Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

Tipy na různé vychytávky při natáčení videí

Inzerce

Inzerce

Pro tvorbu krásných vzpomínek si můžete natočit video. Točení videí je zábava, ovšem následná úprava a uložení videí může být poměrně komplikované. Jak natočit video, aby bylo kvalitní a jakým způsobem ho archivovat v počítači, se dozvíte v tomto článku.

Video a technika

Pokud chcete mít kvalitní vzpomínku a chcete, aby videa měla nějakou hodnotu i za 10 let, stanovte si před každým točením videa nějaký mini koncept. Je trošku otrava probírat se stovkami videí o ničem, než narazíte na nějaké, které vám předá nějakou informaci nebo hezkou vzpomínku. Pro natočení kvalitního videa budete pravděpodobně potřebovat videotechniku. V dnešním světě většinou stačí lepší mobil, selfie tyč nebo stativ.

Rozmyslete si účel videa

Pokud točíte videa například pro rodinnou vzpomínku, nemusíte si sepisovat scénář a videa speciálně upravovat. Rodinná videa jsou osobní videa, která zachycují život rodiny a významné události, jako jsou narozeniny, svatby a výlety. Tyto videa slouží k uchování vzpomínek a ke sdílení rodinných okamžiků s přáteli a rodinou. Pokud točíte video s nějakým odborným obsahem, jako jsou například dokumentární nebo instruktážní videa, je vhodné si promyslet celý koncept videa, protože ho zřejmě uvidí i veřejnost.

Soubory je vhodné ukládat s vhodným pojmenováním, abyste například i za 10 let věděli, o čem dané video je. Videa můžete uložit i do cloudu, aby k nim měli přístup i ostatní lidé.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Jak na rodinná videa

Máme několik tipů pro natočení kvalitního rodinného videa. Jako první krok je mít cíl videa a scénář, abyste se drželi nějakého konceptu. Pro ještě kvalitnější video použijte například stativ. Nezapomeňte také na audio, např. pomocí externího mikrofonu. Po natočení použijte software na úpravu videa.

Další tip je použít efekty, hudbu a titulky k vylepšení videa. Zkomprimujte video do požadovaného formátu, aby bylo připraveno k publikaci. Video můžete dále sdílet s rodinou a přáteli prostřednictvím sociálních sítí.

Jak na profesionální videa

Zde je opět důležité promyslet si koncept celého videa. Při natáčení videa dejte pozor na světlo, zvuk a stabilitu. Pro zajištění plynulého pohybu kamery a snížení nechtěných otřesů je dobré používat stabilizační zařízení jako je například stativ nebo gimbal. Po natočení si nechte čas na úpravu videa v postprodukci.

Zkontrolujte, zda je video stabilní, zvuk a obraz jsou v synchronizaci, barvy jsou vyvážené a celkově odpovídá vašim představám. Natáčení videa je výzva, která vyžaduje praxi. Proto se snažte natáčet pravidelně a zlepšujte své dovednosti.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

dan-nytra-web

E-mail marketing a AI. Co už dnes funguje v praxi? | Dan Nytra

jiri-jemelka-web

Firemní hodnoty: Jak si je určit a jak s nimi pracovat? | Jiří Jemelka

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

Premium
pavel-milan-cerny-web

Vybudoval Econea.cz, ale nakonec z ní odešel. Cesta za štěstím Pavla Milana Černého

michaela-steinhauser-web

Růst firmy: Jak ho zvládá Skinners? | Michaela Steinhauser

jindra-dohnal-web

Bez strategického myšlení nemáte v byznysu šanci | Jindra Dohnal (Creatixo)

Komentáře

Vybraná témata

TOP header

Premium
gabriel-simco-web

Strategie pro úspěšný e-shop krok za krokem | Gabriel Šimčo

Premium
martin-fuks-web

V představenstvu Seznamu byl pár dní, pak se pozvracel na schodech a změnil svůj život | Martin Fuks

Premium
michael-rostock-poplar-web

Pokud vám jde o rodinu, tak byznys není pro vás | Michael Rostock-Poplar

Premium
ruslan-skopal-web

Marketplaces. Jak na nich prodává Trenýrkárna? | Ruslan Skopal

Inzerce