Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Startup Klub #1: Byznys Yieldiga, expanze do zahraničí, seniorní zaměstnanci a B2B sales

Jiří Rostecký
Před 5 roky
Autor fotek: Jirka Chomát

Po úspěchu oblíbeného E-shop Klubu a povedeném spuštění Freelance Klubu přináším další komorní akci nabitou praktickým know-how pro podnikatele, a to konkrétně pro startupy. Ve spolupráci s Mitonem se 22. listopadu odehrál první Startup Klub.

Cílem Startup Klubu je spojit komunitu českých a slovenských startupů a vytvořit prostředí plné inspirativních lidí ze startupového prostředí. Startup Klub bude pravidelným komorním setkáním, jehož program se bude skládat z rozhovoru s představitelem některého ze startupů a z podrobné diskuze o jeho byznysu.

David Klečka z Yieldiga byl hlavním hostem prvního Startup Klubu. | Autor fotky: Jirka Chomát

Chci se tak pokusit zopakovat úspěch E-shop Klubu, který se konal již pětkrát a je dnes velmi doporučovanou akcí pro provozovatele internetových obchodů. Navazovat na něj bude jak Freelance Klub zaměřený na podnikatele na volné noze, tak i Startup Klub.

Poprvé s Davidem Klečkou

Když jsem připravoval první Startup Klub, chtěl jsem na něm představit výjimečného hosta. Ihned mě napadl David Klečka z Yieldiga, které má velmi dobře našlápnuto. Yieldigo je nástroj pro optimalizaci cen v retailu a nyní úspěšně expanduje do zahraničí. O historii startupu a jeho zákulisí jsem si s Davidem povídal i v našem videorozhovoru.

Inzerce

Povídali jsme si o byznysu Yieldiga a o všem, co se děje v jeho zákulisí. | Autor fotky: Jirka Chomát

Na Startup Klubu nebyla ani tak řeč o začátcích firmy jako o jejím aktuálním byznysu. Probrali jsme zejména tato témata:

  • Yieldigo cílí na velké nadnárodní řetězce. Jak se mu daří zvyšovat v jejich očích svou kredibilitu a získávat si jejich důvěru?
  • Proč je pro něj často překážkou to, že pochází z Česka, a proč jsme jako Češi v zahraničí podceňovaní?
  • Jak probíhá B2B sales Yieldiga a jak konkrétně navazuje vztahy se svými potenciálními klienty?
  • Jak se takový nástroj škáluje a jak probíhá jeho expanze do zahraničí?
  • Jelikož se jedná o velmi složitý produkt, je náročný i jeho vývoj. Jak se firma rozhoduje, jak bude nástroj rozšiřovat a jak reaguje na poptávky svých klientů?
  • Jedním z členů vedení firmy je i bývalý vysoce postavený TOP manažer velké nadnárodní firmy. Jak lze takové lidi získat do týmu a jaké jim nabídnout podmínky, aby souhlasili?
  • Jak motivovat lidi ve startupu a jak je správně odměňovat?
  • Pro podnikatele je důležitý i odpočinek. Jak se Davidovi daří udržovat worklife balance a může si něco takového vůbec startupista dovolit?

Diskuze nebyla postavena na rozhovoru mezi mnou a Davidem. Její průběh a směřování určovali sami účastníci, kteří mohli do rozhovoru přímo zasahovat, sdílet i svoje zkušenosti, nesouhlasit a na cokoliv se zeptat. Diskuze tak byla velmi otevřená a David přispěl mnoha zajímavými podněty k přemýšlení.

Setkání trvalo přes 4 hodiny a pokládat Davidovi otázky mohli úplně všichni. | Autor fotky: Jirka Chomát

Ohlasy na 1. Startup Klub:

„Jirkovi se povedlo vytvořit komorní setkání podnikatelů z okruhu hostů na MladýPodnikatel.cz. Potkáte zde známé tváře z podcastů, bude se mluvit otevřeně o tématech, které jinak neradi rozebírají na záznam. Nejedná se o přednášku, ale spíše o diskusi/workshop. Doporučuji těm, kteří se chtějí aktivněji zapojit do komunity okolo MladýPodnikatel.cz.“ – Martin Chytrý z mojeBillboardy

„Startupových akcí je alespoň v Praze hodně. Startup Klub má i přesto díky své formě a moderátorovi šanci stát se jednou z těch top. – Jiří Fabián z TopMonks & CZpodcast & PurposeFly

„Velmi otevřená diskuse s člověkem, který ví, co chce a jak toho dosáhnout. Řečník může být skvělým příkladem nejen v technických a manažerských dovednostech, ale i zajímavou inspirací v lidských vlastnostech. Doporučuji všem, co chtějí něco vybudovat, obzvláště, pokud se chtějí pustit do zahraničí. – Pavel Burša z BM Managementu

„Díky za 3 hodiny nabité zkušenostmi, které mě inspirují v mém byznysu i projektech, na kterých pracujeme!“ – Lukáš Obdržálek z Digital Ant

Co bude se Startup Klubem dál?

MladýPodnikatel.cz je jedním z nejvýraznějších českých médií pro startupy. Nabízí desítky videí a článků se startupovou tematikou, a to včetně rozhovorů se samotnými zakladateli startupů. V roce 2018 se mu také povedlo úspěšně expandovat z internetu do off-line prostředí rozjetím série setkání pro podnikatele různého zaměření.

Oslovení startupů a připravení kvalitního obsahu, který by jim pomohl v rozhodování o dalším směřování jejich firem, tak bylo nabíledni. Startup Klub bude určitě v roce 2019 pokračovat a pro své účastníky přinese spoustu zajímavých hostů a informací pro jejich podnikání.

Partnerem Startupu Klubu je investiční skupina Miton, v jejichž kancelářích se setkání uskutečnilo.

Členem Startup Klubu se můžete stát i vy. Stačí mi napsat na jiri@rostecky.cz a popsat mi Váš startup a zkušenosti, o které se můžete s ostatními členy podpořit.

Podívejte se na další fotky z akce:

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už více než 1 300. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Komentáře

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

jaroslav-pokorny-web

Účetnictví startupu. Jak k němu přistoupit? | Jaroslav Pokorný (ÚČTO.TEAM)

petr-macek-web

3. rok v zisku. Jak v roce 2023 rostlo Caflou? | Petr Macek

jan-lastuvka-web

Roste o 300 % meziročně. Jak se řídí Lemonero? | Jan Laštůvka

petr-macek-web

Díky čemu roste aplikace Caflou? | Petr Macek

Premium
petr-janosik-web

Takhle se za víc jak miliardu prodal Smartlook | Petr Janošík

Premium
jiri-diblik-web

3 miliony uživatelů ze 176 zemí světa. Jak roste aplikace VOS? | Jiří Diblík

Premium
tomas-zapletal-web

Nízké marže a zaměstnanecké akcie. Jak to zvládá startup Worldee? | Tomáš Zapletal

Premium
lukas-janousek-web

100 milionů za 3 roky. Jak roste Campiri? | Lukáš Janoušek