Více než 1300 videorozhovorů a podcastů o byznysu

Inzerce

Inzerce

Ondřej Geršl: Na AC24.cz píšeme tak, jak nám dovolí naše současná úroveň vědomí

Jiří Rostecký
Před 10 roky

ondrej-gersl-velkyAC24 se především domnívá, že je nutné debatovat o současném světě v mnohem širších souvislostech než jen na škále demokracie–diktatura, pravice–levice, Východ–Západ. AC24 vidí mnohem větší důležitost ve snaze každého jednotlivce hledat vlastní svobodu a odpovědnost, bořit zdi, které jsme si kolem sebe postavili – ať už v osobním životě, v české společnosti nebo v mezinárodním uspořádání. AC24 se nebojí klást si i nepříjemné otázky, které možná boří falešné jistoty kolem nás.“ Tak zní prohlášení na stránkách AC24.cz, nezávislého zpravodajského serveru, které o sobě říká, že publikuje otevřeně, bez cenzury a dává prostor informacím, kterým jiná média tolik prostoru nedávají.

Jeho zakladatelem je pětadvacetiletý podnikatel Ondřej Geršl z Českých Budějovic. Rozhodli jsme se ho zeptat, proč takový web provozuje a co je jeho hlavním cílem.

Ondřeji, z jakého důvodu server AC24.cz provozujete? Je to vaše podnikání a vytvoření takového serveru bylo jasným záměrem, nebo je v tom něco jiného?
Můj hlavní záměr byl změnit myšlení lidí. Prostřednictvím AC24 jsem chtěl lidem otevřít oči a upozornit na skutečnost, že mainstreamová média nám zásadně neříkají pravdu.

Proč si myslíte, že lidé potřebují otevřít oči?
Protože jsou manipulováni a ovládáni, aniž by o tom často věděli. Pokud otevřete oči a začnete si uvědomovat některé věci, které jste si předtím neuvědomoval, prostor pro ovládání a manipulaci se snižuje.Ale je to dobrovolné a nikoho nelze nutit.

Inzerce

Jak vás vůbec napadlo podobný – do značné míry kontroverzní – web založit?
Byly to vnitřní pohnutky, které mě k tomu donutily. Nemohl jsem se už dále dívat, jak se na nás valí samé lži. Poslední kapkou pro mě bylo to, jak média referovala o konfliktu v Libyi.

Na základě čeho jste zjistil, že média lžou? Bavil jste se například s někým z Libye, máte kontakty přímo mezi novináři nebo nějaké konkrétní zdroje?
Asi nejjednodušším příkladem je i 11. září 2001. Dnes už každý, kdo se o problematiku alespoň trochu zajímá, ví, že oficiální verze výkladu těchto událostí obsahují tolik trhlin, děr, protimluvů a nesmyslů, že nám média prostě záměrně neřekla pravdu. Někdo to tušil od začátku, jiní k tomu došli později, fakta ale hovoří jasně.

S nikým z Libye jsem se nebavil, stačí jednou pochopit mechanismus, který je stále stejný. Od Srbska a Iráku přes Libyi až po Sýrii, potažmo Ukrajinu. Na začátku se mluví o demokracii a lidských právech a na konci je rozbombardovaná a rozvrácená země.

Proč podle vás média lžou?
To by stálo za hlubší analýzu. Ale například v USA dnes vlastní 90 % všech hlavních médií pouhých 6 korporací. O nějaké nezávislosti nemůže být řeč. Jejich úkolem není svobodně a pravdivě informovat, ale určovat veřejné mínění a plnit zájmy vlastníků, které jsou většinou v přímém rozporu se zájmy veřejnosti. Důležité ani tak není to, o čem se v nich mluví, ale o čem se nemluví.

Obrovská je i síla největších inzerentů, například bank, kterým by informovanost lidí zničila byznys. Jak řekl už kdysi Henry Ford: „Kdyby lidi věděli, jak funguje bankovní a finanční systém, do rána by byla revoluce.“ 

Zakládal jste web sám?
Ano, založil jsem ho sám na konci roku 2011. Věřil jsem, že se to rozjede, a povedlo se.

Kolik lidí se na jeho provozu dnes podílí?
Dnes se na webu AC24.cz podílí kromě mě ještě tři externisté.

Vy sám jste fanouškem témat, o nichž píšete?
Ano. Myslím si, že právě vložená energie a to, že jsem to dělal z přesvědčení a dal do toho srdce, rozhodlo o úspěchu webu. Kdybych dělal něco, čemu nevěřím, nemohlo by to podle mě fungovat.

Kolik má dnes web čtenářů, jakou má návštěvnost a další statistiky?
Web navštíví okolo 1 900 000 uživatelů – měsíční počet zobrazených stránek (PV). Průměrná měsíční návštěvnost (RU) je 250 000.

Propagujete ho nějak, nebo získáváte čtenáře jen díky virálnímu šíření článků?
K propagaci využíváme sociální sítě.

Nic jiného jste nezkoušeli?
Není potřeba, současný stav je vyhovující.

V únoru jste začali vydávat tištěný měsíčník AC24 – Vědomí. Jak na to vaši čtenáři reagovali a co vás k tomu vůbec vedlo?
Záměr jsem ohlásil na AC24 a ihned si časopis předplatilo několik set čtenářů, kteří k nám měli důvěru. Celou dobu jsem věděl, že by bylo dobré, kdyby AC24 mělo i tištěnou verzi. A teď dozrála doba.

