Inzerce

Inzerce: Jak naložit s penězi v podnikání?

Mezi základní předpoklady úspěchu v podnikání patří péče o zákazníka a zajištění prostředků. Při sestavování zakladatelské listiny, návrhu na vklad nebo vyplňování formuláře pro živnostenský odbor se hlavou honí myšlenky o zabezpečení těchto základních předpokladů. S penězi se hned od počátku musí zacházet šetrně a opatrně. Proto by také založení podnikatelského konta mělo být stejně důležité jako rozhodování o výši kapitálu, sídlu nebo formě společnosti.

Inzerce

Základní jmění

Složení základního jmění je podmínkou založení společnosti. Nejčastější právní formou je společnost s ručením omezeným, která vyžaduje kapitál ve výši 200.000 Kč, a další v pořadí je akciová společnost, kde bude potřeba 2.000.000 Kč. Již v tento moment by měl začínající podnikatel zakládat takový účet, který bude splňovat požadavky na rychlost převodu, možnost kontokorentu, druhy úvěrů a platbu za bezhotovostní převody. Složení peněz do úschovy není jen momentálním naložením s penězi, protože tento účet většinou podnikateli zůstane.

Běžné platby

Po registraci živnosti nebo společnosti banka účet uvolní a peníze je možné začít používat. ČSOB banka nabízí tři obecné účty a tři specializované. Podnikatelské účty tak mohou mít různé možnosti využití podle předpokládaného obratu, způsobu platby a třeba pro styk se zahraničím nebo vystavováním kreditních karet.

Každý účet je specifický a měl by být pečlivě vybrán, aby buď mnoho nestál, nebo neměl funkce, které podnikatel nevyžaduje a naopak nechyběly jiné funkce. Běžně všechny firemní finance vyžadují rychlý přístup, a proto všechny účty v ČSOB mají 24hodinový přístup přes telefonní linku, mobil nebo internet včetně emailového zasílání zpráv o stavu účtu.

Podnikatelské konto

Tento podnikatelský účet je vhodný pro menší firmy a živnostníky. Umožňuje provést bezplatně 10 elektronických plateb a 5 písemných příkazů. K účtu je vystavována běžná platební karta VISA Classic s pojištěním Basic. Také 5 prvních výběrů a vkladů na bankomaty ČSOB v měsíci je zdarma. Povolení k přečerpání účtu – takzvaný kontokorent – se sjedná podle obratu na účtu přímo v ČSOB.

Firemní konto

Při větším potoku peněz, takzvaném cash-flow, by měl být vybrán tento produkt. Umožňuje přijetí 15 tuzemských elektronických plateb zdarma a vydání platební karty bez dalších poplatků. Možnost kontokorentu – tedy povoleného přečerpání finančních prostředků – může být až 5.000.000 Kč.

Velkou výhodou firemního konta je platba za kontokorent pouze, pokud je čerpán tento podnikatelský úvěr. Takže uvedená částka tvoří pouze finanční rezervu, kterou lze použít podle momentální potřeby a není nutné dlouze žádat o úvěr. Tyto úvěry pro podnikatele se poskytují bez sdělení účelu, a jištění ČSOB požaduje pouze směnkou.

Obchodní konto

Podnikatel, který má velké plány se svým „businessem“ a také dobré finanční zázemí, by si měl zřídit tento podnikatelský účet. Firemní finance budou přehledně a bezpečně na tomto účtu využívány. Bezplatně je k dispozici 100 tuzemských příchozích plateb, zdarma jsou tři platební karty, a to mezinárodní VISA Business pojištěná pro cesty do zahraničí ve variantě Exclusive a pojištění řidiče motorového vozidla, navíc s pojištěním proti ztrátě a krádeži ve variantě Classic (pojistný limit 50 000 Kč) a 2 elektronické čipové karty VISA Electron. Protože na účtu bude větší obrat a zůstatek bude pravděpodobně vykazovat plusové hodnoty, ČSOB nabízí zhodnocení volných prostředků úročením. Takto nebudou nikdy ležet peníze ladem. K těmto základním účtům nabízí ještě banka specializované běžné účty pro notáře, advokáty a pojišťovací makléře.

Úvěry pro podnikatele

Každý, kdo podniká nebo začne podnikat, potřebuje peníze. Přístup ke komerčním úvěrům je v ČSOB jednoduchý a přehledný. Podnikatelský úvěr kromě již zmíněných kontokorentů a kreditních karet lze čerpat ve vysokých částkách, které pokrývají všechny finanční potřeby a firemní finance podnikatele. Malý úvěr na podnikání se poskytuje do výše 8.000.000 Kč na dobu 1, 3 nebo 5 let. Může být čerpán jednorázově, zpětně nebo postupně během 18 měsíců a pokryje maximálně 80 % finanční potřeby.

Rychlý úvěr pokryje až 100 % potřebných prostředků a není potřeba dokládat účel, má po celou dobu splácení fixní úrokovou sazbu a do výše 150.000 Kč jej není nutné zajistit. Účelový úvěr poskytuje pro firemní finance úlevu od financování investic. Poskytuje se individuálně a splácení může trvat až 20 let, první splátku je možné až o rok prodloužit. Finanční limit pro tento úvěr neexistuje.

Podnikatel se musí umět dobře rozhodnout. A hned první zkouškou je správný výběr účtu. Pokud se rozhodne pro ČSOB, má jistotu solidní finanční instituce. Banka má výbornou reputaci v tuzemských a zahraničních platbách a poskytování úvěrů. Jenom je třeba správně odhadnout svoje možnosti a být opatrný na podnikatelsky nejcennější produkt – peníze, kterými podnikání začíná i končí.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

inzerce

Publikujeme každý den, což nás něco stojí. Označený reklamní článek zde můžete mít i vy!

Nenechte si ujít

pavel-pajkrt-web

Jak nastavit spolupráci s freelancery? | Pavel Pajkrt (Skillminers)

jiri-hlavka-web

Obalové materiály: Aktuální situace na trhu a jak na nich ušetřit? | Jiří Hlávka (Packung)

konstantin-margaretis-web

Řízení rychle rostoucí firmy | Konstantin Margaretis (Skladon)

Právě vyšlo

Pro předplatitele
vit-horky-web

Jak prodat firmu? Příběh Brand Embassy | Vít Horký

Pro předplatitele
daniel-hejl-web

Úspěch Productboardu: Jak vytvořit produkt s miliardovou hodnotou? | Daniel Hejl

Pro předplatitele
ladislav-vesely-web

Strategie Slevomatu: Jak firma připravuje nový produkt? | Ladislav Veselý

Nejoblíbenější

Pro předplatitele
pavel-milan-cerny-web

Jak nastavit firmu a žít plnohodnotný život? | Pavel Milan Černý (Econea.cz)

Pro předplatitele
jiri-hlavenka-web

Jiří Hlavenka: Jak vybudovat skutečně hodnotný e-shop?

zdenek-jahoda-web

30 let v byznysu, budování značky Emco, řízení lidí | Zdeněk Jahoda

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

TOP obsah

janka-chudlikova-web

Janka Chudlíková: Byznys lektorky na volné noze, tvorba on-line produktů, dva neúspěšné starty podnikání

pavel-minar-web

Procesní řízení, systém práce a růst v podnikání na volné noze | Pavel Minář

michael-rostock-poplar-web

Michael Rostock – Poplar: Vítězové a poražení v byznysu, předpoklady úspěchu, trendy pro startupy

michal-koubek-web

Jak spočítat náklady na vytvoření managementu firmy? | Michal Koubek