Doporučujeme

Jak se řídí české firmy? Nahlédněte pod ruce jejich šéfům

Praktické tipy pro řízení firmy na českém trhu
Zkušenosti předních podnikatelů a manažerů
Reálné know-how pro budování vaší firmy
Zjistit více

Dovolená v Turecku: Jak si ji užít a zároveň ušetřit?

Inzerce

Inzerce

Luxusní cestovatelské zážitky nemusí být spojené jen s vysokými peněžními náklady. Když víte, jak na to, dokážete útratu spojenou s dovolenou v Turecku výrazně snížit. V tomto článku vám prozradíme hned několik tipů, jak toho jednoduše docílit.

Plánujte na poslední chvíli

Zní to skoro neuvěřitelně, ale právě slovní spojení „last minute Turecko“ vám může zajistit týdenní dovolenou za super cenovku. Pokud nejste vázání konkrétním datem odletu, mějte kufr a plavky v pohotovosti. Je velmi pravděpodobné, že do Turecka zavítáte za pár tisíc včetně sjednaného ubytování, letenek a stravy.

Last minute dovolená je vhodná hlavně pro páry. Pokud se chystáte na rodinnou dovolenou s dětmi, věnujte svou pozornost naopak období first minute zájezdů. To pro Turecko startuje v lednu. Cestovní kanceláře začínají s prodeji na léto za snížené ceny a hotely mají ještě nenaplněné kapacity větších pokojů, kam se vejde i několik osob.

Vyhněte se hlavní sezóně

Kromě toho, že se nebudete muset mačkat na pláži či stát fronty na památky, vyrazit k moři mimo turistickou sezónu má i finanční výhody. Ceny letenek, hotelů, půjčoven aut a dalších aktivit jsou daleko nižší než v období od července do srpna. A věřte, že v červnu vám v Turecku bude také krásně. Teploty už stoupají na 30 °C a moře má 25 °C. V září je situace velmi podobná.

Doporučujeme

Premium rozhovory exkluzivně pro předplatitele

Praktické know-how pro řízení vašeho byznysu. Rady a tipy TOP podnikatelů a manažerů. Podrobné videorozhovory a podcasty.

Zjistit více

Stravujte se jako místní

Ulovili jste dovolenou za super cenu? Gratulujeme. O to více prostředků můžete investovat do lepších restaurací. Mějte však na paměti, že i luxusní požitek z jídla se dá zažít v obyčejném bistru za běžné ceny. Místní to dobře vědí, zeptejte se v dané lokalitě přímo jich. Pokud patříte k ostýchavějším jedincům, věnujte nějaký čas rešerši neturistických restaurací na internetu.

Pro suvenýry zamiřte mimo centrum

Na nákupy a suvenýry se vydejte několik ulic za turistické centrum města. Nejen, že ušetříte, ale objevíte i předměty méně kýčovité a více autentické, které vás ve výsledku potěší daleko více. Uvidíte, že i přístup prodejců mimo hlavní nákupní ulice bude daleko milejší a přívětivější.

Nebojte se smlouvat

V Turecku je smlouvání zcela běžné. Kývnout na první cenu, která je vám nabídnuta, by obchodníka mohlo i urazit. Nebojte se začít smlouvat i na čtvrtinové ceně zboží, při troše šikovnosti a trpělivosti dokážete nakoupit za skutečně malé peníze. Takový úlovek vás bude hřát ještě dlouho poté, co se z dovolené vrátíte domů.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

jiri-rostecky

Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už bezmála 1 200. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Nenechte si ujít

Premium
jiri-rostecky-senta-cermakova-web

Jirka Rostecký: Úspěch v podnikání určuje i naše rodina | Senta Čermáková

Premium
dominik-nabelek-web

Jak se buduje módní značka DON LEMME? | Dominik Nábělek

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

Premium
pavel-milan-cerny-web

Vybudoval Econea.cz, ale nakonec z ní odešel. Cesta za štěstím Pavla Milana Černého

michaela-steinhauser-web

Růst firmy: Jak ho zvládá Skinners? | Michaela Steinhauser

jindra-dohnal-web

Bez strategického myšlení nemáte v byznysu šanci | Jindra Dohnal (Creatixo)

gabriela-mrkvicova-web

Jak z networkingu dostat maximum pro váš byznys? | Gabriela Mrkvicová (Smart Network)

marek-odehnal-web

Pro rodiče: Jak přemýšlet nad finanční budoucností vašich děti? | Marek Odehnal

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

TOP header

Premium
karel-novotny-web

Marketing ve firmě: Jak ho nastavit a řídit efektivně? | Karel Novotný

Premium
petr-ludwig-web

Petr Ludwig: 18 let v byznysu a kampaň s dosahem 1,3 miliardy lidí

Premium
vydrzel-budnik-web

Microsoft, PPF, O2. Duel dvou TOP manažerů o řízení firmy | Michal Vydržel a Tomáš Budník

Premium
michael-rostock-poplar-web

Pokud vám jde o rodinu, tak byznys není pro vás | Michael Rostock-Poplar

Inzerce