Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

Jak zvládnou rychlý růst startupu? Pořiďte si včas chytrý firemní software

Inzerce

Inzerce

Založení vlastní firmy je snem mnoha mladých lidí, kteří chtějí jít vlastní cestou a sami si určit, jak bude jejich pracovní život vypadat. Každý rok tak u nás vzniká mnoho inovativních startupů, bohužel jich ale většina, a to dokonce více než 90 procent, do tří let zaniká. Jedním z hlavních důvodů je kromě nedostatku financí také skutečnost, že mladé firmy nemají potřebné zkušenosti s managementem a nedokáží řídit svůj růst. Toto však dokáže snadno vyřešit implementace firemního softwaru.

S růstem pomáhá chytrý software

Je to právě rychlý růst, který je Achillovou patou mnohých startupů. Správně vybraný firemní informační systém vám pomůže nastavit potřebné procesy a digitalizovat rutinní úkony. Vám se tak uvolní ruce pro strategickou práci a byznys development. Firemní software jako ABRA Flexi od české společnosti ABRA Software dokáže digitalizovat účetnictví, propojit objednávky, sklad a expedice a průběžně vám poskytne jasný přehled o hospodaření firmy.

Na počátku byl systém ABRA Flexi vytvořen tak, aby do účetního systému dokázal napojit e-shop, banku, CRM a další aplikace. Od roku 2012, kdy byl uveden, ale uplynula dlouhá doba a dnes ABRA Flexi nabízí více než 160 doplňků, které vám umožní mít vývoj podnikání přímo před očima. Systém dokáže odesílat faktury, evidovat stavy zásob, zobrazovat tržby nebo třeba řídit kompletní mzdovou i účetní agendu.

Schopnosti celého systému se díky neustálému vývoji a přidávání doplňků rozšiřují o nové a inovativní funkce. Jedním z partnerů ABRA Flexi je také společnost Digitoo, která se v letošním roce dostala do výběru portálu EU-startups.com, který každý rok vybírá deset nejzajímavějších startupů v každé evropské zemi. Digitoo se zaměřuje na vytěžování faktur a jejím cílem je udělat účetnictví jednodušší a srozumitelnější a ušetřit tak firmám drahocenný čas. Software Digitoo za použití umělé inteligence dokáže vytěžit data z faktur a rovnou je přenést do ABRA Flexi. „Propojení ABRA Flexi zajišťujeme sami a zabere to jen několik minut. Výsledkem je 50 procent uspořeného času,“ říká Karin Fuentesová, Founder a CEO Digitoo

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Řízení firmy v Cloudu a snadné propojení s e-shopem

ABRA Flexi funguje v Cloudu, a tak se stačí kdykoliv a odkudkoliv připojit a získat jasný přehled o tom, jak vaše podnikání vypadá. Na přehledném dashboardu okamžitě vidíte zůstatky na účtu, nezaplacené faktury, vývoj tržeb a další informace z účetnictví. Automaticky je také napojena banka, a tak se výpisy objeví přímo v účetnictví a automaticky se spárují s platbou.

Díky API je možné snadné propojení s e-shopem nebo aplikacemi. Systém funguje na počítači, tabletu a mobilu, responzivní design zaručuje, že se zobrazení přizpůsobí velikosti vaší obrazovky. Automatické je také fungování jak na platformě Windows, tak macOS a Linux.

Na cestě k dalším úspěchům využívají systém ABRA Flexi mnohé úspěšné české firmy. Patří mezi ně například Prusa Research, kde ABRA Flexi tvoří zázemí miliardového byznysu. „Potřebovali jsme ekonomický software, na který můžeme napojit náš e-shop a externí systém na skladové hospodářství a tím celé účetnictví zautomatizovat. Z velké části rozhodlo skvělé API,” říká zakladatel firmy Josef Průša. Ve Flexi účetní oddělení zpracovává přijaté objednávky z online obchodu, počítá mzdy a využívá analytické přehledy. Mezi další spokojené klienty ABRA Flexi patří úspěšné startupy jako Liftago nebo Twisto, nebo zavedené společnosti Profimed, Knihy Dobrovský, a mnohé další.

Důležitým segmentem zákazníků ABRA Flexi jsou také e-shopy, které v České republice rostou nejrychleji v Evropě. Jejich celkový počet přesahuje 50 tisíc a očekává se, že do konce roku vygenerují obrat přesahující 222 miliard korun. Efektivní firemní software je jedním z klíčových aspektů, které firmám umožňují v takové konkurenci vyniknout. „ABRA Flexi je srdcem businessu naší firmy. Máme zde kompletní skladovou, produktovou, mzdovou a účetní agendu,“ říká Katka Horáková, spolumajitelka e-shopu s designovým nábytkem DesignVille.cz. „Datová výměna mezi e-shopem a ABRA Flexi probíhá prakticky v reálném čase. Zákazník e-shopu tak okamžitě vidí aktuální data u skladové dostupnosti nebo cen,“ dodává.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

marian-kamenistak-web

Pomáhá firmám nabírat vývojáře. Co dělá jinak než ostatní? | Marián Kameništák

josef-dvorak-web

Rok rozváží zásilky po Praze. Je quick commerce skutečně budoucnost? | Josef Dvořák (Wolt Drive)

matej-astary-web

Rozjeli seznamovací aplikaci od nuly. Jak získali stovky tisíc uživatelů? | Matej Aštary (Dexfinity)

vit-endler-web

První 3 roky budování startupu. O čem jsou? | Vít Endler (Fingood)

vit-endler-web

Jak se hodnotí firmy pohledem investora? | Vít Endler (Fingood)

petr-macek-web

Rok 2022 v Caflou: Většina roku v zisku, vývoj nových funkcí, zahraniční zákazníci | Petr Macek

jan-lastuvka-web

Rok 2022 v Lemoneru: Růst přes 400 %, zahraniční expanze a nová investice | Jan Laštůvka

Komentáře

Vybraná témata

TOP header

Premium
matejka-kasa-web

Josef Matějka (CZC.cz) a Petr Kasa (Pilulka.cz): Jak se zbavit operativy?

Premium
ondrej-klega

Hledáte investora pro váš e-shop? Takhle získáte eRockets | Ondřej Klega

Premium
martin-hausenblas-web

Martin Hausenblas: Jak předat firmu nástupci a posunout se do role majitele?

Premium
pavel-voparil-web

Zvládání krize v e-commerce. Co pomohlo Bonami? | Pavel Vopařil

Inzerce