Počet čtenářů tištěných médií sice klesá, ale podle mě to není kvůli ekonomické krizi, jak se často říká, nýbrž kvůli obsahu. Časopis, jaký děláme my, na trhu chyběl. Jsme první český časopis, který informuje zcela svobodně a bez cenzury a není závislý na inzerci, pouze na počtu čtenářů. Ohlasy jsou zatím výborné a počet čtenářů rychle roste. Více informací najdete na www.ac24.cz/vedomi.

Počkejte, říkáte, že jste první český časopis bez cenzury. To je extrémně silné prohlášení, a nabízí se tak legitimní otázka, zda jej máte něčím podložený, zda opravdu monitorujete obsah všech médií a zda při tomto shazování důvěryhodnosti jiných časopisů vycházíte z opodstatněných faktů, nebo jen z vlastních domněnek?
Teď se bavíme o časopisech. Na webu je situace jiná, serverů, které se snaží přinášet informace, které mainstream ignoruje nebo zkresluje, je už docela dost. Nicméně u časopisů to tak není. To jsou bohužel fakta. Nevím o žádném, který by poctivě informoval například o 11. září, krizi na Ukrajině, růstu vědomí, podstatě finančního systému a podobně. 

Uvědomujete si ale, že podobným prohlášením urážíte tisíce novinářů, redaktorů, žurnalistů a dalších lidí v Česku? Opravdu jsou všichni tak špatní?
To samozřejmě ne. I v Česku jsou dobří novináři, kteří kvalitně zpracovávají například sociální témata. Někdo zase píše skvěle o vaření, jiný o filmech, o módě, o sportu, to je naprosto v pořádku. Problém není často ani tak v tom, co se píše, ale co se nepíše. A to je hlavně u politických a zpravodajských témat a časopisů.

 Ten mechanismus je složitější, cenzura neprobíhá tak primitivně, jako že přiběhne majitel a přímo zakazuje či nakazuje, o čem se bude psát. Ale redaktoři jsou tlačeni k tomu správnému názoru i takzvaným zaměřením listu, názory svých nadřízených, editorů apod. Kdyby se někdo z redaktorů náhle probral a chtěl psát jinak než zbytek redakce, riskuje zesměšnění, nátlak i kritiku a pravděpodobně by na svém místě dlouho nevydržel. Ono taky jak by to taky vypadalo, kdyby jeden dva lidi z kolektivu psali pravý opak než ostatní? To nejde.

A další věc je, že manipulace je tak silná, že mnoho redaktorů přejímá názory od ostatních a často ani neví, že by mohlo být něco jinak, než si dosud mysleli. Velkou roli hraje i strach ze změny myšlení.

Můžete nám prozradit nějaké statistiky, například kolik máte platících čtenářů a podobně?
Momentálně, tedy po dvou vydaných číslech a těsně před vydáním třetího, máme 1 500 předplatitelů. Budujeme vlastní distribuční síť a povědomí o časopise se každým dnem rozšiřuje.

Jaký je rozdíl mezi obsahem vydávaným na webu a tím, co vkládáte do měsíčníku? Neopakuje se?
Časopis má úplně jiný koncept. Na webu zatím nejsou kapacity na to, abychom dělali vlastní novinařinu, a tak spíše přejímáme, překládáme a vybíráme důležité zprávy z různých zdrojů. Je to jakési shromaždiště toho nejzajímavějšího z alternativního zpravodajství celého světa, kde najde čtenář vše na jednom místě. Původního obsahu je jen menší část. 

Naproti tomu časopis Vědomí je dělán zcela profesionálně, s hezkou grafikou a originálními tématy. Každá otevřená mysl si v něm pro sebe něco najde. Zabývá se jak světovým a domácím děním, tak duchovním růstem, přináší vědecká témata, například volné energie, články o zdraví, výchově dětí, o tom, co jíme, jak nás drtí farmaceutický průmysl a podobně.

Jak si jste jistý tím, že vy píšete pravdu? Jak má čtenář poznat, že to nejste vy, kdo lže jen proto, aby zaujal? Lidé rádi věří „jiné pravdě“, konspiračním teoriím a podobně. Pokud ale říkáte, že vlastně všichni lžou, jak dokážete, že nelžete vy?
To by bylo mnohem těžší, kdybychom chtěli lhát a měli si vymýšlet jen proto, abychom zaujali. Psát „pravdu“ je o dost jednodušší. Úplnou pravdu samozřejmě nepíšeme, protože ji neznáme. Píšeme tak, jak nám dovolí naše současná úroveň vědomí. Snažíme se být co nejpoctivější k sobě i ostatním a k pravdě se chceme poctivě přiblížit, jak jen to půjde.Netrpíme žádnou ideologií a máme otevřené hledí, a o to právě jde. 

Ověřujete nějak důvěryhodnost zdrojů, z nichž čerpáte?
Snažíme se. Nicméně jak jsem již říkal, na webu z velké části přejímáme a překládáme zajímavé články odjinud. Přinášíme tedy spíše jiný pohled, netvrdíme nikdy kategoricky, že známe pravdu a že to je určitě přesně tak, jak napsal Pepa nebo Franta. Spíš než o to, jak to přesně je, jde o to v první fázi hlavně pochopit, jak to určitě není. Chceme inspirovat čtenáře k tomu, aby sami zapojili své kritické myšlení a automaticky nepřijímali nic, ať už je to cokoli. 

