést i vznik nových alternativ, případně vylepšování těch stávajících. Uživatelé náhradu potřebují, neboť procházení všech sledovaných webů ručně je složité, zdlouhavé a neefektivní. Naštěstí existuje mnoho možností, které je možné vyzkoušet.
Na českém a slovenském internetu se teď nejvíce mluví o nástroji Feedly. Ten nabízí pohodlnou možnost integrace s Google Readerem, tedy převedení všech sledovaných webů ze starého nástroje do nového. Vše je samozřejmě bezplatné a dispozici je i aplikace na Android, iOS či Kindle.
Na iPad, iPhone či Android si můžete nainstalovat aplikace další čtečky. NewsBlur.com nabízí možná trochu chaotičtější uživatelské rozhraní, ale i on umožňuje snadný import sledovaných zdrojů z Google Readeru. Bohužel je ve své bezplatné verzi omezen počtem sledovaných zdrojů. Premium verze však stojí pouze 1 dolar.
Zvláštností třetí vybrané čtečky je možnost využití jak desktopové, tak internetové verze. I do ní můžete importovat své zdroje z Google Readeru, registrace je navíc možná i skrze Facebook, Twitter či váš účet na Googlu.
Skrze App Store či Google Play si na svůj mobil můžete nainstalovat aplikaci FlipBoard, která vám nabídne zajímavé uživatelské prostředí podobné časopisu. Mezi jednotlivými články si tak můžete pohodlně listovat a prohlížet si doplňující obrázky.
Teď z trochu jiného soudku. Tiny Tiny RSS je open-space webovou službou, kterou si nainstalujete na svůj vlastní hosting, a můžete sledovat zdroje, které si nastavíte. Nakonec může vypadat jako na tomto ukázkovém screenshotu.
Na internetu najdete mnoho alternativních nástrojů, které můžete bezplatně využívat. Zmínit můžeme například následující:
Jaký využíváte vy? Napište nám do komentářů :-)
Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.
Před 6 dny
Před 6 dny
Před 4 dny
Před 4 dny
Před 4 týdny
Před 4 týdny
Před 2 měsíce
Před 2 měsíce
Před 2 měsíce
Před 2 měsíce
Před 3 měsíce
Před 3 měsíce
Před 2 měsíce
Před 2 měsíce
Před 4 týdny
Před 4 týdny
Fit
Před 10 roky
Já jsem zakotvil nakonec u Feedly, doufám, že to ještě vylepší a budou na tom makat. Hlavně mobilní aplikace mi zatím nějak moc extra nevyhovuje. Google Reader byl nejlepší no…
Odpovědět »
Quba
Před 10 roky
Používám Domovskou stránku – http://www.domovska-stranka.cz/
Jde tam poskládat daleko víc věcí, navíc je to český projekt a snažej se.
Odpovědět »
aldik
Před 10 roky
Tak já zatím stále jne bloumám mezi Theoldreader, G2Reader, AOLReader, DiggReader a FeedReader Online. Dohromady by to byla skvělá čtečka, ale každá zvlášť stojí za prd (na každé mi prostě něco vadí, digg se třeba nějak nechce aktualizovat).
Jo a Feedly jsem už zavrhnul, to je moc velká omalovánka :D TinyRSS jsem taky zkoušel, ale nevyhovovala mi… Proč nemohl google starý reader někomu prodat? :-/
Odpovědět »