Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

5 perspektivních oborů, ve kterých můžete začít podnikat už při škole

Inzerce

Inzerce

Láká vás podnikatelská dráha, ale současně chcete dokončit střední, nebo dokonce vysokou školu? Máme pro vás dobrou zprávu. Existují obory, ve kterých lze studium i podnikání velice dobře skloubit. A čeká vás v nich skvělá budoucnost.

Vývojář webových aplikací

Všechny podnikatelské příležitosti pro mladé lidi, které si dnes zmíníme, mají jedno společné. Můžete je zcela bez problému vykonávat kdekoliv. Stačit vám bude pouze notebook a připojení k internetu. Vývoj webových aplikací je prvním příkladem. Již při střední (nebo dokonce základní) škole se můžete naučit základy HTML a CSS, postupně přejdete k Javascriptu a nakonec se propracujete k nefalšovanému programování těch nejnáročnějších webových aplikací.

Výhodou tohoto oboru je, že můžete začít na malých zakázkách. Vyzkoušíte si třeba zpracovat webové stránky pro místní rodinnou firmu. Postupně budete získávat zkušenosti a zajímavé reference, lukrativnější zakázky na sebe nenechají dlouho čekat. Místo studenta, který má hluboko do kapsy, můžete mít brzy příjmy, které výrazně převyšují průměrnou mzdu.

Internetový marketér

Internetový marketing je velice široký pojem. Ať už se vrhnete na optimalizaci webových stránek pro vyhledávače, e-mailový marketing, PPC kampaně, nebo třeba sociální sítě, jisté je, že o uplatnění nebudete mít nouzi. Šikovného marketéra na volné noze dnes hledají doslova na každém rohu. Také v tomto případě platí, že můžete velice dobře růst. Nejprve si své postupy vyzkoušíte třeba na menších e-shopech a postupně se vypracujete k větším klientům.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Datový analytik

Data jsou dnes na internetu tím nejcennějším, co firma má. Pokud dokážete tato data efektivně sbírat, analyzovat je a vyvodit z nich správné závěry, o zakázky rozhodně nebudete mít nouzi. Jestliže vás baví matematika a máte logické myšlení, analýza je jednoznačně oborem, ve kterém můžete svou podnikatelskou kariéru již při studiu zahájit.

Grafik a tvůrce videí

Pravděpodobně vám nemusíme vysvětlovat, jaký rozmach v posledních letech na internetu zažívá video. Pryč jsou doby, kdy na video portály stačilo nahrát amatérsky sestříhané video pro pobavení. Youtubeři a další tvůrci dnes zaměstnávají týmy schopných zvukařů, střihačů a dalších. Jste-li kreativní a láká-li vás grafika a video, na internetu se dnes jednoznačně uplatníte. Zákazníků budete mít víc než dost velice rychle. Nebojte se konkrétní influencery oslovit s nabídkou spolupráce.

Účetní

Žádný podnikatel se neobejde bez účetních, daňových poradců a dalších profesionálů z oborů financí. Jestliže tedy v tomto oboru například studujete vysokou školu, můžete již během studií najít své první klienty. Také o účetnictví dnes platí, že jej lze plnohodnotně zpracovávat vzdáleně. Dokumenty vám bude klient posílat elektronicky, účtování v počítačových programech je pak už dnes samozřejmost.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

Premium
jan-prochazka-web

Jak firmu připravit na příchod finančního ředitele? | Jan Procházka (4camping)

dan-nytra-web

E-mail marketing a AI. Co už dnes funguje v praxi? | Dan Nytra

jiri-jemelka-web

Firemní hodnoty: Jak si je určit a jak s nimi pracovat? | Jiří Jemelka

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

Premium
pavel-milan-cerny-web

Vybudoval Econea.cz, ale nakonec z ní odešel. Cesta za štěstím Pavla Milana Černého

michaela-steinhauser-web

Růst firmy: Jak ho zvládá Skinners? | Michaela Steinhauser

Komentáře

Vybraná témata

TOP header

Premium
jan-hanus-web

Řídil firmy jako Mall či Kostelecké uzeniny. Co se naučil o zvládání krizí a transformací? | Jan Hanuš

Premium
daniel-kral-web

Amazon. Takhle na něm prodává Dermacol | Daniel Král

Premium
vladimir-slavik-web

Strategie pro e-shop, který chce růst | Vladimír Slavík

Premium
jitka-dvorakova-web

Jitka Dvořáková: Co brzdí růst firem v e-commerce?

Inzerce