V časopise, který děláme, máme kvalitní autory, kteří když například píšou o tom, že je pravděpodobné, že se něco událo jinak, než předkládá oficiální verze, snaží se bez emocí předložit co nejvíc faktů a kvanta nepřímých, ale i přímých důkazů či příběhů lidí, jež – obvykle stranou zájmu nejdůležitějších médií – oficiální verzi podle našeho nejlepšího úsudku věrohodně odporují.

Kde vůbec získáváte inspiraci pro nové články? Přece jen často píšete o tématech, jako je 11. září, potlačování demokracie, iluminátech a podobně. Jsou tato témata vyčerpatelná?
Máme přesně opačný problém. Děje se toho tolik, o čem mainstream nechce psát, že je práce a témat čím dál víc, ani to tam nestíháme dávat. Co se týče Vědomí, máme tam mnoho kreativních autorů, kteří mají spoustu nápadů a stále něco objevují. Těch věcí, o kterých by měla média informovat a záměrně je zametají pod koberec nebo o nich lžou, je tolik, že na to naše kapacity ani nestačí.

O jakých tématech, která nejsou tak moc známá, média nechtějí psát?
Například o pozadí událostí jako 11. září, konfliktů jako ten v Sýrii, Afghánistánu, Iráku či kde si vzpomenete, o vysoce nebezpečných geneticky modifikovaných potravinách, jejich účincích na zdraví a zločineckých praktikách firmy Monsanto, která likviduje přírodu i zemědělce po  celém světě, o bankovním systému a tom, jak vznikl a jak funguje soukromý bankovní kartel zvaný Federální rezervní systém, který se tváří jako centrální banka a nezávislá instituce… Těch témat je opravdu spousta. Ale abychom byli přesní – i o těchto tématech se píše, jenže tak, jako kdyby média byla PR agenturami těchto institucí či vlád. 

Napadá vás proč?
Zřejmě proto, že jim to tak vyhovuje a je to pro ně výhodné. Dostanou své peníze z inzerce, nikoho si nepohněvají, vlastníci jsou spokojení… Je to prostě asi jednodušší než si přidělávat problémy.

Mne jako občasného čtenáře trochu mrzí, že nevydáváte více článků o Česku. Proč tomu tak je?
Je pravda, že víc článků je o geopolitických událostech, které hýbou celým světem, ať už je to zločinný systém mezinárodního bankovnictví, uměle vyvolané válečné konflikty apod., ale Česku se také věnujeme. Spolupracuje s námi například špičkový novinář Erik Best, který má k situaci v naší zemi vynikající postřehy. Nechceme ale řešit, co kde řekl Zeman nebo Kalousek, neboť to není důležité. Je to jen hra. Na kvalitní zpracování lokálních témat by však byli potřeba kvalitní redaktoři, k čemuž se snad časem dopracujeme. V časopise ale už teď představujeme i zajímavé a inspirativní Čechy.

Setkali jste se někdy s odporem ze strany vládních aparátů či kohokoliv jiného?
Ne, nesetkal jsem se.

Teď možná trochu zvláštní otázka, ale jaký má člověk, který buduje něco takového a setkává se s takovými informacemi, názor na svět? Já, když občas vidím pár vašich článků, dostávám doslova deprese…
Člověk si tyto informace nesmí brát k srdci. Tohle je realita a lidé by o ní měli vědět. Pouze pokud porozumím sobě a světu okolo sebe, můžu něco začít měnit. Všechno souvisí se vším. Zavíráním očí před pravdou tomu stejně neutečeme, a tak je lepší být v obraze a zvykat si. Podstatné je uvědomit si, co se kolem nás doopravdy děje a za co se to vydává.

Jaký máte názor na světová média? A jaký na ta česká?
Pokud se bavíme o médiích hlavního proudu, je to katastrofa. Zatímco dřív manipulovala veřejné mínění sice permanentně, ale nenápadně, dnes už přestala cokoliv předstírat a otevřeně lžou. Taková propaganda, jaká se valí ze západních médií dnes, nemá obdoby. 

Ta česká jsou ještě o něco horší. Největší „zlo“ je Česká televize, která je placena z peněz daňových poplatníků. Tolik demagogie, manipulací, cenzury, ignorance a jednostranného výběru hostů a pohledu na věc na jednom místě, to se jen tak nevidí.

Opět se velmi tvrdě navážíte do jiného subjektu. Můžete tedy uvést konkrétní příklady, které máte podloženy fakty a důkazy o tom, že tato televize divákům lhala, uváděla je v omyl, manipulovala s nimi a podobně? Nebo se opět jedná jen o vaši domněnku?
Tak například 12 let důsledně potlačovala informace o tom, jak v USA nabírá na síle Hnutí za pravdu o 11. září a že oficiální báchorce o 11. září nevěří 84 % Američanů a tisíce hasičů, architektů, inženýrů a hlavně pozůstalí požadují nové vyšetřování. Nevysílala dokumenty k tématu, ve kterých by měli diváci možnost seznámit se s fakty, jež vznášejí výrazné pochybnosti o tom, co o útocích tvrdila americká vláda. 

ČT se třeba vůbec neobtěžovala informovat v roce 2009 o tom, že významný nanochemik z Kodaňské univerzity Niels Harrit s mezinárodním vědeckým týmem publikoval vědecký článek o tom, že byla v troskách WTC nalezena látka jménem nanotermit, která dokáže roztavit ocel a lze použít i jako výbušnina. S Harritem dělala obsáhlý a velmi zajímavý rozhovor například dánská televize – najdete i s českými tituly na YouTube. A to je jen jeden příklad.

