Inzerce

Jonáš Drobík: Junior Business Club sdružuje všechny mladé lidi se zájmem podnikat

Junior Business ClubZačátkem března mě kontaktoval neznámý člověk. Obyčejně vypadající, avšak elegantně vystupující chlápek mi nabídl členství v nějakém klubu pro mladé podnikatele. To mě zaujalo a tak jsem zjišťoval více. Brzy se z chlápka vyklubal podnikatel s nabitým diářem, který vlastní nadnárodní společnost a založil Junior Business Club.

Inzerce

Ve šlépějích svého otce…

Není však prvním, kdo založil klub pro podnikatele. Alespoň v jeho rodině nikoliv. Otec Jonáše Drobíka je zakladatelem známého Prague Business Clubu, který sdružuje podnikatele, vrcholové manažery a další významné osobnosti České republiky. Vstup do něj stojí i stovky tisíc.

Jonáš se do něj ale díky svému otci dostal už jako malý kluk. Mohl se tak pohybovat mezi úspěšnými lidmi, získávat cenné myšlenky a do budoucna určitě užitečnou zkušenost. „Už tehdy se zrodila myšlenka založení podobného klubu, avšak s tím rozdílem, že tento by sdružoval pouze mladé podnikatele,“ vzpomíná Jonáš na začátky jeho Junior Business Clubu, v němž se setkávají podnikatelé mladší 30 let a prostřednictvím něhož získávají podporu ve svých začátcích.

Jonáš Drobík
Jonáš Drobík, zakladatel JBC.

Jonáš tak vytvořil skvělé místo pro začátečníky, dal jim možnost další seberealizace a usnadnění těžkých chvil. V minulosti to však vnímal jinak: „Moji vrstevníci mi v minulosti často vyčítali, že mohu navštěvovat klub bohatých lidí, který založil můj otec. Záviděli mi, jelikož by se na takové místo pravděpodobně ani nedostali. Po čase mi to ale to došlo a zrodil se ve mně nápad na založení nového klubu, který by to vyřešil.“

Šance pro mladé, ale i pro starší

„Cílem JBC je hlavně podpora podnikání našich členů. Snažíme se aktivně vyhledávat obchodní příležitosti mezi členy obou klubů, pořádat networking akce s našimi členy, poskytovat poradenství a pořádat nejrůznější klubové akce,“ vyvrací Jonáš podobnost JBC s klubem Rychlých šípů, jelikož v něm nejde jen o zábavu, ale hlavně o byznys.

Členové klubu tedy mohou kromě důležitých zkušeností a rad získat také cenné kontakty, případně investice: „Podporujeme dobré podnikatelské nápady, snažíme se pro ně najít investora, i když ne vždy se nám to povede.“ Obrovskou výhodou je spolupráce obou klubů, do blízkého kontaktu se tak mohou dostat začínající podnikatelé i zkušení byznysmeni.

Organizátoři klubu, jímž je kromě Jonáše i Radek Botoš, se snaží každý měsíc uspořádat několik klubových akcí. Minulý měsíc se jim to povedlo hned osmnáctkrát. „Pořádáme opravdu mnoho akcí, jelikož to je důležitou součástí členství v klubu. Patří mezi ně setkání s politiky a s leadery českého byznysu, nejrůznější workshopy, školení, přednášky a mnoho dalšího,“ popisuje Jonáš činnost klubu, do níž je nutno zařadit i výlety za kulturou, na hory, golf či jachtu.

Mladí, perspektivní… a úspěšní

Členem klubu se ale nestane jen tak někdo. O členství sice může požádat takřka každý, ale jeho žádost nemusí být schválena: „Členství neudělujeme všem zájemcům. Chceme, aby každý člen byl pro klub zároveň přínosem, aby zde získal kontakty na celý život a abych i já našel partu kamarádů, se kterými porostu a budu s nimi podnikat.“

Podmínkami pro udělení členství je tedy kromě přínosu pro klub samotný také věk žadatele, jelikož je otevřený pouze zájemcům do 30 let. Členství je placené, přičemž se cena odvíjí od řady kritérií, tedy zdali je uchazeč podnikatelem, studentem a jakou formu členství bude požadovat. Většinou se pohybuje v řádech desítek tisíc za rok, zájemci si ale mohou sami vybrat, jakým způsobem chtějí platit a jaký tarif zvolí. Vzhledem ke službám klubu je tato cena velice výhodná. Každý zájemce se může do klubu přijít nezávazně podívat. Klub mu bude představen a on se bude moci rozhodnout.

Junior Buiness Club
Secesní vila na Praze 6, sídlo JBC.

Junior Business Club vznikl teprve před třemi měsíci, ale už teď má velké vyhlídky. Jeho sídlo se nachází v secesní vile na Praze 6, kde sídlí i Prague Business Club. Kdo by se chtěl o klubu dozvědět více, může se podívat na www.juniorbusinessclub.cz nebo na Facebook.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirkovi je 28 let a je zakladatelem MladýPodnikatel.cz. Podnikat začal ještě na střední škole, ale jeho první firma mu vůbec nevyšla. Po ní se začal naplno věnovat natáčení rozhovorů a podcastů, kterých má za sebou už bezmála 8 stovek. Ročně pořádá desítky akcí pro podnikatele a často přednáší na vysokých školách. Časopis Forbes ho umístil do českého výběru 30pod30, několikrát byl nominován na Osobnost digitálního marketingu WebTOP100 a opakovaně se umísťuje i v Křišťálové Lupě. Píše blog a sledovat ho můžete třeba na Facebooku nebo na LinkedIn.

Nenechte si ujít

Pro předplatitele
milan-duda-web

Kampaň Dvojky v CZC.cz: Jak dělat brandové kampaně? | Milan Duda

adam-neuberger-web

Jak začít s investováním? | Adam Neuberger

Pro předplatitele
lenka-ondruchova-web

Jak prodat firmu? Příběh Queens | Lenka Ondruchová

Právě vyšlo

max-kovar-web

Logistika: V čem se liší výrobní od té v e-commerce? | Max Kovář (Skladon)

Pro předplatitele
michal-illich-web

Michal Illich: E-shopy prodejte. Nečeká je velký růst. Mnoho oborů ztratí svou hodnotu

Pro předplatitele
jonas-cumrik-web

Jak do firmy přivést ty nejlepší mladé talenty? | Jonáš Čumrik

Nejoblíbenější

Pro předplatitele
martin-hausenblas-web

Martin Hausenblas: Jak předat firmu nástupci a posunout se do role majitele?

Pro předplatitele
radovan-vavra-web

Radovan Vávra: Jak přemýšlet nad budoucností firmy?

Pro předplatitele
martin-rozhon-web

Zkušení zaměstnanci. Jak je najít a jak s nimi pracovat? | Martin Rozhoň

Komentáře

Scott

Před 9 roky

Dobrfd den,prosedm Ve1s jak by vypadalo fačtove1ned v předpadě auolmobitu u převzate9ho leasingu. Kdy leasing jeden ne1jemce ukončed a druhfd si ho převezme.Děkuji za odpověď

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

adam-neuberger-web

Kryptoměny: Jak fungují, jak probíhá těžba a kdy do nich investovat? | Adam Neuberger

Pro předplatitele
michal-illich-web

Michal Illich: E-shopy prodejte. Nečeká je velký růst. Mnoho oborů ztratí svou hodnotu

Pro předplatitele
vit-horky-web

Jak prodat firmu? Příběh Brand Embassy | Vít Horký

Pro předplatitele
rene-nekuda-web

Jak se naučit (dlouhodobě a konzistentně) psát? | René Nekuda