Fluktuace zaměstnanců je odchod zaměstnanců z pracovního místa. Je to stav, ve kterém se mění počet zaměstnanců v určité organizaci.
Fluktuace může být buď pozitivní nebo negativní. Pozitivní fluktuace znamená, že se počet zaměstnanců zvyšuje, zatímco negativní fluktuace znamená, že se snižuje.
Fluktuace zaměstnanců je často sledována jako ukazatel zdraví a stability organizace.
Existuje mnoho důvodů, proč se zaměstnanci mohou rozhodnout opustit své pracovní místo. Některé z nejčastějších důvodů jsou nízká mzda, špatné pracovní podmínky, špatná komunikace a chybějící příležitosti pro osobní a profesní růst.
Kromě toho se zaměstnanci mohou rozhodnout opustit své pracovní místo kvůli vzdálenosti od svého bydliště, aby se přestěhovali do jiného města nebo země, nebo kvůli osobním důvodům, jako je změna životního stylu nebo rodinná situace.
Svůj vliv může mít i kolektiv ve firmě nebo osobní ambice zaměstnanců, kteří se už prostě jen chtějí posunout zase o kus dál.
Existuje několik způsobů, jak zabránit odchodu zaměstnanců z pracovního místa. Jedním z nich je nabídnout zaměstnancům atraktivní mzdové ohodnocení a benefity, které zahrnují výhody, jako je například flexibilní pracovní doba nebo možnost práce z domova.
Dalším způsobem je poskytování příležitostí pro osobní a profesní růst, například formou školení a certifikací.
Důležité je také zajistit dobré pracovní podmínky a umožnit zaměstnancům cítit se být součástí týmu a vize společnosti.
Pomoci vám může i externí personální ředitel.
Poslechněte si naše rozhovory o vedení lidí ve firmách:
Příklad firmy s 500 zaměstnanci a Marek Marušinec, který popisuje, jak lidi ve firmě rozvíjet a jak na jejich růstu pracovat.
Před 6 měsíců
Jiří Peslar je odborník na pojištění, finance a finanční gramotnost, ale současně je také lídrem vlastního týmu. Zjistěte, jak ho vzdělává.
Před 7 měsíců
Marek Marušinec popisuje, jak přemýšlet nad výchovou manažerů ve firmě, či zda je hledat mimo ni. Cenné tipy pro váš budoucí management.
Před 7 měsíců
90 % jejich týmu není z Česka. Hledají po celém světě. Které země doporučují a kde moc nepochodíte? A jak řídit 100% remote firmu?
Před 8 měsíců
S nejzkušenějšími podnikateli a manažery z Česka a Slovenska. Mnohem víc do hloubky. Studnice plná praktického know-how.
Trenér podnikatelů a manažerů Marek Marušinec detailně o tom, jak zvýšit angažovanost a motivaci zaměstnanců. Konkrétní tipy, které můžete vyzkoušet také.
Před 8 měsíců
Zjistěte, jak pracovat s podvědomím u sebe i vašich zaměstnanců, jak dělat efektivnější porady a jak svému týmu pokládat správné otázky.
Před 9 měsíců
Kdy začít ve firmě budovat management a jak získat co nejzkušenější manažery? Podrobný návod od Jiřího Jemelky z JPF.
Před 10 měsíců
Pandemie donutila spoustu lidí pracovat z domova. Vracíme se nakonec do kanceláří, nebo se trh práce změnil? Odpoví Petr Macek z Caflou.cz.
Před 11 měsíců
Jeden z nejbohatších Čechů. V roce 2000 založil Mall. Proč nemá podle Ondřeje Fryce smysl hledat manažery v korporacích a je lepší si je vychovat?
Před 11 měsíců
Každý lídr se musí z 50 % svého času věnovat HR. Tvrdí to HR manažerka Footshopu Linda Milosavljević. Jak HR ve firmě vytvořit a nastavit, aby fungovalo?
Před 1 rokem
Majitel brněnských hotelů a barů a autor knihy Šéfové jsou kok*oti Jan Vlachynský otevřeně o tom, jakým býval šéfem a proč se musel změnit.
Před 1 rokem
Většina firem neumí zaujmout a získat ty nejlepší zaměstnance, kteří jdou raději pracovat jinam. Jak ti změnit a jak nastavit firmu, aby pro ni pracovali špičkoví lidé?
Před 1 rokem
Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.
Před 11 měsíců
Před 11 měsíců