Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

TOP10 videorozhovorů: Výběr Jirky Rosteckého za rok 2016

Jiří Rostecký
Před 7 roky

Jiří RosteckýZa rok 2016 jsem na Mladého podnikatele natočil 89 videorozhovorů s velmi zajímavými a inspirativními hosty. Každý z nich bych vám doporučil poslechnout z jiného důvodu. V tomto článku ale přináším můj subjektivní výběr 10 letošních rozhovorů, které bych rád vyzdvihl.

Nemám rád žebříčky, nemám rád srovnávání a nemám rád povrchní statistiky sledovanosti, poslechovosti či přečtení. Moc dobře vím, že ty nejlepší rozhovory nemusí být nutně na vrchu těchto žebříčků a že i mezi těmi méně sledovanými mohou být skutečné klenoty.

Proto jsem se rozhodl odhlédnout od statistik a vybrat 10 rozhovorů, které jsem si sám nejvíce užil a které vystihují přesně to, co bych chtěl předávat ostatním. Jaké rozhovory bych chtěl natáčet. Tady jsou.

1. Petr Hložek: Jak (ne)vyhořet v práci?

Málokdy se stane, že mi na kameru někdo přizná vážné zdravotní problémy a jejich negativní zásah do osobního života. Rozhovor s programátorem Petrem přesně to obsahoval. Petr si totiž třikrát prošel syndromem vyhoření a až napotřetí se ponaučil a svůj životní styl změnil.

Inzerce

Sednout si před kameru pro něj byl velký výstup z komfortní zóny. Přesto to udělal, inspiroval tisíce lidí a věřím, že mnohým z nich pomohl předejít tomu, co nikdo nechce zažít.

petrhlozek

2. Vladimír Klaus: Podnikání na volné noze 23 let

Internet je plný článků o tom, jak podnikat na volné noze. Většinou je píší ti, co podnikají sotva pár let, ne-li měsíců. Jindy se zase autoři snaží budovat svůj brand, přilákat co největší čtenost a zaujmout. Já to chtěl změnit.

Vladimír s ničím takovým do rozhovoru nešel. Dokonce váhal, zda se vůbec natáčení zúčastní. Nakonec ale kývl a vznikl tak jeden z nejsledovanějších rozhovorů tohoto roku o tom, jak vydržet na volné noze 23 let, jak nevěřit všem sexy a cool radám na internetu a zda si freelancer dokáže našetřit na důchod. Bylo to super a věřím, že rozhovor může inspirovat i vás.

3. Petr Šimůnek: Jak se tvoří český Forbes?

Na mé práci nejvíce miluji možnost setkávat se s extrémně zajímavými lidmi. Petr Šimůnek mezi ně rozhodně patří. Je totiž šéfredaktorem oblíbeného časopisu Forbes, jehož českou mutaci vede od jejího začátku – již 5 let. Za tu dobu získal spoustu zkušeností a v rozhovoru jsme se spolu bavili třeba o tom, jak hodnotí texty svých redaktorů, jak časopis vydělává peníze nebo jak se do Forbesu můžete dostat i vy.

petr-simunek

4. Josef Matějka: Příběh e-shopu CZC.cz

Mrzí mě, kolik zakladatelů velkých e-shopů nechce vystupovat veřejně a natáčet rozhovory. Naštěstí Josef Matějka, zakladatel CZC.cz, je velmi vstřícný a s natáčením souhlasil. Mluvení není jeho silnou stránkou, jak ostatně sám v rozhovoru přiznává, ale host nemusí mluvit jako Alexander Hemala, aby inspiroval ostatní.

Probrali jsme spoustu témat. Historii CZC.cz, jeho úspěch ve srovnání s Alzou, plány do budoucna a mnoho dalšího. Doporučuji rozhovor dokoukat do konce.

Jiří Rostecký

5. Jana Nádvorníková: Ze zaměstnání na volnou nohu

Řada diváků a čtenářů Mladého podnikatele pracuje v zaměstnání, ale myslí si na přechod na volnou nohu. Jenomže jim chybí odvaha, informace a třeba i popostrčení k akci. Přesně proto vznikl rozhovor s PPC specialistkou Janou Nádvorníkovou, který vám uteče tak rychle, že to ani nebudete čekat.

Nešli jsme ale jen po povrchu. Kromě samotného přechodu na volnou nohu jsme zmínili i finance, odkládání si peněz stranou, určování si vlastní hodinovky nebo organizování práce pro klienty. Rozhodně nebudete litovat, když si na tento rozhovor najdete čas.

jana-nadvornikova-jiri-rostecky

6. Ján Simkanič: Současnost i budoucnost velkých médií

Ján Simkanič stojí v čele firmy Internet Info. Ta provozuje třeba server Lupa.cz, Podnikatel.cz nebo Root.cz. A pořádá Křišťálovou Lupu, Czech Internet Forum a několik dalších událostí. Kromě toho Ján napsal knihu Mediální revoluce, a kombinace toho všeho byla základem pro náš rozhovor.

