Doporučujeme

Rozhovory o řízení firem prakticky a do hloubky

Získejte praktické tipy pro řízení vaší firmy
Podrobné rozhovory se zkušenými podnikateli
Vytvořte úspěšnou strategii pro váš byznys
Zjistit více

Inzerce

5 perspektivních oborů, ve kterých můžete začít podnikat už při škole

Láká vás podnikatelská dráha, ale současně chcete dokončit střední, nebo dokonce vysokou školu? Máme pro vás dobrou zprávu. Existují obory, ve kterých lze studium i podnikání velice dobře skloubit. A čeká vás v nich skvělá budoucnost.

Vývojář webových aplikací

Všechny podnikatelské příležitosti pro mladé lidi, které si dnes zmíníme, mají jedno společné. Můžete je zcela bez problému vykonávat kdekoliv. Stačit vám bude pouze notebook a připojení k internetu. Vývoj webových aplikací je prvním příkladem. Již při střední (nebo dokonce základní) škole se můžete naučit základy HTML a CSS, postupně přejdete k Javascriptu a nakonec se propracujete k nefalšovanému programování těch nejnáročnějších webových aplikací.

Výhodou tohoto oboru je, že můžete začít na malých zakázkách. Vyzkoušíte si třeba zpracovat webové stránky pro místní rodinnou firmu. Postupně budete získávat zkušenosti a zajímavé reference, lukrativnější zakázky na sebe nenechají dlouho čekat. Místo studenta, který má hluboko do kapsy, můžete mít brzy příjmy, které výrazně převyšují průměrnou mzdu.

Internetový marketér

Internetový marketing je velice široký pojem. Ať už se vrhnete na optimalizaci webových stránek pro vyhledávače, e-mailový marketing, PPC kampaně, nebo třeba sociální sítě, jisté je, že o uplatnění nebudete mít nouzi. Šikovného marketéra na volné noze dnes hledají doslova na každém rohu. Také v tomto případě platí, že můžete velice dobře růst. Nejprve si své postupy vyzkoušíte třeba na menších e-shopech a postupně se vypracujete k větším klientům.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Datový analytik

Data jsou dnes na internetu tím nejcennějším, co firma má. Pokud dokážete tato data efektivně sbírat, analyzovat je a vyvodit z nich správné závěry, o zakázky rozhodně nebudete mít nouzi. Jestliže vás baví matematika a máte logické myšlení, analýza je jednoznačně oborem, ve kterém můžete svou podnikatelskou kariéru již při studiu zahájit.

Grafik a tvůrce videí

Pravděpodobně vám nemusíme vysvětlovat, jaký rozmach v posledních letech na internetu zažívá video. Pryč jsou doby, kdy na video portály stačilo nahrát amatérsky sestříhané video pro pobavení. Youtubeři a další tvůrci dnes zaměstnávají týmy schopných zvukařů, střihačů a dalších. Jste-li kreativní a láká-li vás grafika a video, na internetu se dnes jednoznačně uplatníte. Zákazníků budete mít víc než dost velice rychle. Nebojte se konkrétní influencery oslovit s nabídkou spolupráce.

Účetní

Žádný podnikatel se neobejde bez účetních, daňových poradců a dalších profesionálů z oborů financí. Jestliže tedy v tomto oboru například studujete vysokou školu, můžete již během studií najít své první klienty. Také o účetnictví dnes platí, že jej lze plnohodnotně zpracovávat vzdáleně. Dokumenty vám bude klient posílat elektronicky, účtování v počítačových programech je pak už dnes samozřejmost.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

martin-jares-web

Ponákupní marketing e-shopu. Jak se dělá? | Martin Jareš (Foxdeli)

petr-macek-web

Finanční řízení firmy v nepříznivé době | Petr Macek (Caflou)

milan-pichlik-web

Marketing bez cookies a měření na internetu | Milan Pichlík (eHub)

Právě vyšlo

bednar-dlouhy-web

2 miliardáři, 2 přístupy k řízení firmy. V čem se liší Shipmonk a Kiwi.com? | Jan Bednář a Oliver Dlouhý

Premium
ruslan-skopal-web

Vstup investora do e-shopu. Jak proběhl u Trenýrkárny? | Ruslan Skopal

lukas-hejtmanek-web

200 farmářů v Kambodži. Jak funguje byznys pepře pepperfield? | Lukáš Hejtmánek

Nejoblíbenější

Premium
alex-mlatilik-web

Zľavomatu hrozilo zavření a musel se vybudovat skoro od nuly | Aleš Mlátilík

Premium
petr-ludwig-web

Petr Ludwig: 18 let v byznysu a kampaň s dosahem 1,3 miliardy lidí

Premium
pavel-voparil-web

Zvládání krize v e-commerce. Co pomohlo Bonami? | Pavel Vopařil

Komentáře

TOP header

Premium
ruslan-skopal-web

Marketplaces. Jak na nich prodává Trenýrkárna? | Ruslan Skopal

Premium
petr-kasa-web

Petr Kasa: Jak budujeme hodnotu Pilulka.cz?

Premium
miroslav-udan-web

Vybudoval Shoptet. Díky čemu firma utekla konkurenci? | Miroslav Uďan

Premium
vit-horky-web

Jak prodat firmu? Příběh Brand Embassy | Vít Horký

Inzerce