Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Inspirujte se a vytvořte úspěšnou strategii pro Váš byznys
Získejte ihned použitelné praktické tipy, jak zefektivnit Vaše podnikání
Učte se od Vašich nových mentorů- TOP byznysmenů
Zjistit více

Inzerce

Inzerce: Jak naložit s penězi v podnikání?

Mezi základní předpoklady úspěchu v podnikání patří péče o zákazníka a zajištění prostředků. Při sestavování zakladatelské listiny, návrhu na vklad nebo vyplňování formuláře pro živnostenský odbor se hlavou honí myšlenky o zabezpečení těchto základních předpokladů. S penězi se hned od počátku musí zacházet šetrně a opatrně. Proto by také založení podnikatelského konta mělo být stejně důležité jako rozhodování o výši kapitálu, sídlu nebo formě společnosti.

Inzerce

Základní jmění

Složení základního jmění je podmínkou založení společnosti. Nejčastější právní formou je společnost s ručením omezeným, která vyžaduje kapitál ve výši 200.000 Kč, a další v pořadí je akciová společnost, kde bude potřeba 2.000.000 Kč. Již v tento moment by měl začínající podnikatel zakládat takový účet, který bude splňovat požadavky na rychlost převodu, možnost kontokorentu, druhy úvěrů a platbu za bezhotovostní převody. Složení peněz do úschovy není jen momentálním naložením s penězi, protože tento účet většinou podnikateli zůstane.

Běžné platby

Po registraci živnosti nebo společnosti banka účet uvolní a peníze je možné začít používat. ČSOB banka nabízí tři obecné účty a tři specializované. Podnikatelské účty tak mohou mít různé možnosti využití podle předpokládaného obratu, způsobu platby a třeba pro styk se zahraničím nebo vystavováním kreditních karet.

Každý účet je specifický a měl by být pečlivě vybrán, aby buď mnoho nestál, nebo neměl funkce, které podnikatel nevyžaduje a naopak nechyběly jiné funkce. Běžně všechny firemní finance vyžadují rychlý přístup, a proto všechny účty v ČSOB mají 24hodinový přístup přes telefonní linku, mobil nebo internet včetně emailového zasílání zpráv o stavu účtu.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Podnikatelské konto

Tento podnikatelský účet je vhodný pro menší firmy a živnostníky. Umožňuje provést bezplatně 10 elektronických plateb a 5 písemných příkazů. K účtu je vystavována běžná platební karta VISA Classic s pojištěním Basic. Také 5 prvních výběrů a vkladů na bankomaty ČSOB v měsíci je zdarma. Povolení k přečerpání účtu – takzvaný kontokorent – se sjedná podle obratu na účtu přímo v ČSOB.

Firemní konto

Při větším potoku peněz, takzvaném cash-flow, by měl být vybrán tento produkt. Umožňuje přijetí 15 tuzemských elektronických plateb zdarma a vydání platební karty bez dalších poplatků. Možnost kontokorentu – tedy povoleného přečerpání finančních prostředků – může být až 5.000.000 Kč.

Velkou výhodou firemního konta je platba za kontokorent pouze, pokud je čerpán tento podnikatelský úvěr. Takže uvedená částka tvoří pouze finanční rezervu, kterou lze použít podle momentální potřeby a není nutné dlouze žádat o úvěr. Tyto úvěry pro podnikatele se poskytují bez sdělení účelu, a jištění ČSOB požaduje pouze směnkou.

Obchodní konto

Podnikatel, který má velké plány se svým „businessem“ a také dobré finanční zázemí, by si měl zřídit tento podnikatelský účet. Firemní finance budou přehledně a bezpečně na tomto účtu využívány. Bezplatně je k dispozici 100 tuzemských příchozích plateb, zdarma jsou tři platební karty, a to mezinárodní VISA Business pojištěná pro cesty do zahraničí ve variantě Exclusive a pojištění řidiče motorového vozidla, navíc s pojištěním proti ztrátě a krádeži ve variantě Classic (pojistný limit 50 000 Kč) a 2 elektronické čipové karty VISA Electron. Protože na účtu bude větší obrat a zůstatek bude pravděpodobně vykazovat plusové hodnoty, ČSOB nabízí zhodnocení volných prostředků úročením. Takto nebudou nikdy ležet peníze ladem. K těmto základním účtům nabízí ještě banka specializované běžné účty pro notáře, advokáty a pojišťovací makléře.

Úvěry pro podnikatele

Každý, kdo podniká nebo začne podnikat, potřebuje peníze. Přístup ke komerčním úvěrům je v ČSOB jednoduchý a přehledný. Podnikatelský úvěr kromě již zmíněných kontokorentů a kreditních karet lze čerpat ve vysokých částkách, které pokrývají všechny finanční potřeby a firemní finance podnikatele. Malý úvěr na podnikání se poskytuje do výše 8.000.000 Kč na dobu 1, 3 nebo 5 let. Může být čerpán jednorázově, zpětně nebo postupně během 18 měsíců a pokryje maximálně 80 % finanční potřeby.

Rychlý úvěr pokryje až 100 % potřebných prostředků a není potřeba dokládat účel, má po celou dobu splácení fixní úrokovou sazbu a do výše 150.000 Kč jej není nutné zajistit. Účelový úvěr poskytuje pro firemní finance úlevu od financování investic. Poskytuje se individuálně a splácení může trvat až 20 let, první splátku je možné až o rok prodloužit. Finanční limit pro tento úvěr neexistuje.

Podnikatel se musí umět dobře rozhodnout. A hned první zkouškou je správný výběr účtu. Pokud se rozhodne pro ČSOB, má jistotu solidní finanční instituce. Banka má výbornou reputaci v tuzemských a zahraničních platbách a poskytování úvěrů. Jenom je třeba správně odhadnout svoje možnosti a být opatrný na podnikatelsky nejcennější produkt – peníze, kterými podnikání začíná i končí.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

marco-marinucci-web

Udržitelnost v byznysu v praxi | Marco Marinucci (Generali Investments CEE)

marek-marusinec-web

Jak rozvíjet zaměstnance ve vaší firmě? | Marek Marušinec

marek-odehnal-web

Investování pro freelancery | Marek Odehnal

Právě vyšlo

Premium
jiri-hlavenka-web

Krize ve firmě nikoho nebaví. Jak z ní vzejít silnější? | Jiří Hlavenka

Premium
miroslav-udan-web

Vybudoval Shoptet. Díky čemu firma utekla konkurenci? | Miroslav Uďan

Premium
petr-rokyta-web

18 let budování firmy. V Česku, Rusku a dalších zemích | Petr Rokyta (Automator)

Nejoblíbenější

Premium
vydrzel-budnik-web

Microsoft, PPF, O2. Duel dvou TOP manažerů o řízení firmy | Michal Vydržel a Tomáš Budník

Premium
ruslan-skopal-web

Marketplaces. Jak na nich prodává Trenýrkárna? | Ruslan Skopal

Premium
martin-stibor-web

Rebranding e-shopu Korálky.cz na Manumi | Martin Stibor

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

Premium
jiri-janku-web

Poločas zakladatele eBRÁNY. Jiří Janků o přístupu k firmě

marian-jelinek-web

Marian Jelínek: Úspěšný člověk je pro mě ten, kdo extrémně miluje, co dělá, a chce za to extrémně hodně

michal-koubek-web

Jak spočítat náklady na vytvoření managementu firmy? | Michal Koubek

Premium
petr-borkovec-web

Petr Borkovec: Jak se tvoří byznys modely?

Inzerce