Inzerce

Inzerce

Proč v otázce zabezpečení oslovit bezpečnostní agenturu?

V dnešním komplikovaném světě je stále naléhavější potřebou zajištění bezpečnosti osob, objektů, majetku, ale i akcí všeho druhu. Nejnovější statistiky hlásí na 60 tisíc vykradených bytů a komerčních objektů ročně. Bezpečnost se tak stává důležitou podmínkou úspěšnosti nejrůznějších podnikatelských, veřejných i soukromých aktivit. Nelze pochybovat o tom, že nejlépe ji může zajistit ten, kdo se se na tento obor profesionálně a dlouhodobě specializuje – bezpečnostní agentura.

Inzerce

Každý má jiný důvod, proč si nechat svůj majetek hlídat. A také každý, kdo potřebuje bezpečnostní agenturu, danou službu pro svůj důvod najde. Někdy je třeba zabezpečit ostrahu budovy či jiného objektu nebo převoz cenností, jindy zajistit bezpečnost na různých sportovních a kulturních akcích a další podobné úkoly – to vše je nejlepší svěřit bezpečnostní agentuře.

Posláním bezpečnostní agentury je ujmout se bezpečnostní stránky aktivit svých klientů podle jejich potřeb, a to s celým svým nasazením. K tomu disponuje potřebným technickým vybavením a vyškoleným personálem s cílem zajistit bezpečnost a pořádek podle potřeb klienta. Jak známo, pachatelé dnes používají stále lepší vybavení a propracovanější techniky. Špičková bezpečnostní agentura je v tom musí a dokáže předstihnout – sleduje nejnovější trendy ve vlastním technickém vývojovém středisku, kde následně testuje nejmodernější bezpečnostní techniku, kterou pak účinně používá.

Jak vybírat bezpečnostní agenturu

Profesionální agentura se pozná podle toho, že poskytuje svým klientům služby na míru, tedy individuálně, podle přání a potřeb zákazníka. Neméně důležitá je i její důvěryhodnost a spolehlivost. Její služby musí zajišťovat tým specializovaných odborníků, kteří jsou agenturou pečlivě vybraní, vyškolení, prověření, bezúhonní a podléhají vedení zodpovědných managerů dohlížejících na každou jednotlivou zakázku. Zkrátka, dobrá profesionální agentura představuje firmu s bezúhonnou a úspěšnou historií, dobrou pověstí a týmem specialistů.

Při výběrovém řízení veřejné zakázky na poskytování bezpečnostních služeb se při výběru bezpečnostní agentury vychází z platné legislativy a agentury usilující o zakázku se musí podrobit zákonným požadavkům, jichž existuje celá řada a které musí splnit formou mnoha potvrzení a dokladů. Dá se předpokládat, že agenturu, která v minulosti prošla úspěšně tímto sítem, lze považovat s velmi vysokou pravděpodobností za spolehlivou. Důležité jsou také reference, tj. spokojenost předchozích klientů, případně celková pověst agentury mezi klienty či na veřejnosti.

Při rozhodování by se nemělo opomenout ani pojištění agentury pro případ mimořádné události, což v důsledku znamená finanční krytí případných ztrát. Důležité je, aby výše pojistky odpovídala potenciálním škodám, které by mohly nastat, ať již při ostraze nějakého areálu, převozu cenin apod. Dobrá pojistná smlouva potvrzuje kvalitu bezpečnostní agentury a eliminuje případné ztráty na majetku, který podléhá její ostraze.

Jaké služby bezpečnostní agentura poskytuje?

V podstatě jde o bezpečnostní služby všeho druhu. Nejčastěji je to ostraha objektů – budov nebo areálů – soukromých i korporátních, dále ostraha a zajištění pořádku při sportovních, kulturních či jiných veřejných akcích, samozřejmě zahrnuje tato služba také individuální fyzickou ochranu osob a jejich majetku. Do její pracovní náplně patří také řešení nestandardních situací (jako např. dohled a ochrana účastníků na sportovních a kulturních akcích nebo v případě vyhrožování atd.), kontrola pracovních neschopností a v neposlední řadě také služby detektivní nebo i recepční a informační služby v objektech klienta.

K tomu všemu využívá bezpečnostní agentura různé druhy elektronických zabezpečovacích systémů (EZS) jako například systém požární ochrany, kamerové a přístupové systémy a další elektronické bezpečnostní systémy, nebo používá lidský faktor – fyzickou ostrahu objektů a hromadných akcí nebo jde o kombinaci obou – ostrahy elektronické a fyzické. Ta je také nejúčinnější a představuje dokonalý bezpečnostní systém tím, že poskytuje komplexní ochranu kombinací lidského faktoru a elektronických zabezpečovacích systémů s napojením na pult centrální ochrany (PCO). Všemi těmito prostředky dokáže bezpečnostní agentura spolehlivě zajistit jak ochranu objektů, osob i majetku, tak i všechny nezbytné kroky pro zachování pořádku a bezpečí v případě ohrožení.

