Kde najít (hledat) investora

Nevíte, kde najít investora? Máme pro vás konkrétní tipy, kde hledat investory pro váš projekt. Zeptali jsme se samotných investorů, ale také podnikatelů, do kterých investovali. Nejčastější tipy jsou tyto:

  1. Pohybujte se v komunitě. Česko je velmi malá země, díky čemuž spolu firmy často drží pospolu. Například startupy v Česku jsou velmi propojené a podnikatelé spolu navzájem sdílejí zkušenosti, ale i kontakty a tipy na investory.
  2. Oslovte jiné firmy. Pokud víte o nějaké firmě, která má svého investora, oslovte jejího zakladatele a požádejte ho o rady. Naše zkušenost je taková, že podnikatelé rádi svoje zkušenosti předají dalším a málokdy vás odmítnou.
  3. Navštivte oborové konference. Každý rok se koná spousta konferencí a dalších akcí zaměřených na startupy a obecně na byznys. Navštivte je a získejte tam nové kontakty.
  4. Poslechněte si rady od samotných investorů. Je jich plný internet. Jenom na našem webu najdete rozhovory s mnoha úspěšnými investory, kteří nám řekli, jak nejlépe je oslovit a čím je zaujmout.
  5. Inspirujte se od těch, co už investici získali. Vedle investorů jsme vyzpovídali i řadu zakladatelů firem, kteří už investici získali. Co jim nejvíce pomohlo? A co by doporučili vám?
  6. Nehledejte jen investory. Hledejte partnery do byznysu. Mnohdy se vaším investorem může stát někdo, kdo dosud do žádné cizí firmy neinvestoval.

Pokud hledáte investora, nevzdávejte to a nepodceňujte přípravu. Uvědomte si, že investorům chodí spousty žádostí o investici. Některým každý den.