Inzerce

Jak vybrat webhosting

Vybrat webhosting není vůbec jednoduché. Pro tvůrce webových stránek je základním kamenem jejich fungování na internetu. Webhosting ovlivňuje funkčnost webových stránek, jejich rychlost, ale současně (a může to znít zpočátku úsměvně) dobrou náladu jejich provozovatele. Nejlepší pro ně totiž je, když o webhostingu vůbec neví, protože to znamená, že jejich webové stránky bezproblémově fungují, nic špatného se neděje a vše běží jako po másle.

Výběr webhostingu je tedy velmi důležitý a v tomto článku si povíme, jak ho nepodcenit.

Doporučujeme: Jak zabezpečit web?

Jak vybrat webhosting?

  • Důvěryhodnost. Vybírejte pouze webhostingy, které poskytují důvěryhodné firmy. Podívejte se na jejich historii, kontakty, vlastnickou strukturu, ale třeba i na reference od ostatních zákazníků. Na internetu určitě najdete i řadu recenzí od dalších lidí, které si můžete přečíst.
  • Zákazníci. Prozkoumejte, jaké další firmy služby webhostingu využívají. Neváhejte je případně i kontaktovat a promluvit si s nimi o jejich zkušenosti. Vyplatí se také zakoupit webhosting, u kterého hostují podobné firmy jako vy, nebo alespoň weby podobné velikosti. Řada menších hostingů například často nezvládá velké projekty.
  • Technické parametry. Požádejte svého programátora (pokud tomu nerozumíte sami), aby prostudoval technické parametry webhostingu a zjistil, zda vyhovují vašim potřebám. Nebojte se také přímo zákaznické podpoře svěřit se svými požadavky a ověřit si i u nich, zda je dokáží naplnit.
  • Zákaznická podpora. Otestujte ji. Není nic špatného vyzkoušet její kvality, dostupnost v méně obvyklých hodinách, o víkendech a o svátcích. Problém na vašem webu se může stát kdykoliv a pro vás tak může být důležité mít zákaznickou podporu dostupnou co nejdříve.
  • Zálohování. Ověřte, jakým způsobem firma zálohuje vaše data, za jakých podmínek a jak rychle vám je dokáže poskytnout a zda vůbec zálohy dostupné pro své klienty vytváří. Pokud ne, musíte si je vytvářet sami, abyste v případě nečekaného problému o svá data nepřišli.
  • Bezpečnost. Ověřte, jakým způsobem se webhosting stará o bezpečnost svých uživatelů, zda splňuje moderní standardy a zda mu na vaší bezpečnosti záleží.

Podívejte se do zákulisí českého webhostingu Stable.cz. Jak funguje a jak vůbec poskytování webhostingových služeb v praxi vypadá?

Inzerce

tomas-fiala-web

Tomáš Fiala (Stable.cz): Jak se buduje hostingová společnost?

A jak vypadá budoucnost hostingových služeb?

Před 5 roky

TOP obsah

andrej-kiska-web

Jak získat investora a vybudovat úspěšný startup? | Andrej Kiska (Credo Ventures)

martin-rozhon-1-web

Transakční ekonomika e-shopu: Jak na ni podle Martina Rozhoně?

ondrej-fryc-web

Ondřej Fryc (Reflex Capital): Odvrácená strana spolupráce startupů a investorů

miroslav-tesar-web

Stabilizace rozpadající se firmy | Miroslav Tesař (Astratex)