Doporučujeme

Rozhovory o řízení firem prakticky a do hloubky

Získejte praktické tipy pro řízení vaší firmy
Podrobné rozhovory se zkušenými podnikateli
Vytvořte úspěšnou strategii pro váš byznys
Zjistit více

Inzerce

Inzerce

Linda Vavříková – příběh dámy, která plní sny

Přejete si projet se ve Ferrari nebo se nechat celý den hýčkat masážemi? Možná vaše sny patří mezi ty méně obvyklé. I s takovými se ale klidně obraťte na Lindu Vavříkovou – zakladatelku ALLEGRIE, firmy, která plní sny.

Inzerce

ALLEGRIA je první a také s přehledem nejznámější a nejkvalitnější firma, která poskytuje tzv. zážitkové dárky. Takové dárky nejsou jen pouhá věc – jedná se o příjemně strávené chvíle, na které vám až do konce života zůstanou krásné vzpomínky.

A právě vzpomínky na krásné zážitky z dětství vedly Lindu Vavříkovou k tomu, aby založila ALLEGRII.

Podnikání v genech

Linda se narodila v roce 1982 v Praze a vyrůstala v Jevanech. Během studií žurnalistiky na FSV UK poznala svého budoucího manžela, který nyní vede firmu společně s ní. Svou „firmu na zážitky“ založila mladá dáma v roce 2004 v pouhých 22 letech. Strach z rozjezdu podnikání? Pro Lindu neznámá věc. Pochází totiž z rodiny výjimečně aktivních, podnikavých žen – již její babička vedla obchod s módou a podnikání nebylo cizí ani její mamince.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Firma na zážitky, jak se Linda později neúspěšně snažila ALLEGRII přejmenovat, vznikala doslova na koleni. První zážitky Linda nabízela ze svého domova na vlastnoručně vytvořeném webu. Její nabídka byla zpočátku skromná. Nabízela pouhých pět akcí: vyhlídkový let, den strávený s kartářkou, den ve fotografickém ateliéru, tandemový seskok a vaření s šéfkuchařem. Prvním prodaným zážitkem byl den strávený ve fotoateliéru.

Dnes ALLEGRIA nabízí více než tisíc různých zážitků, z nichž 600 má v repertoáru sama ALLEGRIA a dalších 500 konkurenční firma Den jak sen, kterou ALLEGRIA odkoupila v roce 2011.

Zrodila se hvězda

Úspěch Lindina podniku přišel takřka okamžitě a následoval rychlý růst podniku. Nejprve Linda zasílala zážitky ušité na míru pouze na objednávku, protože jedním z jejích největších strachů byla obava, že by někdo mohl ukrást její know-how. Až později se odhodlala zveřejnit celou svou nabídku na Internetu a rozhodně neprohloupila – objednávky nevšedních zážitků se jen hrnuly.

Když přišly první zakázky od firem, její partner Josef Dvořák se rozhodl, že opustí své dosavadní povolání a bude se podniku naplno věnovat po boku své přítelkyně a současné manželky. Tváří ALLEGRIE je však stále Linda, půvabná a energická mladá žena.

Byla to právě ona, kdo za svou práci v ALLEGRII obdržel řadu prestižních ocenění. Mezi nimi vyniká například cena pro Živnostníka roku, kterou si Linda převzala v roce 2006, dále cena za Objev roku nebo Cena pro začínající podnikatele.

Jízda v bagru i den v mundúru popeláře – pro Lindu není žádné přání nesplnitelné

ALLEGRIA je stále hvězdou mezi firmami na zážitky. V současné době Linda zaměstnává více než 30 lidí a vede také sedm kamenných obchodů. Firma se může pochlubit milionovými obraty, z nichž asi 40 % tvoří firemní zakázky. ALLEGRIA má v současné době asi 500 firemních zákazníků a 100 000 individuálních klientů a prosazuje se i na Slovensku.

Linda je bezesporu výjimečná mladá žena, která dovedla firmu od skromných počátků až k pozici superstar na trhu. Jaké zážitky si můžete objednat? Mezi nejoblíbenější patří indoor skydiving, jízda ve Ferrari nebo Hummeru. Sezónními hity se stala třeba jízda v bagru nebo den strávený v kůži popeláře. A nejbizarnější přání klienta? Linda ráda vzpomíná na klienta, který si na oslavu přál dopravit živého slona, nebo na jiného, který si chtěl vyzkoušet práci porodní asistentky.

