Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Tipy na různé vychytávky při natáčení videí

inzerce
Před 12 měsíců

Pro tvorbu krásných vzpomínek si můžete natočit video. Točení videí je zábava, ovšem následná úprava a uložení videí může být poměrně komplikované. Jak natočit video, aby bylo kvalitní a jakým způsobem ho archivovat v počítači, se dozvíte v tomto článku.

Video a technika

Pokud chcete mít kvalitní vzpomínku a chcete, aby videa měla nějakou hodnotu i za 10 let, stanovte si před každým točením videa nějaký mini koncept. Je trošku otrava probírat se stovkami videí o ničem, než narazíte na nějaké, které vám předá nějakou informaci nebo hezkou vzpomínku. Pro natočení kvalitního videa budete pravděpodobně potřebovat videotechniku. V dnešním světě většinou stačí lepší mobil, selfie tyč nebo stativ.

Rozmyslete si účel videa

Pokud točíte videa například pro rodinnou vzpomínku, nemusíte si sepisovat scénář a videa speciálně upravovat. Rodinná videa jsou osobní videa, která zachycují život rodiny a významné události, jako jsou narozeniny, svatby a výlety. Tyto videa slouží k uchování vzpomínek a ke sdílení rodinných okamžiků s přáteli a rodinou. Pokud točíte video s nějakým odborným obsahem, jako jsou například dokumentární nebo instruktážní videa, je vhodné si promyslet celý koncept videa, protože ho zřejmě uvidí i veřejnost.

Soubory je vhodné ukládat s vhodným pojmenováním, abyste například i za 10 let věděli, o čem dané video je. Videa můžete uložit i do cloudu, aby k nim měli přístup i ostatní lidé.

Inzerce

Jak na rodinná videa

Máme několik tipů pro natočení kvalitního rodinného videa. Jako první krok je mít cíl videa a scénář, abyste se drželi nějakého konceptu. Pro ještě kvalitnější video použijte například stativ. Nezapomeňte také na audio, např. pomocí externího mikrofonu. Po natočení použijte software na úpravu videa.

Další tip je použít efekty, hudbu a titulky k vylepšení videa. Zkomprimujte video do požadovaného formátu, aby bylo připraveno k publikaci. Video můžete dále sdílet s rodinou a přáteli prostřednictvím sociálních sítí.

Jak na profesionální videa

Zde je opět důležité promyslet si koncept celého videa. Při natáčení videa dejte pozor na světlo, zvuk a stabilitu. Pro zajištění plynulého pohybu kamery a snížení nechtěných otřesů je dobré používat stabilizační zařízení jako je například stativ nebo gimbal. Po natočení si nechte čas na úpravu videa v postprodukci.

Zkontrolujte, zda je video stabilní, zvuk a obraz jsou v synchronizaci, barvy jsou vyvážené a celkově odpovídá vašim představám. Natáčení videa je výzva, která vyžaduje praxi. Proto se snažte natáčet pravidelně a zlepšujte své dovednosti.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Komentáře

Vybraná témata

Nenechte si ujít

Premium
josef-jelinek-web

125 let na trhu, v Česku tržby 955 milionů. Jak funguje byznys spotřebičů Miele? | Josef Jelínek

juraj-harkabuzik-web

Kde dělá vaše zákaznická podpora chyby? Odpoví mystery shopping | Juraj Harkabuzík (CustomerHero.cz)

marek-odehnal-web

DIP majitelům firem umožňuje investovat. Jak to funguje? | Marek Odehnal

vodak-huba-web

Česká e-commerce: Jak je na tom podle Heureky a Shoptetu? | Michal Vodák a Samuel Huba

Premium
dalibor-cicman-web

Dalibor Cicman (GymBeam): Jak nastavit management a strukturu firmy?

petr-macek-web

Jak vybrat firemní systém pro malou firmu?| Petr Macek (Caflou)

Premium
adela-zugarova-web

Praží a prodávají kávu za desítky milionů. Jak roste Dos Mundos? | Adéla Zugarová

jiri-jemelka-web

Prodej firmy pohledem kupce. Co ho nejvíc zajímá? | Jiří Jemelka (JPF)