Inspirace pro vaše podnikání a marketing
🔴 Aktuálně: Připravujeme pro vás praktické informace, jak ve vašem podnikání zvládnout aktuální situaci. Speciální rozhovory najdete v této rubrice.

VIDEO: 21letý podnikatel Jakub Rož o start-upech, globálním byznysu a začátcích v podnikání

V 16 letech založil ŠkolníSešit.cz a brzy na něj dostal investici ve výši 4 miliony korun. Jak se mu v tak nízkém věku řešil vlastní byznys?

Nenech si ujít další videa:

Jejich smyslem je předat ti inspiraci a know-how od zkušených lidí a podpořit tě tak v podnikání či kariéře. Využij toho a dej lajk:

VideoZačátky

Rozhovor s Jakubem Rožem je pro mne osobně v mnoha ohledech výjimečný. Proč? Byl to totiž úplně první rozhovor, který jsme natočili. Měl jsem obrovskou trému a k tomu mi nebylo vůbec dobře. Netušil jsem, zda mi natáčení rozhovorů se skutečným hostem půjde, nebo zda to nepokazím. Byly to pro mne obrovské zkušenosti, které jsme zužitkovali i při dalších natáčeních. Přečtěte si, co vše tvorbu videa provázelo.

Jakuba jsem pozval proto, že je to velmi úspěšný mladý podnikatel. Založil projekt ŠkolníSešit.cz, na který dostal už v 16 letech investici. Dnes řídí svou agenturu Flow Media. Video je ideálním zdrojem inspirace pro každého, kdo chce rozjet své podnikání, přemýšlí o vlastním start-upu nebo už ho buduje, a pro kohokoliv, kdo chce zjistit, jak Jakub přemýšlí, jak se daří jeho projektům a jak vypadá svět v Sillicon Valley.

Co si přečíst, zkouknout a vyzkoušet?

S Jakubem můžete najít rozhovory napříč mnoha českými tištěnými i online médii. Je často zmiňován jako příklad úspěšného mladého podnikatele a je tak inspirací pro spoustu dalších začátečníků:

Jakuba najdete i na Youtube, zejména jako hosta populární talkshow:

Podobně jako Honzy Kvasničky jsem se i Jakuba zeptal na nástroje, které ve svém podnikání používá. Vypíchl dva nejdůležitější:

 • BaseCamp – nástroj na project management
 • Costlocker –  jeden z Jakubových hlavních nástrojů na sledování financí ve firmě
spolecna-jirka-nad-adamem-2

S Adamem jsme přemýšleli, zda kvůli kvalitě zvuku rozhovor vůbec vydávat. Nakonec nám přišlo škoda jej divákům nepředstavit, a tak jsme to i za cenu kritiky riskli. Jak to probíhalo?

Poznámka redakce:

Toto video je pro nás menší experiment. Nemůžeme se shodnout na ideální délce videa, a proto je toto trochu delší. Napište nám do komentářů, jak dlouhá videa by vám vyhovovala nejvíce a zda délka rozhoduje o tom, jestli se na video vůbec podíváte. Vaše názory nám pomohou při přípravě dalších videí. Děkujeme!

Omluvte prosím chvilkové výpadky zvuku a jeho celkovou kvalitu. Pokazila se nám technika a v postprodukci jsme to už nedokázali příliš vylepšit. Přivedlo nás to k novým vylepšením, a proto se nám v dalších rozhovorech zatím daří podobným chybám předcházet.

Použitá melodie: Steve Combs – Zero (CC BY 4.0)
Okomentovat článek

Sdílejte článek přátelům:

Autor: Jiří Rostecký

Jirkovi je 27 let. Hned po střední škole založil svoji první firmu, kterou o několik let později prodal. Dnes se naplno věnuje MladýPodnikatel.cz, který založil ještě při studiích. Provozuje stejnojmenný podcast, který byl v roce 2019 YouRadiem vyhlášen nejlepším podcastem o podnikání. V tomtéž roce ho časopis Forbes zařadil do žebříčku 30pod30. Píše blog o podnikání na internetu.

Komentáře čtenářů: 8

 1. Anatoly

  -

  Super vykon, rozhovor se mi libil i kdyz jsem trochu postradal mensi uvod na ktery je clovek zrejme uz tak nejak zvykly. Ale urcite musim pochvalit vyber otazek. Vypada to na profesionalni vykon. Jakub je skvela inspirace.

  Jen tak dal

  Reply
  • Jiří Rostecký

   -

   Díky moc za komentář. Úvody moc dělat nechceme, podle našich průzkumů je lidé nemají moc rádi a raději přechází rovnou k věci. Zároveň ale chceme videa doplňovat informacemi v článku, kde je i představení hosta. Zkusíme to ale dělat lépe. :-)

   Reply
 2. David Krupička

  -

  Jirko ptáš se tam na dobrý otázky, to se mi líbí. Když si video pouštím tak si sám říkám na co bych se asi tak zeptal a ta otázka ve videu padne takže super!

  Reply
  • Jiří Rostecký

   -

   Díky, Davide, za komentář. Sestavit otázky pro rozhovor je vždy velmi náročné a zabere to hodiny příprav. Momentálně zpracovávám seriál o tom, jak tento magazín tvoříme, na můj blog. Bude tam mimo jiné článek o sestavování otázek do rozhovoru. Pokud tě toto téma více zajímá, můžeš mě sledovat: http://blog.rostecky.cz Díky!

   Reply
 3. Miloš Lácha

  -

  Jirko, rozhovor velmi povedený, stejně jako ten minulý, ale ten zvuk pořád není na 100%, zlepšit :) Jinak nemám výhrad, dříve jsem ve středu sledoval “Krause”, ale teď už mám pořad nový a zajímavější ;-)

  Reply
 4. Jiří Rostecký

  -

  Děkuji, Miloši, tvůj komentář mne velmi potěšil. Na kvalitě zvuku aktivně pracujeme, zrovna v posledních dnech jsme kompletně předělali naše studio, aby nevznikala ozvěna a kvalita zvuku se zlepšila: https://instagram.com/p/16CrEzDj9Q/ Nějaká videa máme ještě předtočená, ale v těch nových by to už mělo být podstatně lepší.

  Reply
 5. Filip Komers

  -

  Jiří, díky za skvělý rozhovor (a nejen tento), rozhodně máte pro interview talent. Vaše projekty, videa a články mne velmi inspirují. Posledních několik dní díky nim objevuji “příběh”, kterým jste si za posledních pár let prošel a rozhodně jste jím probudil mou dosud potlačovanou chuť pustit se cestou nezávislosti na, jak to nazývám, “budování cizího štěstí” a začít se stavět na vlastní nohy. Prosím, vylepšujte, pokračujte a dál motivujte své čtenáře tímto unikátním způsobem. Držím Vám palce. Filip

  Reply
 6. Vladimír Klaus

  -

  Jeden z nejlepších rozhovorů/hostů, které jsem měl možnost na videích MP shlédnout! Velká paráda!

  Reply

Přidejte vlastní komentářSkrýt reklamu