Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

Jak si doma připravit perfektní pracovní kout 

Inzerce

Inzerce

Mít kancelář doma je skvělá záležitost. Můžete si v klidu počkat na balíček od kurýra nebo celý den psát e-maily v pyžamu. Pokud si ale doma neurčíte vlastní pracovní koutek, nakonec skončíte v obýváku na gauči sledováním seriálů. Zjistěte, jak snadno se dá zařídit domácí pracovna, ve které budou přicházet nápady skoro samy.

Kvalitní pracovní stůl je základ

Ať už se věnujete jakékoliv profesi, neměl by vám chybět kvalitní pracovní stůl a židle na sezení. Psací stoly dnes už mají nejrůznější vychytávky jako možnost sklopení či přidané poličky. Výběr záleží hlavně na tom, čemu konkrétně se budete věnovat. Jestli k práci potřebujete jen notebook, postačí vám standardní rozměry stolu s výškou 68 – 76 cm a hloubkou minimálně 60 cm. Pokud na stole navrhujete a kreslíte plány, rozhodně se vyplatí pořídit stůl s větší pracovní plochou. Jinak vám začnou věci ze stolu padat a vy je budete muset neustále přendávat.

Také si promyslete, jestli chcete sedět čelem ke dveřím, nebo se raději díváte z okna či na stěnu s motivační nástěnkou. Někomu bude vyhovovat výhled z okna, dalšímu se může líbit stěna s akváriem, kde bude pozorovat rybičky.

Nesnažte se vtěsnat stůl do malého prostoru a místo toho ho zavěste na zeď.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Investujte do kvalitní židle

Při delším sezení je nutné dopřát své páteři co největší oporu a správné držení těla v podobě kancelářské židle, která je vybavená podpěrkami na ruce a dá se upravovat její výška. Důležitá je také nastavitelná opěrka zad, která bude poskytovat oporu bederní oblasti. Díky kolečkům jednoduše změníte svou pozici, aniž byste židli museli neustále přemisťovat a s otáčecím mechanismem nebudete namáhat trup pokaždé, když se budete chtít ohlédnout na nástěnku.

Pro případ, že si budete potřebovat na chvíli odpočinout (a takovým chvílím byste se bránit neměli), pořiďte do rohu místnosti pohodlný ušák. Pokud zařizujete menší koutek, postačí sedací vak. Ten se přizpůsobí vašemu tělu a poskytneslastnou úlevu po dlouhém sezení nebo vyčerpávajícím telefonátu.

Nepodceňujte dostatek úložného prostoru

Promyslete si, jak zhruba vypadá váš den a do pracovny nachystejte všechno, co budete potřebovat. A tím myslíme opravdu všechno. Pokud se často zbavujete papírů a jiných písemností, může se stát, že cestou k odpadkovému koši doma nechtěně zavadíte o ledničku plnou dobrot, televizní vysílání vašeho oblíbeného filmu nebo zaprášenou polici, která už nutně potřebuje otřít. Připravte se na tyto zákeřné výzvy a k pracovnímu stolu umístětě malý koš nebo skartovačku.

Desku stolu využívejte opravdu jen k pracovním úkonům a nenechte na ní hromadit stohy papírů, dokumentů a účtenek. Zbytečně se budete ve všem přehrabovat a v chaotickém prostředí vám práce od ruky moc nepůjde. Nad stůl připevněte několik polic, na které můžete umístit šanony, pořadače a papírové boxy. Na upomínkové lístečky vám poslouží i korkové nebo kovové nástěnky. Tam si můžete připevnit i nejrůznější fotky či citáty, které vás budou motivovat.

S nástěnkou budete mít důležité věci na očích, a navíc dává prostor vaší kreativitě.

Ukažte svou práci v nejlepším světle

Málo nebo nesprávně osvětlená místnost vaše oči brzy unaví a vy budete mít větší tendenci od práce utíkat. Do středu místnosti pokoje vyberte jedno závěsné světlo. Důležitá je také stolní lampička, která dostatečně osvítí desku vašeho stolu a vy si nezkazíte oči. Místnost můžete doplnit i stojací lampou nebo nástěnnými světly, aby byla osvětlená rovnoměrně po celém svém obvodu.

Bílé světlo je více podobné tomu dennímu, a tak se vám při něm bude lépe pracovat. Berte ale v patrnosti, že pár hodin před spánkem už pro naše tělo není zdravé a mohlo by vám přichystat bezesnou noc. Raději se tedy vybavte i stolní lampou s žlutým světlem. I když nejlépe uděláte, když se večer už práci vůbec věnovat nebudete a strávíte čas s rodinou nebo přáteli.

Teď už zvládnete připravit domácí pracovnu, která poslouží všem vašim potřebám. Nezapomeňte, že nejdůležitější je kvalitní osvětlení, stůl a židle, která vás podrží během náročného dne. I malý pracovní koutek dokáže poskytnout dostatek úložného místa a v případě potřeby ho můžete pověsit i na zeď.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

dan-nytra-web

E-mail marketing a AI. Co už dnes funguje v praxi? | Dan Nytra

jiri-jemelka-web

Firemní hodnoty: Jak si je určit a jak s nimi pracovat? | Jiří Jemelka

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

Premium
pavel-milan-cerny-web

Vybudoval Econea.cz, ale nakonec z ní odešel. Cesta za štěstím Pavla Milana Černého

michaela-steinhauser-web

Růst firmy: Jak ho zvládá Skinners? | Michaela Steinhauser

jindra-dohnal-web

Bez strategického myšlení nemáte v byznysu šanci | Jindra Dohnal (Creatixo)

Komentáře

Vybraná témata

TOP header

Premium
martina-svadbikova-web

Firma nezávislá na zakladateli. Jak to udělat? | Martina Svadbíková (Bella Rose)

Premium
jiri-hlavenka-web

Jiří Hlavenka: Jak vybudovat skutečně hodnotný e-shop?

Premium
martina-horka-web

dm drogerie: Jak se řídí 4 tisíce zaměstnanců? | Martina Horká

Premium
daniel-kral-web

Amazon. Takhle na něm prodává Dermacol | Daniel Král

Inzerce