Dále třeba nechtěla odvysílat italský dokument ZERO: Vyšetřování 11. září, který sice není bezchybný, ale už po jeho zhlédnutí by se mnoha divákům rozsvítila červená kontrolka a spoustu tvrzení by si sami mohli ověřit. A o to jde. ČT schválně zamlčuje a selektuje informace zcela běžně a pravidelně.

Zapomněla nám také říct, že v Sýrii byl zrušen monopol strany BAAS Bašára Asada, v roce 2012 proběhly volby, po kterých opozice získala křeslo místopředsedy vlády i ministra pro národní usmíření a opozice už dva roky společně s Asadem bojuje proti teroristickým skupinám z 80 zemí světa placených Saúdskou Arábií, Katarem a Spojenými státy. Divák ČT si doteď myslí, že krvavý diktátor tvrdě potlačuje opozici, a proto je v zemi válka, což je nesmysl.

Vy sám stále narážíte na cenzuru a lhaní v médiích. Pracoval jste někdy v nějakém? Máte zkušenost i z druhé strany, kromě vašeho webu?
Já ne, ale můj kamarád a kolega Milan Vidlák, který je šéfredaktorem časopisu Vědomí, pracoval šest let v Lidových novinách a poté ve vydavatelství Mladá fronta – to ale s Mladou frontou Dnes, která patří Andreji Babišovi, nemá nic společného, lidem se to často plete. On měl ale dobrého šéfa i ředitele, takže třeba seriál o 11. září psal zpočátku tam. Vždy záleží na konkrétních lidech.

Kde podle vás můžeme získávat pravdivé informace? Existuje takový zdroj?
Lidé si často myslí, že jim někdo naservíruje pravdu až pod nos. Vzhledem k tomu, jak funguje tento systém, který lidi ovládá a snaží se je vést k poslušnosti jako ovce, je nemožné, abychom se dozvěděli celou pravdu. Navíc si myslím, že by ji většina lidí ani neunesla. Je třeba informace aktivně vyhledávat, filtrovat a porovnávat a hlavně přemýšlet vlastní hlavou, slepě nepřijímat a nenechat se manipulovat. Většina lidí je bohužel až příliš pohodlných a chtějí být klamáni.

Přemýšlel jste někdy nad tím, zda jsou vámi publikované informace skutečně pravdivé? Někdy se jim doslova nedá uvěřit, možná ani nechce uvěřit. Kde je ta hranice mezi pravdou a holou teorií?
Pokud informujeme například o 11. září, celou pravdu samozřejmě nemůžeme znát – to bychom museli ty útoky spáchat my. Můžeme pouze přinášet fakta a informace, které média cenzurují, a názor už si každý musí udělat sám. Dnes už je jasné, že americká vláda o útocích lhala – a podle průzkumu z roku 2006 to ví i 84 % Američanů. Mainstream se však stále tváří jakoby nic. To, jak přesně byla například demolice Dvojčat provedena, v tuto chvíli není podstatné. Je logické, že lidé, kteří přemýšlejí, hledají vysvětlení a možnosti, jak to zvěrstvo mohlo být spácháno. Nejpodstatnější je ale otevřít mysl a uvědomit si, že to bylo jinak, než nám tvrdila oficiální verze. To pro začátek úplně stačí.

A jak s touto informací naložit? Začátek tedy už máme, co dál?
Pokud otevřete mysl a zprvu si pouze připustíte, že to může být jinak, začnete vidět víc a všimnete si i věcí, které jste předtím nevnímali. Je to jako ve filmu Matrix, když si Neo vybere červenou pilulku. Je to začátek na cestě stát se svobodným člověkem. Musíte dát ale pozor na to, abyste se nepřiklonil do druhého extrému a slepě nepřejímal informace z „druhé“ strany, to je stejná past.

Nemůže se stát, že prostřednictvím špatně interpretované teorie matete čtenáře?
Takzvaných konspiračních teorií je celá řada. Některé jejich verze si i protiřečí. Ten, kdo hledá pravdu a slepě nepřijímá vysvětlení úřadů, samozřejmě nemůže znát detaily provedení různých akcí. Některé z těchto teorií vytváří i sám systém. Ostatně termín konspirační teorie podle knihy amerického politologa Lance deHaven-Smithe Konspirační teorie v Americe vynalezla a do širokého oběhu zavedla CIA, aby očernila a pomluvila lidi kladoucí otázky o vraždě Johna Fitzgeralda Kennedyho.

Většina těchto teorií má ale pravdivé jádro, ať už jde o 11. září, nebo válku ve Vietnamu. Nejprve byli ti, kdo tvrdili, že šlo o uměle vyvolanou válku, označováni za cvoky, nedávno bylo ale oficiálně přiznáno, že incident v Tonkinském zálivu, na jehož základě šly USA do Vietnamu, se ve skutečnosti nestal. O Iráku a dalších válkách ani nemluvě. Ten scénář je stále stejný. My netvrdíme, že víme, jak se věci přesně dějí. Pouze upozorňujeme na to, jak se nedějí. Dáváme prostor různým argumentům, informacím a faktům, která oficiální vysvětlení zpochybňují a dávají důvod k otázkám.

