Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Inzerce: Podstata a smysl úvěru nebo půjčky

inzerce
Před 12 roky

Úvěr poskytuje banka nebo peněžní instituce firmě nebo jednotlivci. Půjčka se sjednává mezi různými subjekty, půjčovat si lze od nebankovních firem, známých, přátel. Poskytovatel úvěru tedy podniká a dosahuje půjčováním zisku. Stanoví si úrok, který považuje za výhodný. Tento úrok je jeho příjmem z úvěrového obchodu. Půjčovatel podnikat nemusí. Na druhé straně stojí zájemce o úvěr. Aby úvěr měl smysl, musí jeho zisk být větší než úrok od půjčovatele.

Dvě strany jedné mince

Zdálo by se, že jakýkoliv úvěr nebo půjčka bude mít co nejvyšší úročení. Kdo „drží kasu“ si přece může diktovat podmínky. Ve skutečnosti existuje mezi nabídkou úvěrování velká konkurence. Kvalitní podnikatel s dobrým záměrem si může vybírat.

Kdo může ručit, kdo má dobrý obrat peněz na účtu (cash-flow) je zajímavým klientem. A banka nebo nebankovní instituce s ním jedná v rukavičkách. Váží si prostředků na jeho účtu i jistoty, že peníze vrátí. Protože momentem půjčení peněz se oba subjekty stávají partnery, stávají se jednou mincí, která by měla padnout na stranu zisku.

Čekání na vrácení peněz

V době, kdy podnikatel horečně pracuje, aby získal svůj příjem, půjčovatel jen čeká. Čeká s nadějí, že obdrží prostředky, které půjčil a na bonus za trpělivost a čas. Historie toto čekání za odměnu někdy zakazovala, někdy povolovala. Úrok a dokonce i zisk z obchodů byl považován za nemravný. Nejprve židé a poté křesťané nesměli půjčovat a inkasovat vyšší částku. Až církev vnesla křesťanům naději na zisk z půjček. Tomáš Akvinský rozhodl, že čekání znamená „boží čas“ a úroky přisoudil církvi – zástupci Boha na Zemi.

Inzerce

Půjčování jako předmět podnikání

Půjčování peněz se stalo předmětem podnikání. Nikoho dnes nepřekvapí nabídka a množství různých druhů půjček a úvěrů. Peníze nesmějí ležet a musejí vyrábět další peníze. Money makes Money – peníze dělají peníze. Toto heslo se stalo symbolem kapitalizmu a přineslo pohled na svět přes finanční brýle. Úspěch podnikání je měřen objemem peněz, které dokázal podnikatel „vyrobit“ bez pomoci tiskárny cenin. Proto se některé nebankovní společnosti soustřeďují pouze na půjčování, disponují s volným finančním kapitálem a půjčování jim přináší dostatečný zisk.

Půjčit si není těžké

Existuje mnoho společností, které poskytnou půjčku. Výběr je veliký a velké je také rozpětí podmínek. Na klientovi ale vždy bude viset Damoklův meč. Musí si umět dobře spočítat, kolik peněz bude vracet a za jak dlouhé období. Musí porovnat svoje reálné možnosti s podmínkami úvěru. Čím vyšší míra rizika pro půjčovatele, tím bývá obvykle vyšší úrok. A úrok někdy není přesně vyčíslen, ale nazývá se třeba poplatkem.

Zhodnocení míry rizika

Půjčovatel pečlivě hodnotí míru rizika, příjemce půjčky často svoje možnosti přeceňuje. Vidina získaných prostředků a zajištění svých hmotných nebo finačních potřeb převažuje nad kvalitou rozhodnutí. Půjčit si je možné. Nebankovní instituce nabízejí půjčky od několika set korun do několika set tisíc.

