Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

Pro půjčku na podnikání do banky? Nemusíte. Jsou i jiné možnosti

Inzerce

Inzerce

Žádost o půjčku na podnikání, pokud ji podáte v bance, nebývá vyřízená během pár dní. Obvykle to trvá několik týdnů nebo dokonce měsíců. Půjčku pro OSVČ můžete získat u nebankovní společnosti za nízkou úrokovou sazbu.

Půjčka pro OSVČ při poklesu příjmů

Během podnikání se můžete potkat s řadou nečekaných událostí a okolností. Velmi nepříjemný je dlouhodobý pokles tržeb, který nemusí mít příčinu v sezónním výkyvu nebo nemusí být způsobený vaší vinou. Snadno se dostanete do druhotné platební neschopnosti, jakmile vám nejsou proplaceny vystavené faktury nebo se musíte vyrovnat z následky uzavření a omezení ekonomik z důvodu pandemie covid.

Při dlouhodobém poklesu příjmů máte jen dvě možnosti. Opustit podnikání nebo stávající závazky hradit z rezerv a půjček. Jakmile se rezervy začnou tenčit, je jedinou možností jak setrvat v podnikání půjčka pro OSVČ.

Vyhněte se dlouhému schvalování

Bankovní instituce se řídí přísnými předpisy pro schvalování půjček. Pozorně sledují historii příjmů, poslední daňová přiznání, zisk v minulých letech nebo soupis vystavených faktur. Zkoumají i obor podnikání, zda se nenachází v rizikových odvětvích, které byly postiženy uzávěrou ekonomik. Proces schvalování půjčky v bance může trvat i několik měsíců a dopadnout tak, že i přes doložení dalších dokumentů a podkladů vám půjčka nakonec nebude schválena.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Dlouhému a nepříjemnému schvalovacímu procesu se můžete vyhnout, když požádáte o nebankovní půjčku pro podnikatele.

Podnikatelský úvěr bez dokládání účelu

Podnikatelský úvěr je poskytovaný aktivním podnikatelům, ale není podmínkou, aby byly peníze použity pro účely podnikání. Osoba se může rozhodnout, jak s finančním obnosem naloží. Půjčka je podobná klasickému spotřebitelskému úvěru, ale má další výhody. Je možné vkládat mimořádné splátky, půjčku lze refinancovat nebo celý úvěr splatit předčasně ve výši zůstatku dlužné částky. Mnoho podnikatelů a OSVČ půjčku využívá pro konsolidaci původních finančních závazků nebo refinancování nevýhodné půjčky.

Zvolte nízkou měsíční splátku

Pro získání půjčky u nebankovní společnosti potřebujete jen několik dokumentů. Velmi rychle jsou posouzeny a vám je schválena půjčka. Ihned poté jsou peníze odeslány a můžete s hotovostí nakládat.

Pokud si sjednáváte půjčku v počátcích podnikání, je vhodné volit půjčku bez doložení příjmů a balónové splácení půjčky. Po dobu smluvního vztahu zasíláte jen splátky úroků a jistinu nesplácíte. Jakmile se blíží konec sjednaného období, jistinu si připravíte v plné výši. S poslední splátkou zasíláte celou půjčenou částku. Takový způsob splácení vás nezatíží v prvních měsících, kdy se vám nedostává finanční hotovosti.

Půjčky pro podnikatele je možné kdykoliv refinancovat tradiční bankovní půjčkou nebo jinou půjčkou od nebankovní instituce. Zároveň můžete využít možnosti vkládání mimořádných splátek nebo doplatit úvěr dříve v plné výši.

 

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

Premium
jan-prochazka-web

Jak firmu připravit na příchod finančního ředitele? | Jan Procházka (4camping)

dan-nytra-web

E-mail marketing a AI. Co už dnes funguje v praxi? | Dan Nytra

jiri-jemelka-web

Firemní hodnoty: Jak si je určit a jak s nimi pracovat? | Jiří Jemelka

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

Premium
pavel-milan-cerny-web

Vybudoval Econea.cz, ale nakonec z ní odešel. Cesta za štěstím Pavla Milana Černého

michaela-steinhauser-web

Růst firmy: Jak ho zvládá Skinners? | Michaela Steinhauser

Komentáře

Vybraná témata

TOP header

Premium
vydrzel-budnik-web

Microsoft, PPF, O2. Duel dvou TOP manažerů o řízení firmy | Michal Vydržel a Tomáš Budník

Premium
daniel-hejl-web

Úspěch Productboardu: Jak vytvořit produkt s miliardovou hodnotou? | Daniel Hejl

Premium
michal-mesko-web

Strategie knihkupectví Martinus | Michal Meško

Premium
ondrej-kratky-web

Strategie modrého oceánu v praxi. Takhle se řídí Liftago | Ondřej Krátký

Inzerce