Co je asi taková největší „pecka“, o níž jste kdy napsali a jste přesvědčen, že je založena na pravdě?
Například články o McDonaldu. Anebo texty o fungování bankovního systému či náš rozsáhlý seriál o 11. září.

ondrej-gersl
Ondřej Geršl

Vámi publikované informace mohou být pro řadu čtenářů často demotivující, a to bez ohledu na to, zda jsou pravdivé. Mají podle vás lidé skutečně znát pravdu? Mají si být vědomi například toho, že svět ovládá hrstka lidí, že finanční krize jsou ve skutečnosti plánovány a podobně? Není pro spokojený život člověka vhodná přece jen troška naivity a nevědomí?
To si nemyslím. Lidé často žijí v iluzích, náš směr jim ukazuje, že se mohou mít lépe. Viz školy – učí nás jenom to, abychom pracovali pro bohaté lidi, poslouchat. Místo aby motivovaly žáky, aby byli svobodní. My ale nikomu nic nevnucujeme – pokud chce člověk raději spát, ať spí dál. 

Pokud někdo hodnotí jiné, musíme použít jeho metr i na něj. Jak tedy víte, že v iluzi nežijete vy?
Protože jsem v ní žil předtím také a mohu to porovnat. První kroky nejsou snadné, člověk je zprvu otřesen. To, že jsem si i přes počáteční strach dokázal připustit, že se věci dějí jinak, než jak je ve většině médií prezentováno, mi ale dalo určitou svobodu vnímání a lépe než dřív poznám, když někdo filtruje informace, zkresluje a manipuluje. Důležitá je vlastní zkušenost. Ale určitě žiji také v nějaké iluzi, protože moje úroveň vědomí je stále příliš nízká na to, abych mohl poznat celou pravdu.

Já se jen snažím najít tu hranici mezi tím, kdy je informovaný člověk spokojenější než ten neinformovaný. S většinou věcí, o kterých informujete, jedinec příliš neudělá. Zprávy jsou z drtivé většiny negativní. Jsou tedy vhodné skutečně pro každého?
To je prostě realita. Každý z nás by měl vědět alespoň trochu „pravdy“. Právě to, že lidé nechtějí znát pravdu a lžou si do kapsy, nás dostalo tam, kde jsme. Kdyby lidé nechtěli být manipulováni, nemohlo by to takto fungovat. Za vše může lidská pohodlnost. Na to, jestli chce být otrok, nebo ne, si však každý musí odpovědět sám.

Povědomí o různých špinavostech, k nimž ve světě dochází, stále roste. Díky internetu a webům, jako je ten váš, se šíří rychleji, masověji a účinněji. Bude podle vás do budoucna možné něco „ututlat“? Bude povědomí sílit?
Síla lidského myšlení a vědomí bude růst. Systémy brzy spadnou a pravda začne stále víc vycházet najevo. Ono už teď to postupně leze ven, je to neudržitelné. Elity nad situací ztrácejí kontrolu a stále více lidem dochází, že je všechno jinak, než si mysleli.    

Opravdu všechno?
Ano. Vždyť nevíme vůbec nic o tom, odkud jsme, proč tu jsme, nevíme nic o své historii, svém původu. Vždyť ani netušíme, kdo postavil pyramidy, nejdokonalejší stavby, se kterými jsme se zatím setkali. Pokud tedy neuvěřím fantastické teorii, že dva a půl milionu precizně zabroušených dvanáctitunových kvádrů, tak dokonale usazených, že se mezi ně ani dnes nevejde žiletka, tesali měděnými dláty a do stometrových výšek na saních vytahali nějací divoši, jak dodnes zcela vážně tvrdí vědci i učebnice dějepisu. 

Které elity ztrácejí kontrolu nad situací? Můžete nám to nějak konkretizovat?
Především bankovní kartel, o kterém již byla řeč. Předlužený blok USA / EU má vážné ekonomické potíže a zejména USA jsou před bankrotem. Tisknou si dolary jako o závod, ale země BRICS už to nechtějí tolerovat. Blok Rusko / Čína se snaží provést zásadní změny finančního systému a odstoupit od dolaru coby rezervní měny, a tomu se druhá strana snaží ze všech sil zabránit. Docházejí jí peníze a jediným způsobem, jak odvrátit pád, je získání dalších území a trhů. Jedině tak lze pád impéria alespoň oddálit.

Proto vznikla i krize na Ukrajině. Kdyby USA a její apendix EU získaly Ukrajinu, další na řadě by bylo Rusko, které by tak bylo obklíčeno základnami NATO. To Rusko nechce za žádnou cenu připustit, a proto sledujeme tyto tanečky. Podle mě ale změna lichvářského bankovního systému světu prospěje a vše proběhne relativně klidně. Rusko i Čína totiž dobře vědí, že je to i v jejich zájmu.

Vzhledem k rostoucímu povědomí se ale nabízí otázka, proč informovaní lidé něco nedělají? Proč nezasáhnou? Proč většina jen čte a diskutuje? Je to známka toho, že ty problémy nelze vyřešit?
Probuzení lidí způsobuje to, že se šíří informace, díky kterým se probouzejí další lidé. Pokud si kritické množství lidí uvědomí, jaká je realita, začnou ji měnit a manipulace na ně přestanou fungovat. Úplně stačí, když jedinec změní sebe a svůj přístup, to, čemu věnuje pozornost. Tím mění i svět.

Co je kritické množství lidí?
To vám přesně nepovím, ale probouzení je jasně patrné a změna v myšlení lidí je už v plném proudu.

Jak změním svět tím, že změním sám sebe? Pokud je to všechno pravda, nemělo by naopak být v zájmu nás „informovaných“ změnit všechny?
To by nefungovalo. Vy nemůžete změnit někoho, kdo změnit nechce. Můžete ho pouze inspirovat vlastním příkladem. Když budete vědomou, svobodnou a šťastnou bytostí, nakazíte i ostatní. Už jenom tím, jakou vyzařujete energii, svojí frekvencí. Je to jako pozitivní epidemie.

