Nepodceňujte teambuildingy. V pracovním životě vašich zaměstnanců hrají důležitou roli. Dobře naplánovaný teambuilding je totiž skvělou a nenásilnou cestou k rozvoji týmové spolupráce. Může se ale proměnit v pořádný trapas, pokud nevíte, jak jej zorganizovat. Pročtěte si našich 6 tipů pro přínosný teambuilding.
Nikdo nechce celý víkend koukat na otrávené kolegy, kteří by se raději viděli někde úplně jinde, proto byste při přípravě teambuildingu neměli nic podcenit.
1. Určete si cíl akce
Sedněte si s vedením a řekněte si, jestli panují ve vašem týmu nějaké problémy. Společné aktivity naplánujte tak, aby se jednotlivá oddělení promíchala, samozřejmě pokud je to pro fungování a komunikaci ve firmě důležité. Společné aktivity dokáží jednotlivé týmy propojit díky tomu, že prožívají ve stejný okamžik stejné emoce.
Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.
Teambuilding je skvělé řešení i v případě, že přijmete nové zaměstnance. Nováčkům akce pomůže zapadnout a služebně starší zaměstnanci ty nové v neformálním prostředí daleko lépe přijímají mezi sebe.
2. Najděte místo
Nemá smysl pořádat teambuilding ve městě, kde spolu pracujete, nebo dokonce na pracovišti. Vyvezte zaměstnance mimo jejich pracovní prostředí. Jestliže má vaše firma více sídel, pokuste se sejít někde na půl cesty. Můžou to být zážitkové resorty, horské chaty nebo farmy.
3. Přizpůsobte fyzické aktivity všem zaměstnancům
Zamyslete se nad skladbou týmu. Najděte aktivity, které budou bavit všechny a které váš tým stmelí. V tomto Vám velmi dobře pomohou specializované teambuildingové agentury. Občas se najde i „zívač“, který bude ohrnovat nos nad jakoukoliv aktivitou, kterou nabídnete, a nebude zakrývat svůj znuděný výraz. Pokud bude mix aktivit zajímavý a dobře vedený, většinou svoji emoci opustí.
4. Teambuilding není jen doprovodný program
Pokud plánujete výjezd zaměřený na prezentaci nových cílů a aktivit firmy, seznámení se se změnou strategie nebo ukázkou nových technologií s následným týmovým programem, nejedná se o teambuilding, ale spíše o teamspirit. Zde není možno jít více do hloubky. Týmová aktivita bývá jen doplňkem programu. Může to být například zajímavá outdoorová strategická hra.
5. Dokumentujte
Pro dokumentaci stačí fotografie z mobilu nebo krátká videa. Vezměte firemní fotoaparát a půjčujte si jej – toto vám pomůže teambuilding zaznamenat z různých úhlů pohledu. Fotografie nashromážděte a nasdílejte na vaše sociální sítě. Můžete si akci připomenout například i na vánočním večírku, pobavíte se.
6. Najměte si agenturu
Pokud víte, že na organizaci firemních akcí nemáte ani čas, ani nápady, spojte se s teambuildingovou agenturou, která se o vše na teambuldingu postará. Nebudete tak muset řešit technické zajištění, lokalitu, týmové aktivity a strategické hry, lektory atd. Celou akci dostanete zajištěnou kompletně od úvodního ice breaku, až po zpětnou vazbu při odjezdu.
Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.
Před 3 dny
Před 3 dny
Před 5 dny
Před 5 dny
Před 4 týdny
Před 4 týdny
Před 2 měsíce
Před 2 měsíce
Před 1 měsíc
Před 1 měsíc
Před 1 rokem
Před 1 rokem