Inzerce

Nabídka pro investora

Chystáte se právě požádat o investici a přemýšlíte, jak by měla vypadat nabídka pro investora? Vyzpovídali jsme několik úspěšných českých investorů a zeptali se jich, jak konkrétně je oslovit a čím je nejvíce zaujmout. Tady jsou některé z jejich tipů:

  • Ukažte, co už máte. Investoři neradi investují do projektů, které jsou pouze ve fázi myšlenky. Raději mají takové projekty, které už generují nějaké výsledky (ačkoliv nemusí být velké). Pokud váš projekt zatím žádné výsledky nemá a potřebujete peníze pro jeho vytvoření, podívejte se, jak vytvořit prototyp nápadu a oslovte inzerenta s ním.
  • Představte jim svoje zákazníky. Získejte co nejvíce dat o vašich potenciálních či už stávajících zákaznících a doložte investorům, že o váš produkt nebo o vaše služby budou mít lidé skutečný zájem.
  • Přidejte čísla. Investoři rádi investuji do projektů, které mají vysoký potenciál. Ukažte jim proto, jak velký váš trh vlastně je, zda má i mezinárodní přesah nebo zda oslovuje menší, ale zato velmi konkrétní a atraktivní cílovou skupinu.
  • Buďte vizionáři. Nebojte se všechna tvrdá data o aktuálním stavu vašeho projektu a trhu doplnit i vaší vizí. Co vlastně chcete dokázat? Jak velký jednou váš projekt má být? A co investoři svou investicí získají?
  • Nebojte se konkurence. Každý projekt má konkurenci. Přímou, či nepřímou. Ukažte ji i investorům, ať vědí, proti čemu s vámi nakonec budou stát.
  • Sestavte svůj tým. Každý projekt potřebuje tým. Sestavte ho. Najděte lidi, kteří do toho půjdou s vámi. Investoři se v první řadě dívají na ty, kdo za projektem stojí. Teprve potom studují projekt samotný.

Poslechněte si tipy od samotných investorů. A nezapomeňte se vzdělávat. Pusťte si například náš podcast o podnikání, ve kterém najdete rady od stovek zkušených podnikatelů.

vit-endler-web

Jsou e-shopy zajímavé pro investory? | Vít Endler (finGOOD.cz)

Čím mohou e-shopy zaujmout potenciální investory a jak proces investice do e-shopu probíhá? Na příkladu konkrétní investice odpovídal exředitel Mallu a šéf finGOODu.

Před 3 měsíci

michal-koubek-web

Jak si vybrat svého investora?

Můj klient – říkejme mu třeba Matěj – prodává svoji firmu. Snaží se o to už poměrně dlouho. Firma skončila poslední dva roky ve ztrátě a je zadlužená, na druhou stranu si ale tím nejhorším už prošla a má velkou šanci stát se brzy znovu ziskovou.

Před 1 rokem

Inzerce

michael-rostock-poplar-web

Michael Rostock – Poplar: Vítězové a poražení v byznysu, předpoklady úspěchu, trendy pro startupy

Michaela Rostocka – Poplara nejvíce lidí zná díky pořadu Den D, který vysílala Česká televize. V roli investora tam hodnotil začínající projekty a mnohdy poměrně drsnou formou dával zpětnou vazbu jejich zakladatelům. Ve skutečnosti byl prý ještě tvrdší. O úspěchu…

Před 2 roky

michal-koubek-5-web

Investor do podnikání: Kdy se vyplatí a jak ho získat?

Mnoho začínajících podnikatelů dnes přemýšlí o investici od některého ze štědrých investorů. Považují to za nejlepší a někdy i jediné možné financování nového podnikání. Jenomže, je to skutečně pravda? A nevyplatí se raději sáhnout po jiných zdrojích peněz? Společně s…

Před 2 roky

Rozhovory na cesty. Odebírejte podcast Jirky Rosteckého

Jirka Rostecký
jan-urban-web

Jan Urban: Hledání investora, rozjezd nových firem, začátky s investováním

Investoři nejsou jen velké venture kapitálové fondy, jak to občas ve světě startupů vypadá. Mohou to být i jednotlivci, kterým se povedlo v podnikání vydělat dostatek peněz na to, aby mohli sami investovat do zajímavých projektů. Jedním z takových investorů-freelancerů…

Před 3 roky

vit-horky-web

Vít Horký (Brand Embassy): Získávání velkých klientů, investorů i seniorních zaměstnanců

Mají patnáct investorů. Mezi klienty firmy jako Alibaba Group. A do týmu dokázali přivést velmi seniorní specialisty. Jak se to Brand Embassy povedlo? O tom jsem mluvil s jejím spoluzakladatelem a ředitelem Vítem Horkým. Většinou se dozvíte, že firma má…

Před 4 roky

dusan-senkypl-web

Dušan Šenkypl: Začátky ePojištění.cz, investice do webových projektů, tipy pro začínající podnikatele

Poslechněte si příběh úspěšné firmy ePojištění.cz, ale i tipy pro začínající podnikatele a způsob, jakým v Pale Fire Capital vybírají nové investice.

Před 4 roky

TOP obsah

daniel-kafka-web

Daniel Kafka (Fragile): 10 let budování agentury, vytváření firemní kultury, hledání odborníků na trhu práce

michal-koubek-web

Aktuální stav české ekonomiky a výhled do budoucna | Michal Koubek

zuzana-petrofova-web

Zuzana Ceralová Petrofová: Krizové řízení firmy, navazování na rodinnou historii, dlouhodobý úspěch v podnikání

vit-endler-web

Jak si sestavit osobní rozpočet? | Vít Endler (finGOOD.cz)