Jak se chystáte web do budoucna rozvíjet? Máte nějaké nové plány?
Zkvalitňovat obsah časopisu a hlavně webu, plánujeme více zapojit i videa a spustit internetové televizní zpravodajství. 

Co byste na závěr doporučil našim čtenářům, aby četli, sledovali a informovali se?
Asi aby si informace sami porovnávali a třídili, spoléhali na intuici a svůj úsudek a aby se nebáli. Ale hlavně bych jim doporučil, ať nikomu nevěří. Stačí, když začnou věřit sami sobě.

Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.

Autor: Jiří Rostecký

Jirka ve svých 18 letech založil MladýPodnikatel.cz. Posledních 8 let na něj zpovídá úspěšné osobnosti ze světa byznysu a vydává s nimi videorozhovory a podcasty, kterých má za sebou už více než 1 300. Jeho posláním je vzdělávat české a slovenské podnikatele, živnostníky, majitele firem a jejich zaměstnance. Pořádá také off-line akce, přednáší na vysokých školách a pomáhá s podnikáním ostatním v rámci konzultací. Časopis Forbes ho zařadil do žebříčku 30 pod 30 a získal řadu dalších ocenění a nominací.

Komentáře

Hrdlodus

Před 10 roky

Dočetl jsem zhruba do poloviny. Až tam jsem našel konečně pár rozumných vět:

„Lidé si často myslí, že jim někdo naservíruje pravdu až pod nos. Je nemožné, abychom se dozvěděli celou pravdu. Navíc si myslím, že by ji většina lidí ani neunesla. Je třeba informace aktivně vyhledávat, filtrovat a porovnávat a hlavně přemýšlet vlastní hlavou, slepě nepřijímat a nenechat se manipulovat. Většina lidí je bohužel až příliš pohodlných a chtějí být klamáni.“

A proto se vyhýbám AC24. Četl jsem některé články a kromě těch čistě informativních (spíše zábavných) jsem ani jeden neshledal hodným čtení. Diskuze pak jde úplně mimo zdravý rozum. A nejhorší je přístup autorů. Oni ani nechtějí být objektivní. Nechtějí psát profesionálně. Je baví si zanadávat na Židy.

Bohužel mnozí lidé jsou (abych se vyjadřoval slovníkem Geršla) tupé ovce, které bez přemýšlení přejímají ty nesmysly, které píší na AC24.

A abych dal i nějaký příklad: Vyhledávají každou zapadlou informaci o 11. září, která jim hraje na ruku. A okázale zesměšňují tuny informací, které tyto zapadlé informace vyvracejí. Jim se nehodí do krámu napsat oficiální informaci, na ni vlastní vyvrácení a na ni reakci opozice. Předkládají „vědecké důkazy“, které vyvracejí oficiální verzi, ale když se objeví věděcká reakce na jejich „důkaz“, to už pro ně není pravdivé.

Ono nestačí najít si jen informace z druhé strany. Je potřeba obě strany konfrontovat, dokud se nenajde skutečná pravda. Nestačí označit pravdou vyvracení oficiální verze.

Odpovědět »

Hrdlodus

Před 10 roky

Pro doplnění. Nezpochybňuji, že některé informace uváděné na AC24 jsou pravdivé (včetně různých domněnek), jenomže jsou tyto informace obklopeny dalšími, kterým nelze věřit. Jenomže jsou články prezentovány neuvěřitelně neobjektivním způsobem. Jenomže jsou informace podávány pokroucené tak, aby co nejvíce propagovaly myšlenku autora, místo aby popsaly stav věci.

Já jsem AC24 četl právě proto, že jsem chtěl informace, které v mainstreamu nejsou. Dostat se k hlubším informacím a informacím z „druhé strany barikády“. A přesně podle přání Geršla jsem o tom, co čtu, přemýšlel. Hledal jsem si další informace. A utvořil jsem si vlastní názor na základě více informací, než na kolika autor z AC24 prezentoval svůj v článku.

Toť má předběžná obrana proti věrným čtenářům AC24. (Ne, že by mi o pomohlo. Objektivně s nimi diskutovat jsem zkoušel, ale oni mají jen svých několik reakcí, kterými osočují ostatní. Jakoby oni jediní uměli přemýšlet.)

Odpovědět »

JP

Před 10 roky

Hrdlodus se možná skutečně pokouší přidusit hrdlo tomuto článku. Na pana Geršla vytahuje věci, které v článku neřekl (například že jsou lidi „tupé ovce“ – v článku se vyjadřuje slušně ,takže prosím, pana komentátora, aby pod tlakem svých emocí nepsal něco, co není pravda). Z Ondřejových odpovědí pouze vyplývá, že mainstream neuvádí všechna fakta nebo je upravuje, a také to, že by si každý člověk měl selektivně vybírat, čemu věří a čemu ne, a myslet sám za sebe. Tak působí text na mě – fakt, že má komentátor takovou potřebu se do AC24 navážet, nesvědčí o tom, že by Ondřej Geršl či AC24 zákeřně šířili demagogii, ale o tom, že cítí ohromnou potřebu podkopávat, a nebo demonizovat to, co se mu nelíbí, či je v rozporu s oficiálním zdrojem, to nevím, netroufám si říci, protože komentujícího neznám. Na AC24 se objevují články, které nemusí být 100% pravdivé – jak také pan Geršl řekl v článku – většinou se přebírají informace z jiných zdrojů, nevybírají se, aby si čtenář mohl sám posoudit, v co věří. Sám také v rozhovoru varuje, aby člověk nepřestoupil do opačného extrému, tedy věřil všemu, co řikají alternativní média. Bylo by tedy vhodné si rozhovor přečíst znovu, a nebo pokud možno celý, a možná by pak byla reakce jiná.