Například společnost Ferratum od 500 Kč do 10.000 Kč. Velmi rychle, bez ručitele a bez zajištění. Částka do 10.000 Kč není vysoká a je vypočtena podle výše průměrného platu. Odložit si 10.000 Kč z přibližně 25.000 Kč by nemělo dělat půjčovateli problém. Proto má společnost poměrně velký úspěch. Termíny vrácení peněz jsou 15, 21 nebo 30 dní a půjčku si lze dokonce třikrát prodloužit při splacení poplatku za půjčení. Za 30 dní z 10.000 Kč je nutné vrátit 13.300 Kč. Sjednání půjčky se odehrává online přes internet nebo zasláním sms zprávy. Peníze mohou být na účtu druhý den.

Podmínky jsou tedy příjemné a každý musí zvážit svoji situaci. Dokáže vydělat více než 3.300 Kč za měsíc, aby půjčka měla smysl? Nebo by jeho ztráty byly vyšší než 3.300 Kč, kdyby si nepůjčil? Rozhodnutí bude vždy individuální. Člověk může být pod různým tlakem, může mít záznamy v registrech, může být před exekucí. Ale půjčku dostane vždy.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Komentáře

Antonio

Před 12 roky

maciek pisze:sporo racji w artykule ale czemu stnudet wiedzy o kulturze komentuje program ekonomiczny? ekonomia to bardzo skomplikowana sprawa. autor nie podjąłby się tekstu np z zakresu inżynieri materiałowej bo się na tym nie zna, ale ochoczo pisze o nie mniej skomplikowanej ekonomii, na ktf3rej też nie ma prawa sie znać.

Odpovědět »

Day to Day s.r.o.

Před 12 roky

Poskytujeme nebankovní půjčky a úvěry z vlastních zdrojů oproti zástavě nemovitosti. Úvěry poskytujeme do 500.000,-Kč se zajištěním rodinného domu, bytu (i družstevního), chaty, pozemku apod. Řešíme exekuce na nemovitostech, oddlužení nemovitosti, konsolidační úvěry. Najdete nás v Ostravě, Novém Jičíně, Vsetíně, Zlíně a Olomouci.
Bez poplatků předem!
Bez ručitele!
Bez omezení věku
Předčasné splacení bez sankce
Právní servis a diskrétnost!
Peníze v hotovosti do 24 hodin!
Splatnost až 20 let!

tel. 840200200

Odpovědět »

sterbafinances

Před 9 roky

Jste připraveni na oživení své výzkumné činnosti, nebo pro realizaci projektu, nebo koupit byt, ale bohužel banka se vás zeptá, jaké podmínky se nelze přihlásit. Jsme ochotni vám poskytnout úvěr (€ 5,000 15 milionů €) s roční sazbou ve výši 2%. kvalifikovat pro domácí úvěr, musíte:
– Být dobrý charakter.
– Mají lukrativní činnost, která může pomoci splnit své platební lhůty.
Můžete si pokaždé, když kontaktujte nás poštou na adrese: sterbafinances@gmail.com

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

Premium
karel-borovicka-web

Jak podnikat na volné noze bez zbytečného stresu a ambiciózních cílů? | Karel Borovička

petr-macek-web

Jaká čísla sledovat ve firmě? Důležitá KPIs napříč oblastmi | Petr Macek (Caflou)

Premium
david-makovsky-web

Prodal e-shop s vlastními produkty. U toho studuje vysokou školu | David Makovský

Premium
pavel-ungr-web

Návštěvnost z vyhledávačů se může snížit. Uživatelům odpoví rovnou AI. Co to znamená pro SEO? | Pavel Ungr

david-krobot-web

Vybudovali vlastní značku kosmetiky. Po 3 letech dělají 125 milionů ročně | David Krobot (Lobey)

jiri-jemelka-web

Řídit e-shop jako firmu. Jak se to dělá? | Jiří Jemelka (JPF)

Premium
tomas-havryluk-web

Tomáš Havryluk: Jak dostat firmu na vyšší úroveň? Zkušenosti z Alzy a startupu Medevio

Premium
jiri-rostecky-eshopy-web

Nejčastější chyby začínajících e-shopů | Jiří Rostecký