Na málokteré natáčení jsem se připravoval tak jako na toto. S Jánem jsme zjišťovali, proč hodně navštěvované weby nevydělávají peníze, proč jsou média v krizi a proč ta od Internet Infa prosperují, o jaký obsah mají uživatelé největší zájem, jak se média monetizují a jaká je jejich budoucnost. Bylo to super.

7. Martin Rozhoň: Budování sítě e-shopů Vivantis

Letos vyšlo několik rozhovorů s úspěšnými e-shopaři. Petr Hudec mluvil o závislosti na Heurece, Martin Pěnička o tom, jak TisknuLevně.cz bylo 3 dny od krachu, Soňa Fialková o zajímavých momentech v historii Spokojeného psa a řada dalších se podělila o svoje příběhy a know-how. Zasloužili by si zde být všichni.

Ale Martin Rozhoň z tehdy půlmiliardového Vivantisu udělal ještě něco navíc. Prohlásil, že i on sám dodnes občas přemýšlí, zda se na to nevykašlat. A že budovat takovou firmu není vůbec žádná legrace. O tom, co všechno to stojí a jak vůbec firma vznikla (dětský pokoj included!), bylo naše povídání přímo na prodejně Vivantisu.

vivantis

8. Marie Chytilová: Jak se vyvíjí Slevomat?

Natáčení s Marií patřilo mezi první v novém studiu. Ještě na něm najdete knihovnu, kterou jsem na základě vaší zpětné vazby raději dal pryč. Rozhovor s Marií se ale velmi povedl. Probrali jsme Slevomat od A do Z, jeho historii, byznys model, partnery i to, jak Češi vnímají slevy.

9. Martin Stibor: Z fitness trenéra e-shopařem

Rozhovor s Martinem se připravoval několik měsíců. Shodou okolností jsme v jednu dobu měli kancelář ve stejné budově. Tak jsem Martina poznal, dali jsem si společný oběd a o pár týdnů později dali dohromady myšlenku rozhovoru o jeho příběhu a firmě Korálky.cz.

10. Mário Roženský: Podnikání na internetu

S Máriem jsem natáčel v Pardubicích v jeho kanceláři. Trochu jsme to nevychytali se světlem, takže kvalita videa není valná. Za to obsahově se rozhovor nad míru povedl a za rok inspiroval tisíce začínajících podnikatelů.

Jiří Rostecký
Máriova fotka těsně před natáčením. Šteluju kamery a za chvíli už jsme natáčeli.

Jak efektivně sledovat rozhovory?

Všechny videorozhovory najdete v této rubrice. Neuniknou vám díky RSS kanálu a sledováním Mladého podnikatele na Facebooku a na Twitteru. Pokud nestíháte koukat na videa, potěší vás jejich zvukové stopy na iTunes. MP3 ke stažení najdete nad videi v jednotlivých článcích. Výstřižky toho nejlepšího z rozhovorů nově najdete na Youtube kanále:

A co dál?

Za zmínku rozhodně stojí mnoho dalších rozhovorů. Mluvili jsme v nich o podnikání, marketingu, osobním rozvoji, o úspěchu, failech, penězích i o osobním štěstí. Slyšeli jste spoustu příběhů, získali cenné know-how a inspiraci, se kterou můžete libovolně naložit.

Z Mladého podnikatele se letos stal největší český podnikatelsko-marketingový podcast a videocast. A rozhodně nekončí. Už teď je připravena řada nových rozhovorů a další se budou brzy natáčet. Buďte u toho a sledujte mě na Facebooku:

Napište mi, jaký rozhovor se líbil nejvíce vám a co byste na mé tvorbě chtěli změnit? Nic není cennějšího než vaše zpětná vazba. Pozitivní i negativní.

Užijte si rok 2017, zažijte v něm co nejvíce úspěchů doma i v práci a hlavně – mějte radost z toho, co děláte.

Váš Jirka Rostecký

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už více než 1 300. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

Premium
jiri-rostecky-eshopy-web

Nejčastější chyby začínajících e-shopů | Jiří Rostecký

petr-macek-web

Buduje vlastní nástroj pro podnikatele. Co měl udělat jinak? | Petr Macek (Caflou)

Premium
jan-dobisek-web

Průzkum mezi 120 copywritery: S čím se na trhu potýkají? | Jan Dobisík

matous-syrovy-web

I kamenné prodejny jde dělat jinak. Jak díky nim rostou Koupelny Syrový? | Matouš Syrový

Premium
alex-ilyash-web

Přežili, protože to nezavřeli. Jak Alex Ilyash poráží konkurenci a řídí dvě firmy najednou

tomas-kohut-web

Otestovali přes 200 e-shopů. Co zjistili o jejich logistice? | Tomáš Kohút (Skladon)

Premium
daniel-sosyn-web

Vyrábí a prodává výživové doplňky za 85 milionů korun ročně | Daniel Sosýn (Protein & Co.)

jemelka-pokorny-web

Vstup investora do firmy: Jak může probíhat spolupráce? | Jiří Jemelka a Jaroslav Pokorný