Inzerce

Tvorba webových stránek pro začátečníky

Tvorba webových stránek není tak složitá, jak se může zdát. V tomto článku zjistíte, jak si můžete vlastní webové stránky vytvořit i jako naprostý začátečník. Ukážeme vám nástroje, které vám k tomu pomohou, a doplníme je i radami zkušených profesionálů.

Webové stránky pro začátečníky nemusí být nikterak složité. Možná i vám ze začátku stačí jednoduchý web, který pokryje vaše prvotní potřeby. Ať už zkoušíte podnikání na internetu, chcete si vytvořit firemní web, vlastní blog nebo něco jiného, můžete to zvládnout sami. Pojďme si ukázat, jak na to.

Webové stránky pro začátečníky

Weby se programují. To je poměrně složitá činnost, kterou se musíte umět naučit. Naštěstí ale existuje řada nástrojů, které vám pomohou webové stránky vytvořit i bez znalosti programování.

Jednou z nejoblíbenějších možností je WordPress. To je systém, který si stáhnete, nainstalujete a můžete na něm spustit vaše první webové stránky. Tvorba webu následně spočívá v instalaci dostupných šablon (vzhledu webu) a pluginů (funkcí webu). Je to poměrně jednoduché a zvládne to i naprostý začátečník.

WordPress si můžete zadarmo stáhnout na této stránce. Návod na jeho instalaci najdete zase zde.

Na internetu najdete i řadu dalších nástrojů na tvorbu webů, ale WordPress vám z vlastní zkušenosti doporučujeme nejvíce. Hodí se zejména na jednoduché firemní a osobní weby, blogy a magazíny. Pokud hledáte, jak vytvořit e-shop, doporučujeme jít jinou cestou.

Tvorba e-shopu

Tvorba e-shopu je složitější než tvorba jednoduchých firemních či osobních stránek. E-shop musí zvládat spoustu funkcí a musí vám být schopen efektivně pomáhat s podnikáním.

Na internetu opět najdete celou řadu řešení, díky kterým e-shop spustíte velmi rychle a snadno.

Nejpopulárnějším je v Česku Shoptet, což je tzv. krabicové řešení, které spustíte po několika kliknutích. Fungují na něm desítky tisíc e-shopů a umožňuje poměrně snadné ovládání.

Pokud začínáte podnikat na internetu a chcete spustit jednoduchý e-shop, doporučujeme vám využít některé z dostupných krabicových řešení. Vyjdou vás na méně peněz a nemusíte tvořit e-shop na míru.

Inzerce

Tipy pro naprosté začátečníky

Na závěr pro vás máme několik doporučení, kterými by se měl řídit každý začátečník:

  1. Vaše první webové stránky vytvořte za co nejméně peněz. Ověřte smysl vašeho podnikatelského nápadu, vytvořte si byznys plán a zda skutečně získáte zájem zákazníků. Mnoho lidí investovalo obrovské peníze do tvorby webu, aby nakonec zjistili, že se jejich nápad nesetkal s úspěchem.
  2. Neřešte tolik vzhled. Začátečníci se často zaměřují na příliš velké detaily, než aby řešili skutečně důležité věci. Vzhled webu je důležitý, ale stejně tak je důležitá vaše schopnost na web přivést návštěvníky a přeměnit je v zákazníky.
  3. Využijte rady ověřených specialistů. Zejména, pokud chcete do webu investovat peníze. Zkušený profesionál by vás měl navést, do čeho investovat nejvíce a proč. A měl by vám pomoci peníze neprodělat.

Tvorba webů

Poslechněte si naše další rozhovory o tvorbě webu:

jiri-hluchy-web

Budování projektu Frenkee, investice do vývoje, marketing | Jiří Hluchý

tomas-widlak-web

CTO radí: Jak nastavit firmu, aby pro vás chtěli vývojáři pracovat? | Tomáš Widlák (Lemonero)

igor-kibrik-web

Jak se odlišit od konkurence? Strategie webu s recepty | Igor Kibrik

gejza-nagy-web

Budoucnost vyhledávání na e-shopech | Gejza Nagy (Luigi’s Box)

michal-weiser-web

Zkušení vývojáři: Jak je získat a jak s nimi pracovat? | Michał Weiser (finGOOD.cz)

pavel-kunes-web

Vlastní grafika na Shoptetu: Co vše je možné a jak se připravit? | Pavel Kuneš

bulowski-bulir-web

Data o zákaznících e-shopu: Jak z nich vytěžit maximum? | Pavel Bulowski a Vojtěch Bulíř

tomas-szkandera-web

30 let vývoje ERP systému a e-shopového řešení | Tomáš Szkandera (K2)

michal-sleziak-web

Jak vytvořit úspěšný digitální produkt? | Michal Sleziak (GoodRequest)

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

TOP obsah

petr-borkovec-web

Vize a strategie firmy, práce s OKR | Petr Borkovec (Partners)

jan-moudrik-web

Jan Moudřík: Jak Alza.cz expanduje do zahraničí?

Pro předplatitele
jonas-cumrik-web

Jak do firmy přivést ty nejlepší mladé talenty? | Jonáš Čumrik

Pro předplatitele
martin-rozhon-web

Zkušení zaměstnanci. Jak je najít a jak s nimi pracovat? | Martin Rozhoň