Odpovědět »

Hrdlodus

Před 10 roky

Skutečně není v textu, který jsem četl nic o ovcích, pouze, že by měli lidé otevřít oči. Za to se omlouvám. Vinit za toto vztáhnutí mohu web AC24, kde v komentářích na to narážím často a vůbec v argumentacích lidí slepě věřících konspiračním teoriím.

O tom, zda AC24 šíří demagogii, se dá diskutovat. Oni tomu skutečně věří a tak, jak to píší, to za demagogii nepovažují. Mně to naopak nepřipadá jako nic jiného než demagogie. Třebas neúmyslná.

Ale, že mám potřebu AC24 podkopávat je určitě pravda. Čistě proto, že AC24 považuji za nebezpečné za to, co vkládá lidem do hlav (přesněji, čemu lidé uvěří). Démonizuji to občas, když používám hyperboly, ale jinak jen popisuji, co AC24 píše a jak to píše. S tím, že doplňuji, že ty a ty části jsou z nějakého důvodu špatné. A nelíbí se mi to pro ten přístup AC24 – jak prezentují své názory a jak si je neověřují.

Kritizuji jak převzaté články, tak vlastní tvorbu.

A samozřejmě, souhlasím, že je vhodné vyhledávat alternativní názory a články a přemýšlet o nich a nepřejímat je všechny. (A nechci tím říct, že by člověk měl alternativní názory ignorovat úplně. Když jsem AC24 objevil, zdál se mi jako vhodný zdroj informací. Bohužel brzy se mi to zhnusilo.)

Mimochodem, nedávné aféry s odposlechy Merkelové, Hearthbleed a Snowden dokonale nahrály „konspiračním teoriím“ na smeč. Předtím bych spíše nevěřil, že by mohly odposlechy a Hearthbleed tak dlouho procházet.

Odpovědět »

Siorac

Před 10 roky

To je čistě váš problém, pane. Vy totiž zjevně nechápete psaný text anebo jste komentář napsal dřív, než jste to dočetl. AC24 překládá a zveřejňuje věci z různých zdrojů, většinu nepíše. Dělají to dva nebo tři lidi a smysl je ten, aby zazněly informace, které v hlavním proudu nezazní. Nikdo vám nic do hlavy nevtlouká, na to si zjevně stačíte sám:-) Přečtěte si tři díly o 11. září (linky vmém předchozím příspěvku) a pak můžete zkusit nějaký argument. Je tam vyčerpávající porovnání oficiální a „konspirační“ verze, takže byste podle vámi nastíněných měřítek měl být spokojen. A jestli je špehování NSA konspirační teorie (o tom se nejen na AC24 psalo za všeobecného posměchu už dlouho před Snowdenem), nechť si každý rozhodne sám.

Odpovědět »

Hrdlodus

Před 10 roky

Ano, AC24 překládá a zveřejňuje články ze zahraničí. Pouze jednostranně zaměřené. A píše i vlastní články. Opět jednostranně zaměřené a neodborně napsané. Ono není špatné představovat tyto články, ale oni představují pouze tyto články a ještě stylem „A tady máme další důkaz, že náš názor je pravdivý.“ Tedy pardon, oni to nepovažují za názor, ale rovnou za pravdu.

Vtloukáním je myšleno to, že se tam píše pouze o tom jednom pohledu na svět.

Již v minulosti jsem to četl. A jak jsem psal výše (možná nechápete psaný text anebo jste komentář napsal dřív, než jste to dočetl), zveřejnění původního oficiálního stanoviska a následné „vyvrácení“ opravdu není vědecky přijatelný postup. (Tedy ano, pokud protistrana to již nemůže vyvrátit.)

Výše jsem to nenapsal jasně, jak to myslím. Souhlasím, že NSA špehuje. Souhlasil jsem i před Snowdenem, ale nevěřil jsem, že to je v takové míře, kterou Snowden odhalil. Proto jsem napsal, že to skvěle nahrálo konspiračním teoriím. Že stejně tak jiné konspirační teorie, které považuji za přehnané, mohou být pravdivé. Tedy jsem k nim již méně skeptický. Ta druhá stránka je, že to nahrálo do karet všem konspiračním teoriím. Tedy i těm naprosto uhozeným.

Odpovědět »

Frixtr1

Před 10 roky

Vy v tom nevidíte to pokrytectví? Ostatním redaktorům si stěžovat, že nejsou objektivní a přitom také nebýt objektivní. Několikrát se stalo, že se prokázalo, že AC24 publikovali LEŽ a i přes připomínky jim to vůbec nevadilo. Nic s tím nedělali, jen si užívali viralitu nadpisu. Takhle se médium, které chce šířit pravdu veřejnosti chovat nemá. Jinak to, že pouze přeloží nějaký blábol nezaložený na pravdě jim nedává právo dělat, že se jich to netýká. Pro mě je Ondřej pokrytec.