Nejběžnější bezpečnostní služba – ostraha objektů

Nejčastěji si klienti přejí být zabezpečeni pro případ, že objekt či areál navštíví nezvaný host. Agentura nainstaluje elektronická čidla, která zaznamenají každý pohyb a vyšlou signál na pult centrální ochrany. Ten obsluhují zkušení operátoři, kteří situaci okamžitě vyhodnotí, kontaktují majitele střeženého objektu a vyšlou zásahovou skupinu, popř. se spojí s policií.

Na druhé straně ne každá ochrana majetku či objektu si vyžaduje použití elektronického zabezpečení. Někdy postačí hlídač se psem, či občasná kontrola v náhodný čas a potencionální zloděj může být odrazen. Zajištění fyzické ostrahy se často pojí s hlídáním a dalšími souvisejícími službami, například i s úklidem objektu. Jindy stačí na vrátnicích komerčních budov kontrolovat příchody a odchody návštěv, na recepcích poskytovat potřebné informace a jindy zase zajistit osobní doprovod při převozu cenností.

Majetek je však třeba zabezpečit nejen před zloději. Ohrozit ho může i živelná pohroma nebo jakékoliv jiné nepředvídatelné události. Oheň a voda jsou živly, které dokáží napáchat škody největší. Pomocí protipožárních bezpečnostních systémů a elektronických čidel, však lze monitorovat prostředí i proti těmto pohromám (snímače teploty, CO2, vlhkosti a zaplavení) a předcházet jim či činit včasná opatření.

Vyplatí se to?

O tom, že investice do bezpečí se vyplatí, svědčí fakt, že přibývá nejen bezpečnostních rizik, ale i počet malých a velkých firem, státních institucí i soukromých osob, které služby specializované bezpečnostní agentury využívají. Zajištění bezpečnosti eliminuje riziko ztrát, případně jejich velikost a množství, předchází jim nebo je snižuje, a to se vždy vyplatí. Dokonce i pro mnohé obce je levnější najmout si bezpečnostní agenturu, než zřídit na svém území policejní stanici. Bezpečnostní agentury navíc s policií ČR spolupracují, hlavně při zadržování pachatelů.

Přehled služeb bezpečnostní agentury

 • ochrana osob a majetku
 • ostraha objektů
 • fyzická ostraha
 • napojení na PCO (pult centrální ochrany)
 • pořadatelské služby
 • zabezpečení akcí
 • detektivní služby
 • recepční služby
 • přeprava cenin
 • bezpečnostní poradenství
 • požární ochrana
 • kurzy a školení
 • facility management

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

marek-odehnal-web

Investování v roce 2021 | Marek Odehnal

ondrej-bereckei-web

Vylepšování webu e-shopu a zvyšování konverzního poměru | Ondřej Bereckei (Cycology.cz)

petr-pilin-web

IT ve firmách: Kdy se vyplatí investovat do cloudu? | Petr Pilin (iPodnik)

Právě vyšlo

frantisek-suchan-web

Bez frází: Rozjezd úspěšného projektu, tvorba a monetizace obsahu | František Suchan

patrik-babinec-web

Růst e-shopu v době covidu a predikce do budoucna | Patrik Babinec (Skladon.cz)

stable-web

Prodej firmy očima zaměstnance | Lukáš Nesměrák a Petr Šmída (Stable.cz)

Nejoblíbenější

jaromir-ranek-web

B2B v e-commerce podle Alza.cz | Jaromír Řánek

vit-endler-2-web

E-commerce trendy v roce 2021 | Vít Endler (finGOOD.cz)

michal-koubek-web

Aktuální stav české ekonomiky a výhled do budoucna | Michal Koubek

Komentáře

TOP obsah

jaroslav-baier-web

Růst e-shopu očima právníka | Jaroslav Baier

andrej-kiska-web

Andrej Kiska ml. (Credo Ventures): Jak uvažují investoři a čím je zaujmout?

jan-kvasnicka-web

Jan Kvasnička: Podnikání na volné noze, budování osobní značky, trh freelancerů

miroslav-udan-web

Miroslav Uďan: Budování Shoptetu, z korporátu do firmy, přístup k podnikání

Inzerce