Nejlepší reklamou jsou spokojení zákazníci

V propagaci podniku Linda vždy spoléhala především na klasickou šeptandu a rozhlasovou reklamu. V době nástupu slevových portálů se úspěšná žena obávala ztráty klientely, naštěstí vyšlo najevo, že okruh zákazníků těchto portálů je odlišný od klientely její ALLEGRIE. V současnosti si Linda všímá mladých, konkurenčních firem, ale její mínění o konkurenci je nevalné: firmy jsou slabé a neodvádějí dobrou práci. Sama ovšem dodává, že by byla nejradši, kdyby se zrodil kvalitní, silný konkurent, s nímž  by mohla budovat kvalitní trh zážitků.

Říkáte si, že podnikání není pro ženy? Linda vám dokáže opak. Svému podnikatelskému „dítěti“ se věnuje i přesto, že je již maminkou dvou dcer. Mateřství ji prý hodně změnilo, ale rozhodně kvůli němu nezpohodlněla. Již brzy po porodu první dcery začala pro ALEGRII opět pracovat aspoň z domova, poté docházela do firmy jeden den v týdnu a později na dva či tři dny. Jak je vidět, složitou roli matky-podnikatelky zvládá s přehledem.

Testuje Linda zážitky, které nabízí? Kdepak, tomu se spíše věnuje její manžel a pak hlavně zaměstnanci celého speciálního oddělení na testování zážitků (práce snů, že?). Mezi její koníčky patří snowboarding, golf, jízda na koni a počítačové hry. Ráda odpočívá na zámku Mcely, který je mimochodem také součástí portfolia zážitků, které ALLEGRIA poskytuje.

Linda Vavříková je neobyčejně schopná, úspěšná mladá žena, která dokáže lidem plnit jejich největší, nejtajnější sny. Nelze než jí přát, aby se splnily i ty její.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Nenechte si ujít

Premium
rozhon-bernatek-web

Oba prodali firmu. Oba úplně jinak. Příběhy Vivantisu a Ovečkárny | Martin Rozhoň a Martin Bernátek

Premium
jan-moravcik-web

Jak zvýšit ziskovost e-shopu? Příklad GentlemanStore.cz | Jan Moravčík

jiri-rostecky-jiri-jemelka-web

Jirka Rostecký o řízení firem: Vytvořte si dobré majitelské zadání | Jiří Jemelka (JPF)

Právě vyšlo

Premium
ondrej-vanek-web

Proč jsou malé firmy tak křehké? A jak to změnit? | Ondřej Vaněk (Blindspot)

gabriela-mrkvicova-web

Zkušená networkerka: Jak v byznysu budovat kvalitní vztahy? | Gabriela Mrkvicová (Smart Network)

jan-astary-web

Jak se buduje e-commerce agentura? | Ján Aštary (Dexfinity)

Nejoblíbenější

jakub-oska-web

Jirka Rostecký o rozjezdu podnikání: Pokud opravdu chcete, cestu si najdete | Jakub Oška (BYMFIT.cz)

Premium
daniel-kmoch-web

Finanční ředitel Bonami: Na záchranu firmy jsme měli 6 měsíců | Daniel Kmoch

Premium
dominik-stroukal

Byznys pohledem ekonoma. Na co se teď zaměřit a je správný čas na prodej firmy? | Dominik Stroukal

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP header

Premium
margareta-krizova-web

Průvodce začátky podnikání | Margareta Křížová

Premium
rozhon-bernatek-web

Oba prodali firmu. Oba úplně jinak. Příběhy Vivantisu a Ovečkárny | Martin Rozhoň a Martin Bernátek

Premium
lukas-antos-web

Lukáš Antoš (Rohlík.cz): Zaměřte firmu na zákazníka

Premium
vydrzel-budnik-web

Microsoft, PPF, O2. Duel dvou TOP manažerů o řízení firmy | Michal Vydržel a Tomáš Budník

Inzerce