Odpovědět »

Befree1

Před 10 roky

AC24 je něco jako Maškův Osud.cz

Odpovědět »

Pavel

Před 10 roky

Dovolte abych se zasmál. Server AC24.cz není zpravodajský, ale odporně bulvární žumpa lží a výmyslů podávaných bez špetky uzardění. Je na světě jen kvůli tomu, aby majitelům přinesl zisk z reklamy. Třikrát fuj a hnůj na tohoto „podnikatele“. O sesterském serveru svetkolemnas.info a tištěné stoce Vědomí raději ani nemluvit.

Odpovědět »

FK

Před 10 roky

– Co je asi taková největší „pecka“, o níž jste kdy napsali a jste přesvědčen, že je založena na pravdě?
– Například články o McDonaldu.
———————————————
Smál jsem moc. Hlavně při vzpomínce na článek „Jamie Oliver vyhrál soud: McDonald’s změní složení hamburgerů“, přeložený naprosto patlalsky z nějakého zahraničního bulváru, ve kterém navíc o žádném soudu nebylo ani slovo. Ale jinak existenci AC24 chápu, je to server pro jednodušší lidi, kteří zvládli kompletně pozbýt kritické myšlení. A těch je docela dost.

Odpovědět »

Pešek

Před 10 roky

Jak upozorňují na AC24, boj na Ukrajině je dalším krokem k nastolení NWO se svou zrůdnou ideologií genderu, juvenilní justice, čipování lidí a explicitního kultu satana (viz jeho novou sochu na návrší před parlamentem v Oklahoma City) – totálního zotročení lidské bytosti pod rouškou bezbřehé „svobody“ – to pregnantně popisuje německá prof. sociologie Gabriela Kuby ve své skvělé knize „Globální sexuální revoluce – ztráta svobody ve jménu svobody“ (2013).

Vynikající analýzu podává také interview ex-nám. min. fin USA – Paul Craig Roberts či konzervativní republikánský ex-kandidát na prezidenta USA – Patrick Joseph Buchanan… – a díky Bohu za čistý hlas, který lidem dobré vůle toužícím po Pravdě přináší AC24.

Odpovědět »

FK

Před 10 roky

Vždycky jsem přemýšlel, proč se náboženští fanatici (jako tady Pešek) tak děsí NWO. Vždyť součástí zrůdné ideologie, která do značné míry ovládá lidstvo, přece dávno jsou (rozuměj: katolické církve), tak když přijde nějaká jiná, jenom převlečou kabát, ne?

Odpovědět »

vlk samotář

Před 7 roky

Já náboženský fanatik nejsem a NWO mne děsí také – otroci a vyvolení!
Proč?
Protože až tady bude NWO v plné parádě, tak tady nebudeš na Zemi smrdět ani ty, ani nikdo z tvých potomků, protože NWO počítá jen s počtem vybraných lidí na planetě – 500 milionů!

Najdi si někde na YouTube jejich „Projekt Venus“…, abys pochopil o jaké zvěrstvo nemocných – mocných fanatiků jde..!

Odpovědět »

Okolo

Před 10 roky

Pešku, ty máš úplně vymytý mozek těmi ilumináty a bildrberky. Slušela by ti polstrovaná místnost.

Odpovědět »

Milos

Před 9 roky

Ještě, že jsem toto interview našel. Chtěl jsem vědět co je autor AC24 zač. Potvrdil se můj předpoklad. Je to vcelku vtipné místy spíše smutné. Snůška hrozných plků stejně jako ten jeho web, která je v podstatě přeložená verze kospirativních, kontroverzních webů.
Měl by se spojit s panem Hájkem jehož protiproud.cz mu slušně konkuruje.

Odpovědět »

Vláďa Car

Před 9 roky

Jestlipak existují také nějaké konspirační teorie o událostech týkajících se Ruské federace? Myslím tím výklad událostí, který se liší od verzí, které předkládá Rusko oficiálně. Na ac24 jsem je nikdy neviděl. Tedy buď neexistují, což by bylo dosti podivné anebo se jim ac24 nevěnuje. Otázka je, proč?

Odpovědět »

Jana_N

Před 8 roky

Nejak mi v tom mnozstvi informaci uniklo co znamena titul “ AC24″ ? Muze me nekdo prosim poucit ?

Odpovědět »

jajajaajajajajajaajajjajaja

Před 7 roky

prej ze tam neni cenzura ?! komenatru? si delate kozy ne xDXDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Odpovědět »

Přidej vlastní komentář

Tyto stránky jsou chráněny pomocí reCAPTCHA a platí s tím související ochrana soukromí a smluvní podmínky společnosti Google.

Vybraná témata

Nenechte si ujít

Premium
josef-jelinek-web

125 let na trhu, v Česku tržby 955 milionů. Jak funguje byznys spotřebičů Miele? | Josef Jelínek

juraj-harkabuzik-web

Kde dělá vaše zákaznická podpora chyby? Odpoví mystery shopping | Juraj Harkabuzík (CustomerHero.cz)

marek-odehnal-web

DIP majitelům firem umožňuje investovat. Jak to funguje? | Marek Odehnal

vodak-huba-web

Česká e-commerce: Jak je na tom podle Heureky a Shoptetu? | Michal Vodák a Samuel Huba

Premium
dalibor-cicman-web

Dalibor Cicman (GymBeam): Jak nastavit management a strukturu firmy?

petr-macek-web

Jak vybrat firemní systém pro malou firmu?| Petr Macek (Caflou)

Premium
adela-zugarova-web

Praží a prodávají kávu za desítky milionů. Jak roste Dos Mundos? | Adéla Zugarová

jiri-jemelka-web

Prodej firmy pohledem kupce. Co ho nejvíc zajímá? | Jiří Jemelka (JPF)