Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Pro půjčku na podnikání do banky? Nemusíte. Jsou i jiné možnosti

inzerce
Před 2 roky

Žádost o půjčku na podnikání, pokud ji podáte v bance, nebývá vyřízená během pár dní. Obvykle to trvá několik týdnů nebo dokonce měsíců. Půjčku pro OSVČ můžete získat u nebankovní společnosti za nízkou úrokovou sazbu.

Půjčka pro OSVČ při poklesu příjmů

Během podnikání se můžete potkat s řadou nečekaných událostí a okolností. Velmi nepříjemný je dlouhodobý pokles tržeb, který nemusí mít příčinu v sezónním výkyvu nebo nemusí být způsobený vaší vinou. Snadno se dostanete do druhotné platební neschopnosti, jakmile vám nejsou proplaceny vystavené faktury nebo se musíte vyrovnat z následky uzavření a omezení ekonomik z důvodu pandemie covid.

Při dlouhodobém poklesu příjmů máte jen dvě možnosti. Opustit podnikání nebo stávající závazky hradit z rezerv a půjček. Jakmile se rezervy začnou tenčit, je jedinou možností jak setrvat v podnikání půjčka pro OSVČ.

Vyhněte se dlouhému schvalování

Bankovní instituce se řídí přísnými předpisy pro schvalování půjček. Pozorně sledují historii příjmů, poslední daňová přiznání, zisk v minulých letech nebo soupis vystavených faktur. Zkoumají i obor podnikání, zda se nenachází v rizikových odvětvích, které byly postiženy uzávěrou ekonomik. Proces schvalování půjčky v bance může trvat i několik měsíců a dopadnout tak, že i přes doložení dalších dokumentů a podkladů vám půjčka nakonec nebude schválena.

Inzerce

Dlouhému a nepříjemnému schvalovacímu procesu se můžete vyhnout, když požádáte o nebankovní půjčku pro podnikatele.

Podnikatelský úvěr bez dokládání účelu

Podnikatelský úvěr je poskytovaný aktivním podnikatelům, ale není podmínkou, aby byly peníze použity pro účely podnikání. Osoba se může rozhodnout, jak s finančním obnosem naloží. Půjčka je podobná klasickému spotřebitelskému úvěru, ale má další výhody. Je možné vkládat mimořádné splátky, půjčku lze refinancovat nebo celý úvěr splatit předčasně ve výši zůstatku dlužné částky. Mnoho podnikatelů a OSVČ půjčku využívá pro konsolidaci původních finančních závazků nebo refinancování nevýhodné půjčky.

Zvolte nízkou měsíční splátku

Pro získání půjčky u nebankovní společnosti potřebujete jen několik dokumentů. Velmi rychle jsou posouzeny a vám je schválena půjčka. Ihned poté jsou peníze odeslány a můžete s hotovostí nakládat.

Pokud si sjednáváte půjčku v počátcích podnikání, je vhodné volit půjčku bez doložení příjmů a balónové splácení půjčky. Po dobu smluvního vztahu zasíláte jen splátky úroků a jistinu nesplácíte. Jakmile se blíží konec sjednaného období, jistinu si připravíte v plné výši. S poslední splátkou zasíláte celou půjčenou částku. Takový způsob splácení vás nezatíží v prvních měsících, kdy se vám nedostává finanční hotovosti.

Půjčky pro podnikatele je možné kdykoliv refinancovat tradiční bankovní půjčkou nebo jinou půjčkou od nebankovní instituce. Zároveň můžete využít možnosti vkládání mimořádných splátek nebo doplatit úvěr dříve v plné výši.

 

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Komentáře

Vybraná témata

Nenechte si ujít

Premium
josef-jelinek-web

125 let na trhu, v Česku tržby 955 milionů. Jak funguje byznys spotřebičů Miele? | Josef Jelínek

juraj-harkabuzik-web

Kde dělá vaše zákaznická podpora chyby? Odpoví mystery shopping | Juraj Harkabuzík (CustomerHero.cz)

marek-odehnal-web

DIP majitelům firem umožňuje investovat. Jak to funguje? | Marek Odehnal

vodak-huba-web

Česká e-commerce: Jak je na tom podle Heureky a Shoptetu? | Michal Vodák a Samuel Huba

Premium
dalibor-cicman-web

Dalibor Cicman (GymBeam): Jak nastavit management a strukturu firmy?

petr-macek-web

Jak vybrat firemní systém pro malou firmu?| Petr Macek (Caflou)

Premium
adela-zugarova-web

Praží a prodávají kávu za desítky milionů. Jak roste Dos Mundos? | Adéla Zugarová

jiri-jemelka-web

Prodej firmy pohledem kupce. Co ho nejvíc zajímá? | Jiří Jemelka (JPF)