Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Dovolená v Turecku: Jak si ji užít a zároveň ušetřit?

Jiří Rostecký
Před 8 měsíců

Luxusní cestovatelské zážitky nemusí být spojené jen s vysokými peněžními náklady. Když víte, jak na to, dokážete útratu spojenou s dovolenou v Turecku výrazně snížit. V tomto článku vám prozradíme hned několik tipů, jak toho jednoduše docílit.

Plánujte na poslední chvíli

Zní to skoro neuvěřitelně, ale právě slovní spojení „last minute Turecko“ vám může zajistit týdenní dovolenou za super cenovku. Pokud nejste vázání konkrétním datem odletu, mějte kufr a plavky v pohotovosti. Je velmi pravděpodobné, že do Turecka zavítáte za pár tisíc včetně sjednaného ubytování, letenek a stravy.

Last minute dovolená je vhodná hlavně pro páry. Pokud se chystáte na rodinnou dovolenou s dětmi, věnujte svou pozornost naopak období first minute zájezdů. To pro Turecko startuje v lednu. Cestovní kanceláře začínají s prodeji na léto za snížené ceny a hotely mají ještě nenaplněné kapacity větších pokojů, kam se vejde i několik osob.

Vyhněte se hlavní sezóně

Kromě toho, že se nebudete muset mačkat na pláži či stát fronty na památky, vyrazit k moři mimo turistickou sezónu má i finanční výhody. Ceny letenek, hotelů, půjčoven aut a dalších aktivit jsou daleko nižší než v období od července do srpna. A věřte, že v červnu vám v Turecku bude také krásně. Teploty už stoupají na 30 °C a moře má 25 °C. V září je situace velmi podobná.

Inzerce

Stravujte se jako místní

Ulovili jste dovolenou za super cenu? Gratulujeme. O to více prostředků můžete investovat do lepších restaurací. Mějte však na paměti, že i luxusní požitek z jídla se dá zažít v obyčejném bistru za běžné ceny. Místní to dobře vědí, zeptejte se v dané lokalitě přímo jich. Pokud patříte k ostýchavějším jedincům, věnujte nějaký čas rešerši neturistických restaurací na internetu.

Pro suvenýry zamiřte mimo centrum

Na nákupy a suvenýry se vydejte několik ulic za turistické centrum města. Nejen, že ušetříte, ale objevíte i předměty méně kýčovité a více autentické, které vás ve výsledku potěší daleko více. Uvidíte, že i přístup prodejců mimo hlavní nákupní ulice bude daleko milejší a přívětivější.

Nebojte se smlouvat

V Turecku je smlouvání zcela běžné. Kývnout na první cenu, která je vám nabídnuta, by obchodníka mohlo i urazit. Nebojte se začít smlouvat i na čtvrtinové ceně zboží, při troše šikovnosti a trpělivosti dokážete nakoupit za skutečně malé peníze. Takový úlovek vás bude hřát ještě dlouho poté, co se z dovolené vrátíte domů.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už více než 1 300. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

Premium
josef-jelinek-web

125 let na trhu, v Česku tržby 955 milionů. Jak funguje byznys spotřebičů Miele? | Josef Jelínek

juraj-harkabuzik-web

Kde dělá vaše zákaznická podpora chyby? Odpoví mystery shopping | Juraj Harkabuzík (CustomerHero.cz)

marek-odehnal-web

DIP majitelům firem umožňuje investovat. Jak to funguje? | Marek Odehnal

vodak-huba-web

Česká e-commerce: Jak je na tom podle Heureky a Shoptetu? | Michal Vodák a Samuel Huba

Premium
dalibor-cicman-web

Dalibor Cicman (GymBeam): Jak nastavit management a strukturu firmy?

petr-macek-web

Jak vybrat firemní systém pro malou firmu?| Petr Macek (Caflou)

Premium
adela-zugarova-web

Praží a prodávají kávu za desítky milionů. Jak roste Dos Mundos? | Adéla Zugarová

jiri-jemelka-web

Prodej firmy pohledem kupce. Co ho nejvíc zajímá? | Jiří Jemelka (JPF)